Lietuvos rinktinė iškovojo triuškinamą pergalę © FIBA nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiruošimo etape atsitiesė po patirtų dviejų pralaimėjimų. Dainiaus Adomaičio vadovaujama ekipa išvykoje 87:46 palaužė Suomijos krepšininkus.

Pirmuosius lietuvių taškus pelnė Jonas Valančiūnas, o kitoje atakoje varžovų gretose tuo pačiu atsakė buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ įžaidėjas Jamaras Wilsonas ir išlygino rezultatą – 2:2. Šeimininkai arčiau Lietuvos rinktinės laikėsi tik mažiau nei pusę kėlinio. Įpusėjus ketvirčiui taškus iš po krepšinio pelnęs Jonas Mačiulis padidino skirtumą tarp komandų iki šešių taškų, o kėlinį dėjimu užbaigęs Eimantas Bendžius mūsiškių persvarą padvigubino – 22:9.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Suomiams ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo tarpu sėkmingai puolę svečiai didino atotrūkį, ketvirčio pabaigoje taiklus Domanto Sabonio baudos metimas Lietuvos rinktinei suteikė beveik triuškinamą taškų atsargą – 40:21.

Sugrįžę po ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinės krepšininkai po Arno Butkevičiaus dvitaškio su varžovo pražanga įgijo dvidešimties taškų pranašumą, o per likusį kėlinio laiką apsukų nesumažinę D.Adomaičio auklėtiniai susikrovė rekordinę trisdešimties taškų persvarą – 66:36.

Per lemiamą kėlinį Suomijos rinktinė savo deficito sumažinti nesugebėjo. Išvykoje rungtyniavę lietuviai susitikimą baigė Roko Giedraičio dėjimu įtvirtinusiu mūsiškių peralę keturiasdešimt vieno taško skirtumu – 87:46.

LIETUVA: Jonas Valančiūnas 18 tšk., Eimantas Bendžius 13 tšk., Rokas Giedraitis 10 tšk., Domantas Sabonis 9 tšk., Arnas Butkevičius 8 tšk.

SUOMIJA: Antii Kanervo, Mikaelis Jantunenas ir Topiasas Palmi po 6 tšk.