LKL: „Žalgiris“ palaužė „Lietkabelį“ © lkl.lt nuotr.

Permaininga kova – taip galima būtų apibūdinti sekmadienio „Betsafe-LKL“ rungtynes Kaune.

Čia Kazio Maksvyčio treniruojamas Kauno „Žalgiris“ (12-1) lemiamu metu pasirodė solidžiau ir 85:77 (24:12, 8:25, 27:14, 26:26) laimėjo permainingą mūšį prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (8-5).

Rungtynes Kaune dėl ligos praleido Jamelas Morrisas ir Stefanas Peno. Į „Žalgirio“ rikiuotę grįžo Ignas Brazdeikis, o registruoti nebuvo traumą besigydantis Lukas Lekavičius, koją šiek tiek nikstelėjęs Dovydas Giedraitis bei jaunieji Liutauras Lelevičius ir Kajus Kublickas.

Tyleris Cavanaugh skausmus pajuto apšilimo metu ir žaisti neišbėgo.

Panevėžio klubas „Betsafe-LKL“ pralaimi trečiąkart paeiliui, o žalgiriečiams tai penktoji pergalė iš eilės.

Panevėžio ekipos puolimas mačo pradžioje strigo, tad tai leido „Žalgiriui“ atitrūkti 6:2. Galiausiai Mantas Rubštavičius tritaškiu lygino rezultatą, bet netrukus pats prametė baudas, o Rolandas Šmitas tempė į priekį šeimininkus – 14:6. Skirtumas tapo dviženklis (19:8) ir po pirmo ketvirčio „Žalgiris“ pirmavo tvirtai – 24:12.

Antrajame ketvirtyje situacija buvo visiškai kitokia. Željko Šakičius ir P.Murauskas ėmė mažinti skirtumą (21:26), dar pataikė Gabrielius Maldūnas, o Vytenis Lipkevičius išvedė į priekį „7bet-Lietkabelį“ – 32:28. „Žalgiris“ per 8 žaidimo minutes buvo sukrapštęs vos 4 taškus ir po dviejų kėlinių atsiliko 32:37.

Trečiojo kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo panevėžiečiams – V.Lipkevičius pridėjo dviženklį pranašumą lėmusį dvitaškį, tad šeimininkų situacija prastėjo – 35:45. Čia „Žalgiris“ susiėmė ir perlaužė rungtynes – rengė atkarpą 8:0 ir jau kvėpavo į nugaras (43:45), iniciatyva buvo perimta, tik rezultato persverti kol kas nepavyko. Galiausiai tai padaryti galėjo Tomas Dimša, kurio baudos įvedė lygybę (51:51), tuo tarpu klaidos labai brangiai kainavo „7bet-Lietkabeliui“. Keturi iš eilės prarasti kamuoliai leido šeimininkams pirmauti, maža to, taikliu tolimu šūviu ketvirtį uždarė T.Dimša – 59:51.

Lemiamu metu iniciatyvos ėmėsi P.Murauskas. Jo ir K.Kullamaes metimai leido išlikti kovoje (59:64), o Manto Rubštavičiaus tritaškis lygino rezultatą – 64:64. Kazys Maksvytis prašė pertraukėlės, po kurios atsako ėmėsi A.Butkevičius, tad skirtumas vėl augo – 73:65. T.Dimšos, Karolio Lukošiūno bei E.Ulanovo metimai galutinai artino prie pergalės žalgiriečius – 81:68. Likus 2 minutėms intriga teliko simbolinė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 17 taškų pelnęs T.Dimša, o į aikštę grįžęs I.Brazdeikis per 15 minučių pasižymėjo 8 taškais ir 4 atkovotais kamuoliais.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 17 (5 rez. perd.), Keenanas Evansas 13 (5 rez. perd.), Laurynas Birutis 11 (6 atk. kam.), Arnas Butkevičius ir Karolis Lukošiūnas (3/7 trit.) – po 9, Ignas Brazdeikis ir Rolandas Šmitas – po 8.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 16 (6 rez. perd.), Mantas Rubštavičius ir Paulius Murauskas – po 15, Vytenis Lipkevičius 14, Željko Šakičius 6.