Lietuvos U16 rinktinė Europos čempionate krito aštuntfinalyje © FIBA.com nuotr.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų rinktinė žygį link medalių Europos čempionate baigė jau aštuntfinalyje. Rolando Rakučio auklėtiniai Udinės mieste Italijoje vykstančioje pirmenybėse, antradienio vakarą, 56:67 (10:10, 17:15, 13:25, 16:17) nusileido Graikijos rinktinei.

Lietuviai toliau tęs kovą dėl 9-16 vietų, o svarbiausias tikslas yra išsaugoti vietą Europos čempionato A divizione. Į B divizioną iškris trys prasčiausios pirmenybių komandos.

9-16 vietų atkrintamas kovas lietuviai pradės trečiadienį, kai 22 val. Lietuvos laiku, susitiks su Italijos ir Latvijos poros pralaimėtojais.

Šioje rungtynėse pirmieji startinį jaudulį įveikė Lietuvos rinktinės žaidėjai, kurie dominavo ir nutolo į priekį (9:3), tačiau per likusias 3 min. pirmame ketvirtyje graikai sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir išlygini rezultatą (10:10).

Antrame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti ryškesnės persvaros, o pirmaujanti komanda keitėsi net po keletą kartų. Vis tik lietuviai likus minutei sugebėjo savo pranašumą padidinti iki šešių taškų (27:21), tačiau klaidos gynyboje leido graikams dar kartą priartėti (27:25).

Trečią kėlinį dar kartą geriau pradėjo mūsiškiai, tačiau jau sužaidus tris minutes graikai išsiveržė į priekį. Visą kėlinį dominavę graikai viską vainikavo paskutinę kėlinio sekundę pataikytu tritaškiu, kuris pirmą kartą šiame susitikime jiems suteikė dviženklį pranašumą (40:50).

Lietuvos rinktinė ketvirto kėlinio pradžioje kiek sumažino atsilikimą (44:50), tačiau graikai savo pranašumą greitai atstatė (44:56), o sužaidus pusę kėlinio skirtumas padidėjo iki 17 taškų (44:61). Lietuviai nesiruošė sudėti ginklų ir dvi atakas iš eilės baigė tolimais metimais (50:61). Likus 2 min. po dar vieno mūsiškių tritaškio skirtumas sumažėjo iki 8 (56:64), tačiau tai buvo viskas, ką pavyko pasiekti lietuviams.

Lietuva: Tautvydas Baltrušaitis 13 (4/9 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 12 atk. kam.), Radvilas Kneižys 11 (2/8 tritaškiai), Emilis Butkus 10 (6 atk. kam.), Paulius Murauskas 5 (1/6 baudos, 11 atk. kam.), Liutauras Lelevičius 5 (1/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), Titas Sargiūnas 4, Ugnius Jaruševičius 2, Rokas Jocius 2, Olegas Kojenecas 2 (4 blk.), Lukas Pivoriūnas 2, Dominykas Butka ir Gytis Valickas nežaidė.

Graikija: Lefteris Mantzoukas 20 (5/13 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Sotirios Oikonomopoulos 17 (4/8 tritaškiai), Athanasios Bazinas 13 (9/10 baudos, 9 atk. kam., 5 rez. per.).

Priminsime, kad lietuviai C grupėje sutriuškino Estiją (94:56), palaužė Slovėniją (65:64), bet pralaimėjo Turkijai po pratęsimo (80:83).