Lenkija po permainingos kovos nugalėjo Rusiją © FIBA nuotr.

Pasaulio čempionate Kinijoje startavo antrasis turnyro raundas.

Pirmose I grupės rungtynėse Lenkija rezultatu 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17) palaužė Rusijos rinktinę.

Mačą po Michailo Kulagino penkių taškų iš eilės rusai pradėjo spurtu 5:0. Viso pirmojo kėlinio metu Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai neženkliai pirmavo. Ketvirčio pabaigoje po Grigorijaus Motovilovo dvitaškio rusai įgijo didžiausią persvarą rungtynėse - 22:16.

Antrajame kėlinyje Rusija pamažu ėmė krautis didesnį pranašumą ir likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes po Nikitos Kurbanovo tritaškio rusai įgavo dviženklį pranašumą - 40:29. Lenkai iki ketvirčio pabaigos sugebėjo sumažinti skirtumą ir į pertrauką išėjo turėdami šešių taškų deficitą - 34:40.

Trečiąją rungtynių dalį komandos pradėjo lėtai rinkdamos taškus, tačiau įpusėjus kėliniui lenkai prisiartino - 43:45. Rusijai vėl pavyko atitrūkti, tačiau kėlinio pabaigoje tris baudos metimus sumetęs Damianas Kuligas prieš lemiamą mačo ketvirtį sumažino deficitą iki keturių taškų - 53:57.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios lenkai parodė, kad yra rimtai nusiteikę laimėti ir spurtavo 11:1 įgydami šešių taškų persvarą - 64:58. Viso ketvirčio metu kova vyko taškas į tašką, bet Lenkija visad buvo priekyje. Iki rungtynių pabaigos likus trylikai sekundžių Andrejus Vorontsevičius sumažino atsilikimą iki keturių taškų - 73:77. Per likusį laiką Rusijai nepavyko padaryti stebuklo ir teko pripažinti varžovų pranašumą - 79:74.

RUSIJA: Michailas Kulaginas 21, Semionas Antonovas (8 atk. kam.) ir Andrejus Vorontsevičius (10 atk. kam.) po 11, Vitalijus Fridzonas 9.

LENKIJA: Adamas Waczynskis (9/10 baud.) 18, Mateuszas Ponitka (2/8 met., 9/9 baud.) 14, Damianas Kuligas (8/9 baud.) 10, Aaronas Celas 9, A.J. Slaughteris (3/15 met.) ir Adamas Hrycaniukas po 8.