„Lietkabelis“ vos neįveikė „Lokomotiv“

Europos taurės A grupės antrojo turo rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (1/1) namuose po dramatiškos kovos 84:85 (24:23, 21:19, 19:26, 20:17) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ (2/0).

Susitikimą geriau pradėjo panevėžiečiai, kurie įpusėjus pirmajam ketvirčiui, pirmavo 10:7, tačiau tada tritaškiu atsakė Errickas McCollumas, o dėjimą pridėjo Stantonas Kiddas (12:10). Šeimininkams vėl pavyko pristabdyti „Lokomotiv“ puolimą ir susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas (19:14). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis Dariusas Thompsonas bei S.Kiddas surengė atkarpą 6:0, kas vėl leido svečiams išsiveržti į priekį (23:22). Kėlinio pabaigoje du baudų metimus realizavo Nikola Radičeivičius ir po dešimties minučių „Lietkabelis“ pirmavo 24:23.

Greitomis atakomis panevėžiečiai didino atotrūkį antrojo kėlinio pradžioje – tritaškį įsmeigė Karolis Giedraitis, vėliau pasižymėjo Gabrielius Maldūnas (29:23). „Lietkabeliui“ vėl rimtų problemų ėmė kelti į aikštelę sugrįžęs Jonathanas Motley, galingai įgrūdęs kamuolį per Džordže Gagičiaus iškeltas rankas (33:35). Pirmąją mačo dalį užbaigė sėkmingi Kasparo Bėrzinio bei Kristupo Žemaičio epizodai arti krepšio, leidę panevėžiečiams išlaikyti trapią persvarą – 45:42.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietkabeliui“ buvo pavykę susikrauti rekordinę šešių taškų persvarą (52:46), tačiau ja džiaugėsi neilgai. „Lokomotiv“ suaktyvino gynybą ir surengė spurtą 12:0, kas vėl išvedė svečius į priekį (58:52). Labiau atitrūkti Rusijos klubui šeimininkai neleido – P.Kalaitzakis įsmeigė tritaškį, o greitoje atakoje pasižymėjo G.Maldūnas (61:62). Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ turėjo 4 taškų deficitą – 64:68.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prabilo Gediminas Orelikas, įsmeigęs du tritaškius, leidusius kvėpuoti „Lokomotiv“ krepšininkams į nugaras (75:77). Likus žaisti apie tris minutes, svečiai vėl pirmavo 5 taškais, tačiau tada P.Kalaitzakis su G.Maldūnu provokavo vieną varžovų pražangą po kitos ir rezultatą vėl išlygino baudų metimais (82:82). Likus pusei minutės, labai svarbų tritaškį įsmeigė Stanislavas Ilnickis (85:82). P.Kalaitzakis dviem baudų metimais priartino panevėžiečius, o E.McCollumas nesėkmingai užbaigę paskutinę „Lokomotiv“ ataką. Panevėžiečiai dar turėjo apie 6 sekundes išplėšti pergalei, tačiau jiems nepavyko suorganizuoti logiškos atakos ir mačą užbaigė sudėtingas G.Maldūno metimas iš toli – „Lietkabelis“ pralaimėjo 84:85.

P.Kalaitzakis sužaidė sezono rungtynes. Graikas per 25 minutes įmetė 22 taškus (4/7 dvit., 1/2 trit., 11/13 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 7 pražangas, sykį suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 24 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 22, Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (6 atk. kam.) po 11, Vytenis Lipkevičius 10 (9 atk. kam.), Nikola Radičevičius (0/3 trit.), Kristupas Žemaitis ir Džordže Gagičius po 7.

„Lokomotiv“: Errickas McCollumas 18 (3/9 dvit., 2/6 trit., 6/8 baud.), Johnathanas Motley 17 (6/7 dvit.), Stantonas Kiddas 14, Dariusas Thompsonas 12 (11 rez. perd.), Stanislavas Ilnickis 8 (7 atk. kam.).