Lietuva rengs olimpinį atrankos turnyrą © FIBA nuotr.

FIBA penktadienį paskelbė keturias valstybes, kurios kitų metų birželį surengs olimpines atrankas – Lietuva tapo viena iš šeimininkių.

„Džiaugiamės tokiu parodytu dėmesiu ir įvertinimu, kad gavome atranką. Džiaugiamės, kad patekome tarp keturių šalių. Turime tikrai gerą patirtį ir bagažą, dabar tikriausiai reikės viską iš naujo įrodyti. Dabar namų darbai – viską susidėlioti ir kad visoms rinktinėms būtų geriausios sąlygos ruoštis olimpinėms žaidynėms.

Be abejo, kalbėjome su treneriu apie galimybę turėti ar neturėti atranką Lietuvoje. Jis pritarė, nes čia yra visos sąlygos ir planas, kaip geriausiai pasiruošti, nes jei reikėtų važiuoti, aklimatizuotis, žiūrėti, su kuo žaisti draugiškas rungtynes, būtų kitaip. Dabar turėsime ramesnį pasirengimą. Toliau turime sirgalių armiją – šeštą žaidėją – bus puikus pagalbininkas ir net neabejoju, kad bus puiki atmosfera „Žalgirio“ arenoje“,  – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Ji bus surengta Kaune. Olimpinės atrankos taip pat vyks Kroatijoje (Splite), Serbijoje (Belgrade) bei Kanadoje (Viktorijoje). Šis sprendimas priimtas FIBA vykdomojo komiteto narių susrinkimo metu. Olimpiniai atrankų turnyrai vyks birželio 23-28 dienomis.

Lapkričio 27 d. bus ištraukti burtai, kurie suskirstys 24 rinktines į keturias grupes po šešias. Į Tokijo žaidynes pateks tik olimpinių atrankų nugalėtojos. Atrankos varžybas, kaip ir Tokijo žaidynes, tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Visos komandos, dalyvausiančios atrankose: Lietuva, Serbija, Graikija, Turkija, Kroatija, Slovėnija, Italija, Rusija, Vokietija, Brazilija, Kanada., Lenkija, Čekija, Tunisas, Venesuela, Puerto Rikas, Dominikos Respublika, Naujoji Zelandija, Meksika, Urugvajus, Egiptas, Libanas, Taivanas ir Kamerūnas.

Tokijo žaidynėse vietą jau yra iškovojusios rinktinės: JAV, Ispanija, Prancūzija, Australija, Argentina, Nigerija, Iranas ir šeimininkė Japonija.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos