„Betsafe-LKL“ čempionate artėja lemiamų reguliariojo sezono kovų metas.

Kol kas vietą ketvirtfinalyje užsitikrino tik keturi  klubai – Kauno „Žalgiris“ (26-3), Vilniaus „Rytas“ (22-6), Panevėžio „Lietkabelis“ (20-10) ir Utenos „Juventus“ (20-11).

Likusios šešios ekipos neturi nė teorinių galimybių prasibrauti į lyderių ketverto gretas. Pagrindiniu šių komandų tikslu kol kas išlieka patekimas į atkrintamąsias.

Tokį patį pergalių-pralaimėjimų santykį turinčios Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12-19) ir Prienų „CBet“ (12-19) ekipos yra arčiausiai tikslo ir dalinasi 5-6 vietomis. Šioms dviem ekipoms ant kulnų mina nuostabią sportinę formą demonstruojantys „Šiauliai“ (11-19), laimėję net penkerias iš paskutinių šešerių rungtynių.

Alytaus „Dzūkija“ (10-20) šiuo metu rikiuojasi aštunta ir kovoje dėl šios pozicijos nežymiai lenkia Klaipėdos „Neptūną“ (10-21), kuris savo sąskaitoje turi tiek pat pergalių, bet vienu pralaimėjimu daugiau.

Prasčiausia yra Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (8-23) situacija. Kėdainiečiai ne tik atsilieka dviem laimėjimais nuo artimiausių priešininkų, bet dar ir priešakyje jų laukia sudėtingas tvarkaraštis – dukart bus žaidžiama su „Šiauliais“, po kartą – su „Lietkabeliu“, „Žalgiriu“ ir „Rytu“.

Artėjant reguliariojo sezono kulminacijai, LKL.lt apklausė keturis Lietuvos krepšinio žurnalistus – Mindaugą Augustį, Joną Lekšą, Lauryną Ribaką bei Gabrielę Miknevičiūtę – ir paprašė jų pateikti savo nuomones apie galutinę 5-10 vietas užimsiančių komandų rikiuotę.

Mindaugas Augustis (Delfi.lt)

5. „Pieno žvaigždės“

6. „Šiauliai“

7. „CBet“

8. „Neptūnas“

9. „Dzūkija“

10. „Nevėžis-Optibet“

„Pasvaliečiams kertinė bus dvikova namuose su prieniškiais gegužės pradžioje. Ją laimėjusios „Pieno žvaigždės“ turėtų visas galimybes finišuoti penktoje pozicijoje, net nepaisant to, jog dar du kartus turės lįsti po „Žalgirio“ volu. Nors leidosi pavejami persekiotojų, Gedimino Petrausko auklėtiniai šiose lenktynėse – vis dar favoritai.

Tuo metu „CBet“ laukia sudėtingas tvarkaraštis: keturių mačų išvykose serija, tas pats „Žalgiris“. Reikės atlaikyti žūtbūt reanimuoti nuviliantį sezoną turinčių didmiesčių spaudimą. „Neptūnas“ Prienų klubo nebepagaus, bet parako sandėlį pavasarį suradę „Šiauliai“ tikrai kabinsis į šeštą vietą.

Uostamiestyje reguliarusis sezonas baigsis labai artima konkurencija su „Dzūkija“, įskaitant likusį tarpusavio mačą. Kaip jis besusiklostytų, „Neptūnas“ vis tiek turės tarpusavio pranašumą, jei komandos surinktų vienodą pergalių skaičių. Tai gali būti svarbus ar net lemiamas faktorius.

O „Nevėžis-Optibet“ jau įklimpęs taip, kad pagrindinis rūpestis Kėdainiuose turėtų būti, kiek komandų kitą sezoną žais LKL“, – mintimis apie savo sudėliotą rikiuotę dalinosi M. Augustis.

Jonas Lekšas (Basketnews.lt)

5. „Šiauliai“

6. „Pieno žvaigždės“

7. „CBet“

8. „Neptūnas“

9. „Dzūkija“

10. „Nevėžis-Optibet“

„Šiauliai“ pagal dabartinį lygį – „Top 4” komanda, likęs jų tvarkaraštis yra palankus, o kovoje prieš „Pieno žvaigždes“ gali praversti ketvirtojo rato susitikime užsitikrintas tarpusavio pranašumas. Saulės miesto komanda atkrintamosiose bus rimtas varžovas aukščiau esančiai ekipai. Atskiro žodžio vertas Elvaras Fridrikssonas, kuris žaidžia Europos taurės įžaidėjo lygiu.

Nors „Pieno žvaigždžių“ naujokai įsižaidžia, o greitu metu turėtų sugrįžti Danielis Amigo, pasvaliečiams kovoje dėl penktosios pozicijos koją gali pakišti būtent ketvirtojo rato rungtynės su „Šiauliais“, kuriose buvo prarastas tarpusavio pranašumas.

Visą sezoną Mantas Šernius atlieka nuostabų darbą. Sezono pradžioje visus stebino fantastiškas Regimanto Minioto ir Marquiso Wrighto tandemo žaidimas, abu juos „CBet“ prarado ir, atrodė, tikrai sugrius, bet nieko panašaus. Vis dėlto lemiamoje sezono stadijoje, manau, jog prieniškiai į priekį užleis fantastišką formą demonstruojančius „Šiaulius“ bei ant popieriaus ryškų pranašumą turinčią Pasvalio ekipą.

Klaipėdiečių laukia sudėtingas tvarkaraštis, traumos juos retina visą sezoną, bet su Deivido Gailiaus atvykimu matosi pakilimas uostamiestyje ir jie atrodo pajėgūs išgelbėti sezoną.

Kristupo Žemaičio praradimas „Dzūkijai“ padarė neįtikėtiną žalą. Gražiai ir tvarkingai veikęs mechanizmas, atrodo, pradėjo griūti ir dėl to labai gaila, nes alytiškiai iki K. Žemaičio traumos žaidė labai protingą krepšinį, tildė skeptikus ir buvo didžiausia sezono sensacija.

Kėdainiečiai – per daug išsibalansavusi komanda, sezono metu purtyta permainų ir, atrodo, taip ir neprisitaikiusi prie jų iki galo, nors sezono pradžia buvo išties daug žadanti“, – savo prognozę pateikė J. Lekšas.

Laurynas Ribakas (Lrytas.lt)

5. „Pieno žvaigždės“

6. „Šiauliai“

7. „CBet“

8. „Dzūkija“

9. „Nevėžis-Optibet“

10. „Neptūnas“

„Pasvaliečių sportinė forma gerėja, komandą neseniai papildė Yannickas Franke, manau, kad šis klubas turi gana solidžią sudėtį, tad turėtų pabaigti reguliarųjį sezoną 5-oje pozicijoje.

Panašu, kad Antanas Sireika įrodinėja, kad sezono pradžioje gauta kritika buvo nepagrįsta. Kai ekipą papildė latvis Kaspars Berzins, „Šiaulių“ žaidimo kreivė ėmė kilti aukštyn. Tam įtakos turi nuostabus Elvaro Fridrikssono žaidimas. Nuo šio islando žaidimo priklauso visos komandos pasirodymas, manau, kad „Šiauliai“ visgi aplenks „CBet“.

Mantas Šernius iš šios komandos jau išspaudė maksimumą. Manau, kad Prienų klubui sezono pabaigoje gali trūkti jėgų. Vis dėlto komandoje žaidžia daug mažai patyrusių krepšininkų, o pagrindinį klubo vagoną tempia 2-3 krepšininkai.

Alytaus komanda visą sezoną demonstruoja panašų krepšinį. Buvo mačų, kuomet alytiškiai rungtynes paleido tik pačioje mačo pabaigoje. Tikiu, kad patyrę krepšininkai sezono pabaigoje neleis savo komandai nusmukti žemiau 8-osios vietos.

Kėdainių komanda turi charakterį. Nenustebčiau, jei „Nevėžis-Optibet“ surengs galingą sezono finišą ir pakils iš turnyrinės lentelės dugno.

Žinoma, klaipėdiečiai yra didžiausias sezono nusivylimas. Atrodo, kad „Neptūnas“ pasidavė dar pirmoje sezono pusėje. Žaidėjų akyse nebesimato nei motyvacijos, nei didelių pastangų“, – nuomonę išreiškė L. Ribakas.

