„Lietkabelis“ palaužė „Šiaulių“ pasipriešinimą © Pauliaus Žukausko nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ (9-5) krepšininkai du kėlinius vargo su svečiais iš Šiaulių (4-10), tačiau trečiajame įjungė aukštesnę pavarą, užpylė varžovus tritaškiais ir šventinį laikotarpį pasitiks pergale – Nenado Čanako auklėtiniai Saulės miesto atstovus įveikė 88:70 (24:27, 16:20, 30:8, 18:15).

Esminis dvikovos lūžis įvyko iškart po pertraukos – iki jos atsilikę 40:47, trečiajame kėlinyje panevėžiečiai surengė neeilinį spurtą – vieną po kito tritaškius svečiams siuntė Tomas Dimša, sėkmingai atakas užbaiginėjo Željko Šakičius ir „Lietkabelis“ ne tik panaikino deficitą, tačiau ir spėjo išsiveržti į priekį (59:55).

Ir per likusią kėlinio dalį šiauliečiai puolime atrodė blankiai, o tuo naudojosi šeimininkai ir po paskutinę kėlinio sekundę pataikyto Martyno Sajaus dvitaškio ketvirtąjį kėlinį pasitiko jau praktiškai turėdami pergalę kišenėje (70:55).

Iš esmės mačo baigtį nulėmė ketvirtajame kėlinyje metimą iš po krepšio pataikęs T. Dimša – tada jo komandos pranašumas pirmą kartą pasiekė 20 taškų (80:60), o per likusį laiką šiauliečiai lemiamo spurto nebesurengė.

Tiesa, nugalėtojai šiame mače neišvengė ir nuostolių – bandydamas blokuoti varžovo metimą ketvirtajame kėlinyje nesėkmingai ant žemės nusileido Tomas Lekūnas. Jam kurį laiką dar greta aikštelės buvo suteikiama medicininė pagalba.

Laimėtojai puikiu taiklumu metė tolimus metimus – tikslą pasiekė 12 jų tritaškių iš 23 bandymų (52 proc.). Ryškiai šiame žaidimo aspekte pasižymėjo rezultatyviausias komandos žaidėjas Tomas Dimša – jis pataikė net 6 tolimus metimus ir taip pagerino savo asmeninį karjeros rekordą.

Po pertraukos panevėžiečiai pagerino ir dalinimąsi kamuoliu – jei po pirmųjų dviejų kėlinių panevėžiečiai pagal rezultatyvius perdavimus atsiliko 4:14, tai antroje dvikovos dalyje jie pradėjo sėkmingiau skirstyti perdavimus ir pagal šį žaidimo aspektą triumfavo 21:19.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė „Lietkabelio“ aukštaūgis Gabrielius Maldūnas, surinkęs 10 taškų, sugriebęs 9 atšokusius kamuolius ir dvikovą baigęs su 22 naudingumo balais.