Naujajame LKL sezone „Žalgiris“ startavo iškovodamas triuškinamą pergalę © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) startavęs Kauno „Žalgiris“ (1/0) pirmo blyno neprisvilino ir iškovojo įtikinamą pergalę. Šarūno Jasikevičiaus vadovaujami kauniečiai išvykoje 94:63 (29:21, 24:16, 23:13, 18:13) pranoko gausiai savų sirgalių palaikomus Šiaulių „Šiaulius“ (0/1).

Daugiau kaip pusę pirmojo kėlinio aikštelėje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau „Žalgiris“ šeštąją ketvirčio minutę iniciavo spurtą 10:0 ir po Jocko Landale'o dvitaškio greitajame puolime įgijo dviženklį pranašumą – 25:15. Likusį ketvirčio laiką situaciją kontroliavę kauniečiai išsaugojo saugesnę taškų atargą, ją šiek tiek sumažino tik paskutinėmis sekundėmis dviejų taškų vertės metimą realizavęs šiauliečių kapitonas Antanas Udras – 29:21.

Antrojo kėlinio pradžioje Luko Lekavičiaus pelnyti taškai labai greitai atstatė Kauno ekipos dviženklę persvarą – 31:21. Netrukus aukštesnę pavarą įjungę svečiai pradėjo dar labiau tolti – iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus 35 sekundėms rezultatyviai ataką užbaigęs Martinas Gebenas padidino skirtumą tarp komandų iki šešiolikos taškų – 53:35.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę daugkartiniai LKL čempionai neatsipalaidavo ir toliau užtikrintai kontroliavo įvykius aikštelėje. O trečiojo ketvirčio įvykiams persiritus į antrąją pusę paskutinę atakos sekundę kamuolį į krepšį įvertęs Z.Leday'us padidino kauniečių pranašumą iki triuškinamo – 62:41.

Lemiamo ketvirčio pradžioje dvitaškį su varžovo pražanga realizavęs J.Landale'as padidino „Žalgirio“ pranašumą iki dvidešimt devynių taškų ribos – 79:50. Suskubę likviduoti milžinišką deficitą „Šiauliai“ pelnė keturis taškus be atsako, bet greitai šiauliečių viltis atšaldė tritaškį pataikęs Lukas Lekavičius – 82:54. Galiausiai nuskambėjęs finalinis rungtynių signalas įtvirtino triuškinamą žalgiriečių pergalę – 94:63.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 18 tšk., Rokas Gustys (8 atk. kam.) 14 tšk., Kristupas Žemaitis (4 rez. perd.) 9 tšk., Kevinas Hardy 6 tšk., Evaldas Šaulys (4 rez. perd.) ir Akeemas Wrightas po 5 tšk., Anatanas Udras (5 atk. kam.) 4 tšk.

„Žalgiris“: Zachas Leday'us 17 tšk., Jockas Landale'as 14 tšk., Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.), Marius Grigonis, Nigelis Hayesas ir Lukas Lekavičius (6 rez. perd.) po 8 tšk., Alexas Perezas 7 tšk.