Lietuva paskutinę sekundę palaužė Sakartvelo rinktinę © fiba.com nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kontrolinių rungtynių cikle iškovojo darmatišką pergalę paskutiniuoju metimu.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kaune 104:102 (25:17, 26:19, 31:29, 22:37) palaužė Sakartvelo krepšininkus, taip pat besiruošiančius pasaulio čempionatui.

Tris kėlinius lietuviai nuo oponentų buvo atsiplėšę keliolikos taškų skirtumu, tačiau lemiamame ketvirtyje kartvelai sparčiai mažino savo atsilikimą, kol galiausiai likus 24 sekundėms varžovų tritaškis išlygino rezultatą (102:102). Tuomet Igno Brazdeikio metimas skriejo pro šalį, tačiau jį pataisė Tomas Dimša, kurio įmuštas kamuolys skrodė tinklelį ir nebepaliko priešininkams laiko.

Pirmąkart šią vasarą nacionalinės ekipos marškinėlius užsivilkęs komandos kapitonas Jonas Valančiūnas iškart ėmėsi lyderio vaidmens. Rinktinės bokštas per beveik 26 minutes pasižymėjo 21 tašku, 8 atkovotais kamuoliais, 6 rezultatyviais perdavimais ir 8 išprovokuotomis pražangomis.

Rokas Jokubaitis taip pat buvo naudingas – įžaidėjas prie 19 taškų pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus.

Taškais pasižyėjo visi dvylika susitikimui registruotų krepšininkų.

Šįkart mačui buvo neregistruoti Donatas Motiejūnas, Vaidas Kariniauskas, Mindaugas Kuzminskas, Ąžuolas Tubelis, Eigirdas Žukauskas ir Laurynas Birutis.

Prieš rungtynes pagerbimo sulaukė legendinių Lietuvos krepšininkų trijulė – Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis.

Kitas išbandymas Lietuvos rinktinės laukia jau šį penktadienį, kuomet Tamperės mieste mūsiškius priims Suomijos rinktinė. Rungtynes nuo 20.00 val. tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 21, Rokas Jokubaitis 19, Ignas Brazdeikis 11, Margiris Normantas 10, Eimantas Bendžius 9, Deividas Sirvydis ir Matas Jogėla po 8, Tadas Sedekerskis 7.

Sakartvelas: Tornike Shengelia 30, Alexanderis Mamukelashvili 19, Thaddusas McFaddenas ir Giorgi Shermadini po 18.