M. Kalniečio atsisveikinimo mače – jonaviečių antausis „Žalgiriui“ © zalgiris.lt nuotr.

Sekmadienio vakarą Kaune vykusį atsisveikinimą su legendiniu šalies krepšininku Mantu Kalniečiu sensacingai sugadino Jonavos „CBet“ (10-6).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išvykoje 80:76 (22:12, 21:26, 13:24, 24:14) patiesė Kauno „Žalgirį“ (15-2), kuriam išrašė vos antrąjį sezono pralaimėjimą.

Pirmoji rungtynių dalis šeimininkams buvo itin sunki – jonaviečiai ilgą laiką pirmavo net dviženkliu skirtumu. Prieš pat pertrauką kauniečiai visgi sumažino savo atsilikimą, o trečiajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį jau pirmavo 62:56.

Nepaisant to, V. Šeškaus kariauna nepalūžo ir surengė atkarpą 9:0, po kurios šeimininkai vėl buvo priversti vytis varžovus. Galiausiai vyko kova taškas į tašką, tačiau priekyje iki pat finalinės sirenos išsilaikė Glynno Watsono ir Dovio Bičkauskio tempiami jonaviečiai.

Labiausiai žalgiriečiai kentėjo dėl klaidų, kurių padarė net 21.

Jonavos ekipą į pergalę atvedė nuostabus G. Watsonas, padidinęs apsukas lemiamu metu. Amerikietis pelnė 19 taškų (4/7 dvit., 3/5 trit.) ir surinko tiek pat naudingumo balų.

Kauniečių gretose išsiskyrė Rolandas Šmitas, surinkęs 16 taškų.

Tai buvo paskutinysis mačas M. Kalniečio karjeroje, kuri truko bene 20 metų. Starto penkete susitikimą pradėjęs gynėjas per kiek daugiau nei 20 minučių pelnė 5 taškus ir išdalino 3 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvoje įžaidėjas rungtyniavo tik „Žalgiryje“, kuriam, įskaitant ir dublerių ekipą, atstovavo apie 11 metų. 36-erių kaunietis per karjerą keturiskart tapo Lietuvos čempionu (2007, 2008, 2011 ir 2012 m.), triskart iškovojo sidabrą (2006, 2009 ir 2010 m.) bei kartą pasidabino bronza (2022 m.). Paskutiniuoju jo iškovotu titulu tapo pernai laimėtas Citadele KMT trofėjus.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 16, Edgaras Ulanovas 14, Laurynas Birutis 13, Kevarrius Hayesas 11, Ignas Brazdeikis 8, Lukas Lekavičius 6.

„CBet“: Glynnas Watsonas 19, Dovis Bičkauskis 14, Jeffery Garrettas 10, Martinas Laksa ir Edvinas Šeškus po 9, Vytautas Šulskis 7, Goranas Huskičius ir Artūras Valeika po 6.