Gabrielė Miknevičiūtė (Krepsinis.net)

5. „Šiauliai“

6. „Pieno žvaigždės“

7. „CBet“

8. „Neptūnas“

9. „Dzūkija“

10. „Nevėžis-Optibet“

„Šį sezoną ypatingai sudėtinga prognozuoti antrosios turnyro lentelės komandų išsidėstymą, kadangi čia situacija veikiausiai spręsis paskutiniuose turuose. Kaip neįtikėtinai tai anksčiau būtų beskambėję, spėčiau, kad „Šiaulių“ komanda kils net iki penktosios vietos. Antano Sireikos auklėtiniai pastaruoju metu yra rimtas iššūkis visiems klubams, sugebėjo įveikti Utenos ir Panevėžio ekipas, o per likusius turus susidurs su įveikiamais varžovais. Du susitikimai prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“, panašaus lygio Klaipėdos „Neptūno“ barjeras, Vaido Kariniausko netekusi „Juventus“ ir po koronaviruso atsigaunantis Vilniaus „Rytas“. Šiuose susitikimuose pergalėms progų bus nemažai, vienintelis Kauno „Žalgiris“ šiandien dieną yra praktiškai neįveikiamas.  

Pasvaliečiams kiek trūksta stabilumo, nors nustebinę jie jau buvo, kai nutraukė „Ryto“ pergalių seriją. Jų kelyje dar dukart bus „Žalgiris“,  tad čia galima prognozuoti pralaimėjimus, tuo tarpu likusios trys komandos yra panašaus lygio ir įveikiamos. Turėtume matyti įdomias kovas su „Neptūnu“, „CBet“ ir „Dzūkija“. Beje, triskart šį sezoną „Pieno žvaigždės“ nusileido „Neptūnui“ ir tikrai nėra prastesnės, kad pralaimėtų šiam klubui ketvirtąsyk.

Artimiausi varžovai prieniškių kelyje – iš Alytaus, o „Dzūkija“ šį sezoną jau buvo pamokiusi „CBet“ sykį. Nebūtų nieko keisto, jei tai padarytų darkart. Jei „Ryto“ komanda normaliai atsities po ligų, išvyka į Vilnių nusimato sunki, o „Juventus“ ekipa ir be išretėjusios gynėjų grandies, spėčiau, susitvarkys su šia komanda. Sezono finiše dar laukia ir žalgiriečiai, tad pergalių daug „CBet“ ko gero nepasieks ir liks septintoje turnyro lentelės pozicijoje.

Per pastaruosius metus „Neptūno“ pajėgumas drastiškai pasikeitė ir dabar ši komanda vos kapanojasi ant atkrintamųjų ribos. Kadangi iš rikiuotės dar iškrito Evaldas Šaulys ir Darrinas Dorsey, nusimato nemažai vargo su visais varžovais. Laukia išvykos į Pasvalį ir Alytų, susitikimai su Panevėžio „Lietkabeliu“, „Rytu“ ir pakilime esančiais „Šiauliais“. Spėčiau, kad per šiuos mačus klaipėdiečiai pasieks nebent vieną pergalę prieš dzūkus ir vos įšoks į atkrintamųjų traukinį.

Situacija yra slidi ir dzūkai lygiai taip pat dar gali kilti iki aštuntos pozicijos, tad pasirinkimas lengvas nebuvo. Tam bus reikalinga pergalė prieš klaipėdiečius, tuo tarpu likę oponentai bus sudėtingesni. Lieka šeši mačai, iš kurių trys – prieš pirmo ketverto ekipas, tad gali būti, kad „Dzūkija“ sezoną užbaigs ir su šešiais iš šešių pralaimėjimų.

Kėdainių komanda nebelabai turi šansus kilti aukštyn, kadangi iki devintos pozicijos trūksta dviejų pergalių. Marius Kiltinavičius po neilgos pertraukos sugrįžo gelbėti „Nevėžio-Optibet“, bet to veikiausiai neužteks. Kėdainių klubo laukia Panevėžio, Kauno, Vilniaus ekipos, kurios praktiškai neįveikiamos, taip pat dukart – „Šiauliai“. Gal prieš pastaruosius ir pavyktų laimėti vieną iš dviejų susitikimų, tačiau nuo paskutinės pozicijos net ir tai neišgelbėtų“, – savo pasirinkimus paaiškino G. Miknevičiūtė.