M. Normantas prieš KMT: „Aš į turnyrus važiuoju laimėti“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Jau artimiausią savaitgalį vyks laukiamiausias metų krepšinio renginys Lietuvoje – Citadele Karaliaus Mindaugo taurė (Citadele KMT).

Jame keturi klubai kausis dėl pirmojo sezono trofėjaus, o taip pat – solidaus prizinio fondo, kurio vertė – 90 tūkst. eurų. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. eurų, antrai vietai – 25 tūkst. trečiai – 15 tūkst., ketvirtai – 10 tūkst. eurų.

Susigrąžinti titulą namo čia po ilgos pertraukos sieks ir Vilniaus „Rytas“. Pastarąjį kartą vilniečiai Citadele KMT triumfavo dar 2019-aisiais metais.

„Rytas“ jau baigė kovas tarptautiniame fronte, tad pastaruoju metu galėjo labiau koncentruotis į vietines batalijas.

„Rutina kardinaliai keitėsi. Kažkas pasigydė traumeles, kažkur susidėliojome akcentus treniruotėse, pažiūrėsime, kaip gausis. Svarbiausia, kad visi būtų sveiki“, – prieš Citadele KMT LKL.lt sakė vilniečių kapitonas Margiris Normantas.

Pusfinalyje „Ryto“ lauks Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ iššūkis, į kurį vilniečiai žiūri be baimės, tačiau su supratimu, jog laukia įnirtingas mūšis.

„Labai banguojanti komanda – kaip ir mes. Net sunku pasakyti, koks yra tikrasis jų pajėgumas. Tai – pavojinga ekipa, turi daug lietuvių, bus tikrai įdomus pusfinalis. O apie kitus dalykus dar nereikia šnekėti“, – šypsosi M.Normantas.

Jis pats yra buvęs Panevėžio komandos narys, šiame mieste dirbęs ir su dabartiniu strategu Nenadu Čanaku. M.Normantas įžvelgia ryškiausius pokyčius Panevėžyje su šiuo strategu.

„Jis grąžino komandos kontrolę ir visiems suprantamesnę sistemą. Dėl to dabar atsiskleidžia kiti žaidėjai“, – mano jis.

27 metų gynėjas mano, kad šalia sau pažįstamo stratego vėl atsiskleis ir sugrįžęs Džordže Gagičius.

„Kadangi juos abu pažįstu, manau, jie turi gerą ryšį. Čanakas išnaudos Gagičių geriausiai, kaip gali, ir viskas bus gerai. O kaip greitai jis įsilies, priklausys ir nuo formos. Kiek mačiau, jis nedaug žaidė „Wolves“, reikės laiko, per kurį jis atsigautų“, – mano „Ryto“ kapitonas.

Jis pats papildomų principų šioje akistatoje neieško – kova dėl trofėjaus ir taip yra didžiulė motyvacija komandai.

„Man asmeniškai ne, bet gal komandai kažkiek principų ir yra. Turiu ten draugų, tikiuosi, žmonėms bus įdomu stebėti šią kovą. Nežinau, ar reikia tų principų – vis tiek visada eini laimėti. Aš į turnyrus važiuoju laimėti, o kaip gausis, matysime“, – sako M.Normantas.

Neseniai savo lyderį į komandą susigrąžino ir vilniečiai – sugrįžo Marcusas Fosteris, iškart be didelių problemų įsiliejęs į ekipos gretas. Jo skaičiai iškart tapo ryškiausi ekipoje: „Betsafe-LKL“ siekia 20,3 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 2,8 perdavimo ir 21,8 naudingumo balo.

„Visų pirma, pralaimėjome seriją Atėnų „Peristeri“, o vietiniame fronte truputį atsigavome, laimėję prieš „vilkus“. Jis pats įsiliejo neblogai, jis supranta, kad tam tikrus dalykus turi daryti truputį kitaip, kad jį pamatytų geresni klubai. Marcusas truputį geriau ginasi, dar labiau stengiasi dėl komandos – tai daro kitaip. Šiaip sistema jam priimtina ir žinoma, jis įsiliejo greitai“, – pasidžiaugė M.Normantas.

