Lietuvos rinktinė išvykoje įveikė pasaulio čempionus © ltu.basketball nuotr.

Svarbiausioms metų kovoms besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kontrolinių rungtynių cikle išlaikė pasaulio čempionų iššūkį ir toliau žygiuoja be pralaimėjimų.

Nė akimirkos varžovams pirmauti neleidę Kazio Maksvyčio vyrai Gran Kanarijoje 82:77 (19:13, 23:23, 22:21, 18:20) po atkaklios kovos įveikė Ispanijos nacionalinę ekipą, su kuria darkart susitiks po dviejų dienų Lietuvoje.

Lietuvos rinktinė į priekį įsiveržė nuo pat pirmųjų minučių ir nedidelį atotrūkį išlaikė beveik viso mačo metu. Nors ketvirtojo kėlinio viduryje ispanams pavyko atstatyti lygybę, lemiamos minutės priklausė šaltakraujiškesniems lietuviams.

Rezultatyviausiai svečių gretose rungtyniavo Ignas Brazdeikis – 19 taškų ir 23 naudingumo balai. Universaliu žaidimu pasižymėjo Domantas Sabonis, pelnęs 11 taškų, atkovojęs 10 kamuolių, išdalinęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Dar viena akistata su ispanais lietuvių laukia jau ketvirtadienį Vilniuje. 19:30 val. prasidėsiantį mačą tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Sparčiai tirpstančius bilietus galite įsigyti čia.

Antradienio mačą geriau pradėjo lietuviai, pirmojo kėlinio pabaigoje jau turėję dviženklę persvarą (19:9). Daugiau nei pusę antrojo ketvirčio Lietuvos rinktinė rungtyniavo be NBA bokštų, o tuo naudodamasis po mūsiškių krepšiu siautėjo Willy Hernangomezas. Visgi prieš pertrauką lietuviai vis dar laikėsi priekyje – 42:36.

Trečiajame kėlinyje I. Brazdeikio vedami lietuviai buvo nutolę ir per 16 taškų (62:46), tačiau trumpą atkarpą laimėję šeimininkai sumažino mūsiškių pranašumą prieš lemiamas dešimt minučių – 64:57. Paskutiniojo ketvirčio pradžia sėkmingesnė buvo ispanams, kurie įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą – 66:66. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, po tritaškį įsūdė Rokas Jokubaitis bei I. Brazdeikis ir lietuviai vėl galėjo atsikvėpti lengviau (76:69). Per likusį laiką Kazio Maksvyčio kariauna įtvirtino sunkią pergalę – 82:77.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 19, Marius Grigonis, Domantas Sabonis, Rokas Giedraitis ir Rokas Jokubaitis po 11, Jonas Valančiūnas 10.

Ispanija: Willy Hernangomezas 22, Juancho Hernangomezas 17, Lorenzo Brownas 11, Dario Brizuela 7, Usmanas Garuba 6.