Lietuviai po dviejų pratęsimų nusileido vokiečiams © P. Žukausko nuotr.

Europos čempionate Lietuvos rinktinė (0-3) galiausiai dramatiškiausiu įmanomu būdu liko per žingsnį nuo pirmosios pergalės.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai įspūdingame ir net dviejų pratęsimų pareikalavusiame trileryje 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13) neprilygo šeimininkų vokiečių rinktinei (3-0) ir kiek susikomplikavo savo padėtį turnyre.

Ketvirtajame kėlinyje Jono Valančiūno dvitaškis likus 7 sekundėms išlygino rezultatą (89:89), Denniso Schroderio dvitaškis skriejo pro šalį ir komandos žengė į pratęsimą.

Tai kartojosi ir po 5 minučių, kuomet švieslentėje degant lygybei, tikslo nepasiekė jau Franzo Wagnerio metimas.

Antrajame pratęsime pirmavo jau Vokietijos rinktinė. Arnas Butkevičius turėjo šansą tritaškiu išplėšti pergalę, tačiau tinklelio tolimas metimas neskrodė.

Po šio pralaimėjimo mūsiškiams greičiausiai prireiks abiejų pergalių dviejuose likusiuose grupės etapo mačuose su vengrais (0-2) ir bosniais (1-1), jog būtų pasiektas aštunfinalio etapas.

Lietuvių gretose monstriškai rungtyniavo J. Valančiūnas. Kapitono sąskaitoje – 34 taškai, 14 atkovotų kamuolių ir 45 naudingumo balai.

Pagrindiniu mūsiškių duobkasiu susitikime buvo vokiečių lyderis F. Wagneris. 21-erių NBA talentas pelnė net 32 taškus, o D. Schroderis atseikėjo 25 taškus.

Pirmojo laimėjimo Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai sieks antradienį, kuomet sieks peržengti dar nelaimėjusių vengrų barjerą. Tiesioginė susitikimo transliacija – nuo 18:15 val. per TV3 televiziją.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 34, Marius Grigonis 17, Domantas Sabonis 13, Ignas Brazdeikis 12, Mindaugas Kuzminskas 11, Rokas Jokubaitis 7, Arnas Butkevičius 6.

Vokietija: Franzas Wagneris 32, Dennisas Schroderis 25, Maodo Lo 21, Danielis Theisas 11, Andreas Obstas 9.