Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą © lkl.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmuoju finalo dalyviu užtikrintai tapo Vilniaus „Rytas“.

Sostinės ekipa savo arenoje 90:85 (16:22, 26:16, 29:22, 19:25) nugalėjo Jonavos „CBet“ ir pusfinalio seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausu“ rezultatu 3:0

Geriau rungtynes Vilniuje pradėjo svečiai, vedami Jeffery Garretto atitrūkę 16:8. Vėliau „CBet“ galėjo pabėgti ir toliau, tačiau neišnaudojo gerų progų pasižymėti – Edvinas Šeškus pametė kamuolį greitoje atakoje, o Dovis Bičkauskis nepataikė po idealaus Gorano Huskičiaus perdavimo.

Antrajame kėlinyje „Ryto“ gynyba jau buvo kietesnė, o Jaime Echenique baudos metimu netruko rezultatą išlyginti (31:31). Sunkiai taškus rinkusius jonaviškius prieš pat ilgąją pertrauką du kartus baudė Evaldas Kairys, pirmąją mačo dalį užbaigęs dėjimu – 42:38.

Po ilgosios pertraukos „CBet“ nepavyko perlaužti mačo eigos, priešingai – E. Šeškus prametė iš po krepšio, o kitoje aikštės pusėje prasižengė prieš tritaškį metusį Marcusą Fosterį. Įsibėgėjęs „Rytas“ po Gyčio Masiulio baudų metimų atsiplėšė net 17 taškų skirtumu (71:54), tačiau kėlinį šešiais taškais paeiliui baigė Martinas Laksa, ketvirtojo pradžioje tritaškį pridėjo Aurimas Majauskas – 65:75.

Kovą dar labiau paaštrino J. Garretto ir E. Šeškaus tritaškiai – 73:80. Varžovams nuo galvų kamuolį nusiėmęs J. Garrettas pasižymėjo galingu dėjimu (75:82). Varžovų spurtą malšino greitoje atakoje pasižymėjęs Marcusas Fosteris, bet dar vienu tritaškiu atsakė J. Garrettas (82:88).

Evaldas Kairys tuomet prametė abu baudų metimus, o A. Majausko tritaškis mažino skirtumą iki itin konkurencingo – 85:88. Elvaras Fridrikssonas iš vidutinio nuotolio šovė pro šalį, bet nevaisinga buvo ir „CBet“ ataka. Ilgai pražangos ieškoję svečiai pažeidė taisykles prieš Marcusą Fosterį, o nesportinė nuobauda uždarė rungtynes.

Kapitono pareigas Margiris Normantas pateisino tapdamas efektyviausiu žaidėju nugalėtojų gretose – 25 minutės, 16 taškų (1/2 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 4 atkovoti ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida, 2 pražangos bei 20 naudingumo balų.

„Rytui“ daugiausiai problemų pridarė J. Garrettas, per 34 minutes surinkęs 24 taškus (5/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 2/4 baudų metimų), atkovojęs 5 ir praradęs kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengęs bei finišavęs su 25 naudingumo balus.

Solidų komandų žaidimą demonstruoja ir triženklės naudingumo balų sumos (atitinkamai 109 ir 100). Jonavos klubo neišgelbėjo ir laimėta kova dėl kamuolių (34:32).

Du pirmuosius serijos mačus „Rytas“ laimėjo 82:74 ir 82:67.

Vilniečių varžovas finale dar nėra aiškus. Kitoje pusfinalio poroje Kauno „Žalgiris“ prieš Panevėžio „7bet-Lietkabėlį“ pirmauja 2:0. „Rytas“ turėtų namų aikštės pranašumą prieš panevėžiečius, o seriją prieš „Žalgirį“ jau tektų pradėtų Kaune.

„Rytas“: Margiris Normantas 16 (4/7 tritaškių), Marcusas Fosteris 15, Jaime Echenique 11 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius ir Justinas Gorhamas (6 atk. kam.) po 10, Evaldas Kairys 8.

„CBet“: Jeffery Garrettas 24 (4/6 tritaškių, 5 atk .kam.), Glynnas Watsonas (1/7 tritaškių, 8 rez. perd.) ir Aurimas Majauskas (4/6 tritaškių) po 16, Martinas Laksa 12, Edvinas Šeškus 9, ... , Goranas Huskičius 2 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).