LKF VK posėdis: pritarta 2027 m. moterų EČ organizavimui © Federacijos nuotr.

Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis. Susirinkimo metu svarstyti einamieji klausimai ir patvirtinti naujojo sezono visų Lietuvos krepšinio lygų varžybų nuostatai.

Posėdyje pritarta iniciatyvai Lietuvoje organizuoti 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatą.

„Pagrindiniu Lietuvos moterų krepšinio vystymo akcentu mes visuomet regėjome tarptautinio turnyro organizavimą mūsų šalyje, – pažymėjo LKF prezidentas Vydas Gedvilas. – Iš principo su tarptautine krepšinio federacija yra sutarta, jog 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas vyks Lietuvoje. Jį organizuotume kartu su Suomija, bet finalinis etapas vyktų pas mus. Džiaugiamės, kad vykdomasis komitetas pritarė šiai iniciatyvai ir dabar jau galime pradėti reikiamų dokumentų, valstybės garantijų pildymą bei pateikimą FIBA, kad ši mūsų kandidatūrą oficialiai patvirtintų.”

Nemažai diskusijų sukėlė klausimas dėl Olimpinės vyrų krepšinio atrankos turnyro organizavimo. Nutarta sprendimą priimti po konsultacijų su Lietuvos Respublikos Vyriausybe ir Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu dėl galimo prisidėjimo sumokant organizavimo teisių mokestį, siekiantį 3 mln. eurų.

„Kaip rodo statistika, atrankos turnyro organizavimas toli gražu negarantuoja kelialapio į Olimpines žaidynes. Iki šiol devyniuose tokiuose turnyruose tik vieną kartą laimėjo šeimininkai. O kaštai šio renginio organizavimo yra labai dideli, – pabrėžė LKF prezidentas Vydas Gedvilas. – Yra 3 mln. eurų mokestis FIBA, taip pat apie 1 mln. eurų sudarytų organizaciniai kaštai. Turint omeny, kad organizuosime moterų čempionatą, dar panašiai tiek lėšų valstybės biudžete atrasti kitam tarptautiniam krepšinio renginiui nebus lengva. Bet kuriuo atveju, sutarėme kreiptis, ir ieškoti galimybių, tą ir darysime.”

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos