Praėjusį savaitgalį nesėkmę net 52 taškų skirtumu patyrusi Alytaus „Sintek–Dzūkija“ grįžo į pergalių kelią. Alytiškiai išvykoje 74:70 (15:15, 27:19, 13:21, 19:15) įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

Po šios pergalės dzūkai bent laikinai pasivijo Utenos „Juventus“ ir „Šiaulius“. Visos komandos iškovojo po 4 pergales.

„Sintek–Dzūkijai“ pranašumą įgyti padėjo Chauncey Collinso audra pirmoje rungtynių pusėje. Amerikietis į rūbinę išėjo pataikęs keturis tolimus metimus. C. Collinsas iki pertraukos įmetė 19 taškų (4/4 trit.), o dzūkai įgijo 8 taškų pranašumą (42:34).

Viny Okouo ir komandoje debiutavęs Kristupas Žemaitis tempė „Nevėžį“. Šis duetas įpusėjus rungtynėms pelnė daugiau nei pusę komandos taškų – atitinkamai 11 ir 7 taškus.

Nepaisant to, „Nevėžiui“ vėl sunkiai sekėsi rinkti taškus. Per pastarasias tris dvikovas, dzūkiškoje pelkėje klimpę kėdainiškiai sukrapštė vidutiniškai po 68,7 taško, o įpusėjus šeštadienio akistatai įpusėjo ir savo vidurkį.

Abi ekipos prastai tvarkėsi su klaidomis. „Nevėžis“ jų padarė 17, o „Sintek–Dzūkija“ 19.

„Nevėžis“ po pertraukos kibo į atlapus, tačiau lemiamu metu prabilo „Sintek–Dzūkijos“ amerikiečiai C. Collinsas ir Adrianas Bowie. Jų individualių pastangų dėka alytiškiai sėkmingai išlaikė trapų pranašumą iki pat rungtynių pabaigos.

C. Collinsas pakartojo šio sezono tritaškių rekordą (6/7) ir iš viso įmetė 33 taškus. Jis pagerino šio sezono taškų rekordą, kuris priklausė Utenos „Juventus“ legionieriui Bryantui Crawfordui (32).

„Sintek–Dzūkija“ šiose rungtynėse vertėsi be vyriausiojo trenerio Valdemaro Chomičiaus. Klubo vairininkas dėl asmeninių priežasčių negalėjo vadovauti komandai ant šoninės linijos. Jo pareigas laikinai perėmė asistentas Nikola Vasiljevas.

Kėdainių klubo debiutantas Kristupas Žemaitis solidžiai prisistatė namų sirgaliams. Įžaidėjas rungtyniavo 34 minutes, pelnė 12 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

„Nevėžio“ vyr. treneris Marius Kiltinavičius nuo suolo nepakėlė Lauryno Beliavičiaus ir Medo Kuprijanovo, o alytiškių gretose nepasirodė Loganas Mclane‘as ir Lukas Kvedaravičius.

„Nevėžis“: Giorgios Kalaitzakis 14, Kristupas Žemaitis 12, Panagiotis Kalaitzakis ir V. Okouo po 11 taškų.

„Sintek–Dzūkija“: C. Collinsas 33, Gabe'as DeVoe 10, Artūras Jomantas 9 taškai.