Lietuva pasaulio čempionate liko per žingsnį nuo medalių © FIBA.com

Lietuvos jaunimo (U19) rinktinė FIBA pasaulio čempionate liko be medalių. Gedimino Petrausko auklėtiniai planetos pirmenybes Kretoje (Graikija) baigė dviem nesėkmėmis. Vakar patyrę pralaimėjimą pusfinalyje, šiandien, rungtynėse dėl trečios vietos, lietuviai pademonstravo charakterį, tačiau 68:73 (13:18, 10:16, 23:15, 22:24) nusileido Prancūzijos bendraamžiams.

Lietuviai nesėkmingai pradėjo rungtynes ir iškart leido varžovams susikrauti pranašumą (5:14), o skirtumą pavyko sušvelninti tik pačioje ketvirčio pabaigoje (13:16).

Vaizdas aikštėje nepakito ir per kitas 10 min. Lietuviai ir toliau buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje ir vis bandė rasti kelius link prancūzų krepšio. Likus 3 min. mūsiškių deficitas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (20:31). Lietuviams pirmoje pusėje koją kišo tritaškiai metimai, nes mūsiškiai prametė visus 11 tritaškių.

Po didžiosios pertraukos savo rinktinę šūksniai ragino ir arenoje susirinkusi saujelė Lietuvos rinktinės fanų, tačiau lietuviams sunkiai sekėsi pakeisti rungtynių eigą. Lietuvos rinktinė tai sumažindavo atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, tai prancūzai jį vėl padidindavo. Antroje kėlinio dalyje kelis tolimus metimus pataikę mūsiškiai priartėjo iki 4 taškų (38:42), o po Roko Jokubaičio reido komandas skyrė tik vienas metimas (40:42).

Ketvirto kėlinio pradžioje prancūzai dar kartą spurtavo (48:54), o sužaidus penkias minutes skirtumas vėl tapo dviženklis (51:61). Lietuvos rinktinė nesiruošė pasiduoti, pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sumažino atsilikimą (57:61). Likus 2 min. komandas skyrė 3 taškai (61:64), o likus minutei 2 taškai (62:64). Likus pusei minutės Justinas Ramanauskas pataikė tritaškį ir komandas skyrė tik taškas (65:66), tačiau tada itin sunkų tolimą metimą pataikė ir Prancūzija (65:69). Per likusias sekundes lietuviams nebepavyko priartėti (68:73).

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Klaidas Metrikis. Puolėjas pelnė 23 taškus (5/6 dvitaškiai, 2/11 tritaškiai, 7/9 baudos) ir atkovojo 6 kamuolius.

Justinas Ramanauskas surinko 14 taškų (4/7 tritaškiai), Erikas Venskus – 10 (13 atk. kam., 4 rez. per.), Simas Jarumbauskas – 6, Rokas Jokubaitis – 4 (4 rez. per.), Dovydas Giedraitis, Martynas Arlauskas ir Domantas Vilys po 3, Gertautas Urbonavičius – 2, Matas Vaitkus ir Nojus Mineikis taškų nepelnė, o Giedrius Bergaudas nežaidė.

Prancūzijos rinktinėje Joelis Ayayi pelnė 33 taškus (11/16 dvitaškiai) ir atkovojo 7 kamuolius, Karltonas Dimanche surinko 11 taškų, o Kenny Bapiste 10.

Priminsime, kad lietuviai šiame čempionate 76:52 nugalėjo Senegalą, 84:102 pralaimėjo JAV, 75:77 nusileido Naujajai Zelandijai, aštuntfinalyje 91:74 įveikė Australiją, ketvirtfinalyje 92:85 nugalėjo Serbiją, o pusfinalyje 67:102 darkart pralaimėjo JAV.