„Lietkabelis“ triumfavo Alytuje

Po ilgosios pertraukos veidą pakeitęs Panevėžio „Lietkabelis“ (6/4) papildė pergalių sąskaitą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir išvykos mače 76:65 (21:24, 16:13, 24:9, 15:19) palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (4/4).

„Dzūkija“ išsiveržė į priekį mačo pradžioje (14:7), o panevėžiečiams kurį laiką sunkiai sekėsi mažinti atsilikimą. Džordže Gagičius antrojo kėlinio pradžioje lygino rezultatą, Nikola Radičevičius jį persvėrė (28:26) bei galiausiai panevėžiečiai ėmė iniciatyvą į savo rankas – 35:28. Tik Mindaugo Lukauskio, Joshua Newkirko ir Aleksandro Aranitovičiaus dėka „Dzūkija“ spėjo lyginti rezultatą iki ilgosios pertraukos – 37:37.

Po jos „Lietkabelis“ išėjo susikaupęs ir pelnė be atsako 12 taškų, taip susikuriant gana rimtą persvarą – 49:37. Nepaisant to, kad Adamas Lapeta, M.Lukauskis ir J.Furmanavičius rinko svarbius taškus, panevėžiečiai pernelyg nešvaistė persvaros ir liko dominuojančių pusėje – 61:46. Trečiasis kėlinys dzūkams buvo prasčiausias puolime ir sukūrė problemas prieš lemiamą ketvirtį.

Jame „Lietkabelis“ toliau neatsipalaidavo ir artėjo prie triuškinamos persvaros (68:49), tad paskutinės minutės galiausiai liko tik formalumu.

Panevėžio ekipą į priekį labiausiai tempė Dž.Gagičius, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 5 kamuolius bei surinkęs 27 naudingumo balus. Jam tai tiek efektyviausios, tiek rezultatyviausios sezono rungtynės „Betsafe-LKL“.

Jei Alytaus komanda iš viso metė 25 tolimus metimus, tai net 10 iš jų – Mindaugas Lukauskis. Jis pataikė 2 tritaškius.

Beje, visa „Lietkabelio“ ekipa sugebėjo laimėti pataikiusi 4 iš 21 tolimų metimų (19 proc.).

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 14, Justas Furmanavičius 11 (5 atk. kam.), Adamas Lapeta (8 atk. kam.), Aleksandras Aranitovičius ir Martynas Zigmantavičius – po 10, Joshua Newkirkas 6.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 23 (5 atk. kam.), Nikola Radičevičius (9 rez. perd.) ir Gabrielius Maldūnas (5 atk. kam.) – po 11, Vytenis Lipkevičius 10.