Tiesa, ryškaus lyderio atvykimas jau sezono eigoje, natūralu, kažkiek išmušė komandą iš bėgių, kuriais „Rytas“ judėjo. Vilniečiai tikisi, jog svarbiausiu sezono etapu M.Fosterio lyderystė ves juos pergalių link.

„Kažkiek visus išmuštų, ne paslaptis, taip ir gavosi. Teisintis dėl to nėra ką, toks gyvenimas. Pamatysime, kaip bus lemiamu sezono etapu. Liko Citadele KMT finalo ketvertas, „Betsafe-LKL“ kovos. Jei rezultatai bus, kokių norime, reiškia, tai – papildymas į naudą, jei ne – ne į naudą“, – mano „Ryto“ kapitonas.

Kitame Citadele KMT pusfinalyje išvysime Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ akistatą, kurioje M.Normantas intrigos nemato. „Manau, kad šansų nustebinti šiauliečiai neturi, bet čia tik mano nuomonė. Aišku, vienerios rungtynės, kažkiek šansų yra, bet daug procentų neduočiau“, – šypsosi jis.

M.Normantas įžvelgia kelis pokyčius „Žalgirio“ žaidime, išvykus Kaziui Maksvyčiui ir atvykus Andrea Trinchieri, kas grąžino komandai ir pergales Eurolygoje.

„Labiausiai pasikeitė emocinis fonas, o pats žaidimas pagreitėjo, atsirado šiek tiek daugiau laisvės. Prie Kazio „Žalgiris“ irgi nebuvo blogas, tik nepasisekė tam tikri aspektai“, – mano vilnietis.

Jo nestebina, kaip šalia italo atsiskleidžia tokie lietuviai kaip Dovydas Giedraitis ar Laurynas Birutis. „Nes jie neturi daug užsieniečių, kurie tose pozicijose būtų labai geri. Dovio pozicijoje yra tik Sumneris. Džiaugiuosi už lietuvius, kad šansą gauna Eurolygoje“, – teigė M.Normantas.

Nepaisant to, kad dairytis į finalą dar nesinori, M.Normantas pripažįsta, kad šiemet kautis dėl trofėjaus bus dar sudėtingiau nei pastaraisiais metais.

„Manau, šiemet bus dar truputį sudėtingiau laimėti. Pirmiausiai reikia dar praeiti pusfinalį, o jei tai padarysime, „Žalgiris“ finalą žais namuose. Aišku, turnyro formatas toks, kad bet kas gali laimėti prieš bet ką, tik gal šiauliečiai šiemet nelabai.

Kol kas tikrai žiūrime ramiai. Ir tarpusavyje šnekame, kad reikia būti ramiai. Dabar žiūrime į pusfinalį ir „7bet-Lietkabelį“, o kaip bus toliau – „Žalgiris“ ar „Šiauliai“ – bus matyti. Faktas, kad norime geriausio, o kaip gausis, žiūrėsime“, – šypsosi jis.

„Rytas“ į „Betsafe Casino“ Snaiperio konkursą delegavo Arną Veličką. Vis tik vilniečių kapitonas mano, jog šįkart triumfuos patirtis – Mažeikių „M Basket-Delamode“ veteranas, pernai atsidūręs per žingsnį nuo titulo.

„Manau, Arnui viskas bus gerai. Jam nesvarbu, kada mesti, gali paeiti – gali nepaeiti. Bus 50 prieš 50. Nors manau, šįkart konkursą laimės Martynas Gecevičius“, – sako M.Normantas.

Citadele KMT finalo ketvertas Kaune vyks vasario 17–18 dienomis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos