LKL: Jonavos klubas po pratęsimo triumfavo Prienuose © lkl.lt nuotr.

Pirmajai „Betsafe-LKL“ jubiliejinio sezono pergalei iškovoti neužteko 4 kėlinių – po papildomų 5 minučių ja džiaugėsi Jonavos „CBet“ (1-0).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išvykoje 80:74 (19:14, 14:15, 12:22, 22:16, 13:7) po permainingos ir pratęsimo pareikalavusios kovos susitvarkė su Tomo Gaidamavičiaus treniruojama Prienų „Labas GAS“ (0-1) ekipa ir pergalingai startavo oficialiai prasidėjusiame 2022-2023 m. sezone.

Į pirmąjį laimėjimą svečių klubą atvedė Jeffery Garretto ir Edvino Šeškaus tandemas – abu Jonavos ekipos atstovai pelnė po 16 taškų.

V. Šeškaus kariaunai nesukliudė ir itin prastas baudų metimų realizavimas – vos 19 iš 33 (57,6 proc.).

Dėl pražangų mačo nebaigė net 5 krepšininkai – J. Garrettas, Artūras Valeika, Xavieras Thamesas, Brandonas Brownas ir Jylanas Washingtonas.

Lėtai įsivažiavęs pirmasis ketvirtis kiek sėkmingiau susiklostė svečiams, kurie sulig Martino Laksos metimu paskutiniosiomis sekundėmis pirmavo 19:14. Įpusėjus antrajam kėliniui Jonavos ekipa jau turėjo dviženklį pranašumą (28:18), tačiau prieš pertrauką iš jo liko tik 4 taškai – 33:29.

Sugrįžę ant parketo prieniškiai tęsė gerą atkarpą ir išsiveržė į priekį – 35:33. Pirmuosius taškus iš žaidimo jonaviečiai pelnė tik praėjus daugiau nei pusei ketvirčio, o prieš lemiamą ketvirtį Prienų komanda laikė vadeles savo rankose – 51:45.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, švieslentėje jau degė lygybė – 62:62. Taiklus E. Šeškaus baudos metimas leido 2 taškų persvara džiaugtis jonaviečiams (66:64), o rungtyniauti buvo likusios 33 sekundės. Karolis Giedraitis laisvas prametė tritaškį ir prieniškiai ėmėsi pražangų taktikos. Rungtynes uždaryti galėję Jonavos krepšininkai iš pradžių nerealizavo baudos metimo, vėliau suklydo, o B. Brownas neįtikėtinu tritaškiu išlygino rezultatą ir komandas pasiuntė į pratęsimą – 67:67.

Papildomas 5 minutes geriau pradėjo svečiai. Nors Prienų krepšininkai dar mėgino sugrįžti į rungtynes, tam laiko jau nebeužteko – Jonavos ekipa iškovojo pergalę 80:74.

„Labas GAS“: Brandonas Brownas 18, Karolis Giedraitis 15, Isiah Osborne'as 14, Džoko Šaličius 10, Jylanas Washingtonas 9.

„CBet“: Edvinas Šeškus ir Jeffery Garrettas po 16, Goranas Huskičius 13, Martinas Laksa 12, Lukas Kreišmontas 11, Dovis Bičkauskis 6.