L.Mikalauskas: apie dominavimą lygoje ir vasaros sprendimą nesikelti į LKL © „Gargždai“ nuotr.

Kol kas įspūdingiausias šio sezono VIKINGLOTTO-NKL rungtynes sužaidęs „Gargždų“ vedlys Laurynas Mikalauskas mano, kad tai buvo jo diena.

30 taškų (10/19 dvit., 10/11 baudos), 21 atkovotas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai ir šio sezono rekordiniai 49 naudingumo balai. Tokius skaičius 34-erių 205 cm ūgio vidurio puolėjas užfiksavo susitikęs su „Šilutės“ komanda.

„Galbūt su „Šilute“ pavyko taip sužaisti dėl to, kad nuo pat pradžių pavyko neblogai įsivažiuoti. Gerai jaučiausi, geras žaidimas, komandos draugai mane atrasdavo. Ir tie varžovai tokie buvo neblogi. Galbūt buvo mano diena“, – svetainei „nklyga.lt“ sakė praėjusios savaitės MVP L. Mikalauskas.

Tai buvo toks galingas pasirodymas, kad po jo aukštaūgis tapo naudingiausiu lygos krepšininku. Jo vidurkis pasiekė 26,4 naudingumo balo. Pagal atkovojamus kamuolius, kurių jis susirenka vidutiniškai po 13, L. Mikalauskas jau anksčiau buvo pirmoje vietoje.

Pernai debiutavęs Nacionalinėje krepšinio lygoje, pirmąjį savo sezoną žaidėjas rinko po 15,6 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir 20,2 naudingumo balo. Ar jis tikėjosi, kad po metų pradės žaisti taip gerai?

„To nesitikėjau, bet pernai buvo kitokia komanda. Tuomet turėjome daugiau veteranų ir žaidėme lėtesnį krepšinį. Šiemet ir pats daugiau minučių žaidžiu, ir daugiau darbo tenka padaryti. Dėl to, kad atkovoju tiek kamuolių, galbūt įtakos turi ir mūsų gynybos sistema. Atjaunėjome, greičiau žadžiame.

NKL žaidžiu antrą sezoną, iki tol niekada nebuvau žaidęs, visada rungtyniavau LKL ir užsienyje. Dabar jau geriau žinau varžovus, galbūt ir teisėjus labiau jaučiu. Tas žaidimas čia yra kitoks, pats labiau pripratau ir prie baudų traktavimo bei kitų niuansų. Galbūt šį sezoną yra lengviau. Nesakau, kad lyga sustiprėjo ar susilpnėjo, tiesiog man pačiam yra lengviau jau praėjus viską“, – kalbėjo „Gargždų“ lyderis.

Krepšininkas yra ir tarp daugiausiai minučių žaidžiančių VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje. Jis aikštėje praleidžia po beveik 32 minutes, o tai – penktas rezultatas pirmenybėse. Ar jam nepasireiškia nuovargis?

„Dabar viskas gerai, tikiuosi, kad taip ir sezonas baigsis. Jeigu atiduodi visą save, tai turi jaustis didelis nuovargis ar po rungtynių, ar po savaitgalio. Rungtynėse negalima taupytis. Būna nuovargis, bet tikiuosi, kad visiems yra taip pat. Rotacija maža, todėl suprantama“, – pasakojo centras.

Vasarą L. Mikalauskas turėjo pasiūlymą keltis į Lietuvos krepšinio lygos klubą, tačiau galop jo apsisprendimą nulėmė mokslai Klaipėdos universitete (verslo vadybos specialybė) ir galimybė žaisti arti namų. Vidurio puolėjas gyvena Palangoje, o į treniruotes Gargžduose nuvyksta per pusvalandį.

„Buvo kalbų, pasiūlymų iš LKL, bet dabar prioritetas buvo likti čia. Tęsiu savo studijas (JAV jis studijavo politiką ir antropologiją – aut. past.) Klaipėdos universitete, norėjau likti arčiau namų. LKL komandos neįvardijo konkretaus mano vaidmens, kreipė dėmesį į mano amžių. Nusprendžiau palaukti ir finansiškai man tie pasiūlymai nebuvo geresni nei tos sąlygos, kurias sutariau su naujaisiais „Gargždų“ savininkais. Man nebuvo verta važiuoti kažkur ir ieškoti laimės ten, kur niekas nebuvo garantuota“, – pabrėžė L. Mikalauskas.

Vidurio puolėjas LKL žaidė ketverius metus, o su Klaipėdos „Neptūnu“ dalyvavo ir VTB Vieningoje lygoje. 2011-2012 metų sezone su uostamiesčio ekipos marškinėliais LKL jis rinkdavo po 18 taškų ir 20,8 naudingumo balo.

Šį sezoną „Gargždai“ po 20 rungtynių turi 8 pergales bei užima dešimtąją vietą. L. Mikalauskas tikisi, kad komanda po pirmųjų dviejų ratų, kurie baigsis po aštuonerių rungtynių, bus bent aštuntoje vietoje.

Praėjusį sezoną „Gargždų“ komandoje žaidė eilė veteranų, o iš jų ekipoje liko vienintelis L. Mikalauskas. Kaip per pirmuosius tris sezono mėnesius „Gargždams“ sekasi įsivažiuoti?

„Matote, viskas prasidėjo anksčiau. Pasikeitė mūsų valdžia ir vadovybė, atėjo nauja direktorė Linara Pranckeviečiūtė, kuri padarė gerą darbą. Su komanda mes vykome į turnyrą Kinijoje, pasiėmėme žaidėjų iš kitų Nacionalinės krepšinio lygos ekipų, norėjome pasižiūrėti, kas tiktų mūsų ekipai.

Mes pradėjome sportuoti jau liepos mėnesį, pasiruošimo etape turėjome 13 žmonių ir su treneriu Albertu Vilimu po truputį pradėjome lipdyti komandą. Gana nemažai ruošėmės. Tie trys mėnesiai tik sezono, bet pradėjome daug anksčiau. Žinojome, kad turime naują komandą ir turime atlikti daug sunkaus darbo.

Galbūt mums kažkiek trūksta brandumo, tarpusavio supratimo, galbūt dar kelių žaidėjų. Manau, kad einame teisinga linkme, kasdien sunkiai dirbame. Reikia tų kelių pergalių ir galima visai neblogai pasitikti Naujuosius metus, galima ir pirmuosius du ratus gerai užbaigti. Mūsų tikslas buvo patekti į geriausių komandų aštuonetuką. Esame dešimti, liko aštuonerios rungtynės iki antrojo rato pabaigos. Manau, kad viskas įmanoma“, – kalbėjo centras.

Per savo karjerą aukštame lygyje rungtyniavęs L. Mikalauskas numano, kurie aukštaūgiai iš Nacionalinės krepšinio lygos galėtų pakilti į aukštesnį lygį.

„Reikėtų labiau žiūrėti į dublerių komandas. Neblogą įspūdį paliko jaunas vaikinas iš „Perlo“, Ąžuolas Tubelis. Taip pat „Neptūno“ dublerių krepšininkas Klaidas Metrikis.

Marijampolės komanda tikrai turi žaidėjų, kurie dar galėtų LKL žaisti. Tas pats Šarūnas Beniušis. Manau, kad pusė jų komandos galėtų žaisti LKL. Su treneriu A. Vilimu kalbėjome, kad tarp NKL ir LKL žaidėjų skiriasi ne ūgis ir greitis, o pats krepšinio supratimas, derinių išpildymas“, – pasakojo L. Mikalauskas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos