Labiausiai pirmoje Eurolygos dalyje stebinusios komandos

Atrodo, kad šio sezono Eurolyga tik startavo, bet po užvakar sužaisto 17-likto turo, galima trumpai apžvelgti kurios komandos pateisino lūkesčius, o kurios žiūrint į rezultatus, tiesiog verčia griebtis už galvos. Taip, kelios komandos dėl COVID-19 nesužaidė visų 17-os rungtynių, bet tie likę mačai neturėtų kardinaliai pakeisti nuomonės apie komandą. Ekipos surikiuotos ne pagal gerumą ar blogumą, o pagal tai, kurios labiausiai nustebino savo pasirodymu.

Siūlome paskaityti „Instagram“ paskyros „Sporto fanas“ sudarytą reitingą.

18 vieta - Maskvos CSKA. Komanda kuri savo žaidimu ir pasirodymu visiškai nenustebino. Ekipa, kuri prarado kelis atsarginius ir susistiprino tokiomis žvaigždėmis kaip N.Milutinovas ir T.Šengelija, normalu, kad kovoja tik dėl pačių aukščiausių vietų, o žiūrint į konkurentų žaidimą, dėsninga, jog ji yra pati pirma turnyrinėje lentelėje.

17 vieta - Vilerbano ASVEL. Klubas su vienu mažiausių biudžetų Eurolygoje ir tai puikiai atsispindi tiek pačiame žaidime, tiek ir turnyrinėje lentelėje, kurioje užimama 17-ta vieta. Tai komanda, kuri savo didesniu talentu tikriausiai nenugalės nė vienos Eurolygos ekipos, bet buvo pasiektos 5 pergalės, pademonstruojant arba didesnį norą, arba tiesiog esant tokiai dienai, kai krenta visi metimai.

16 vieta - Pirėjo „Olympiacos“. Ekipa, kuri šiuo metu lentelėje rikiuojasi 10-oje vietoje. Prieš sezoną kažin, ar buvo galima tikėtis stebuklų, nes komandos branduolys sudarytas iš vietinių graikų, kuriems jau amžius neleidžia rodyti stebuklų žaidime, o garsiausias papildymas K. Sloukas irgi nerodo norimo žaidimo. Jeigu neįvyks kažko reikšmingo, komanda ir liks netoli už atkrintamųjų ribos.

15 vieta - Vitorijos „Baskonia“. Komanda jau eilę metų yra rimta Eurolygos vidutiniokė. Šiuo metu ji lentelėje užima 9 vietą, ir tai visiškai atitinka prieš sezoną išsakytas prognozes. Ekipa žaidžia gana stabilų krepšinį, o žaidėjai tiesiog nėra tokio lygio, jog kovotų dėl pačių aukščiausių vietų. Tačiau sezone tai ir toliau bus komanda, kuri rimtai kovos dėl paskutinių vietų į atkrintamąsias.

14 vieta - Belgrado „Crvena Zvezda“. Serbai turnyrinėje lentelėje užima 15-tą vietą. Ekipa ir seniau būdavo netoli atkrintamųjų ribos, o šį tarpsezonį komanda praradusi beveik pusę žaidėjų, nesugebėjo surasti jiems tinkamos pamainos. Pakeitusi trenerį komanda gal ir pajėgi pakilti 1-2 pozicijomis aukščiau, bet didesnių pergalių tikėtis neverta.

13 vieta - Madrido „Real“. Ispanai prieš sezoną atrodė šiek tiek susilpnėję, bet, panašu, jog tiek metų kartu žaidžiantis ekipos branduolys sugeba ir toliau rungtyniauti aukščiausiu lygiu. Net ir praradusi pagrindinį varikliuką Facundo Campazzo, komanda yra tarp Top 4 lygos ekipų. Šiuo metu yra užimama antra vieta lentelėje ir pagrindinis klausimas, ar ne pirmos jaunystės komandai užteks jėgų tokiu lygiu sužaisti visą sezoną.

12 vieta - Berlyno ALBA. Kažin, ar vokiečiai prieš sezoną turėjo didelių tikslų kovoti dėl vietos atkrintamosiose. Tarpsezoniu įsigyti M. Lo ir J. Grangeris turėtų pateisinti komandos lūkesčius ir neblogai pakeitė prarastus žaidėjus. Ši ekipa pirmoje sezono pusėje spėjo užsitarnauti stipresnių ir turtingesnių ekipų pagarbą, ir šiuo metu su 6 pergalėmis yra 14-oje vietoje. Jei komanda sugebės išsilaikyti panašioje lentelės vietoje, sezoną galės vertinti teigiamai.

11 vieta - „Barcelona“. Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama ekipa, į kurią žiūrint prieš sezoną, atrodė, kad ji gali neturėti sau lygių, bet kaip matome - pinigai ir pavardės yra dar ne viskas. Komanda, kuri demonstruoja pakankamai neblogą krepšinį, bet, deja, ne dėl komandiškumo, o dėl individualių veiksmų. Lentelėje šiuo metu užimama 3-ia vieta atrodo gal ir neblogai, bet tai nėra ta ekipa, kuri pilnai įtikintų, nes jos galimybių lubos dar labai labai toli.

10 vieta - Sankt Peterburgo „Zenit“. Rusai šiuo metu lentelėje užima 5-ąją vietą ir tai nėra labai didelė staigmena. Verta paminėti, jog tai vienintelė komanda, kuri sužaidus tik 15 rungtynių ir galėtų kilti dar aukščiau. Komanda praėjusią vasarą padarė didelį darbą skirdama dėmesį komplektacijai. Didelis biudžetas nebuvo skirtas žvaigždėms prisivilioti, o pasikviesti indvidualiai stiprūs, bet tuo pačiu komandiniai žaidėjai. Jeigu nenutiks kažko netikėto, ekipa neturėtų nukristi žemyn ir sezono eigoje.

9 vieta - Valencia „Basket“. Jei komanda būtų sėkmingiau sužaidusi kelerias paskutines rungtynes, galėjo atsidurti žymiai aukščiau ir Eurolygos lentelėje, ir šiame reitinge. Ekipa tarpsezoniu išlaikė panašų pajėgumą, nes sugebėjo surasti tinkamas pamainas prarastiems žaidėjams. Tačiai vertinant visą lygos pajėgumą, tai komanda, kuri balansuotų ant atkrintamųjų ribos. Kol kas lentelėje užimama 7-ta vieta, o tai ekipai yra geras rezultatas.

8 vieta - Tel Avivo „Maccabi“. Žydams tarpsezoniu gal ir nepavyko įsigyti kažko skambesnio ir sustiprinti sudėties, bet šiuo metu lentelėje užimama tik 12-ta vieta tikrai stebina. Daug neužtikrintų sprendimų rungtynių gale komandai kainavo ne vieną pergalę, bet ekipa turi pakankamai patyrusių ir aukšto lygio žaidėjų, jog būtų bent dešimtuke. Jei ir toliau „Maccabi“ nepavyks pakilti lentėje, tai bus nuviliantis sezonas ekipai ir jos fanams.

7 vieta - Armani „Olimpia“. Italų komanda, kuri jau eilę metų su dideliu biudžetu ir garsiais žaidėjais nesugeba Eurolygoje nustebinti gerais rezultatais. Šis tarpsezonis atrodė kiek kitoks – atsisveikinta su vidutiniokais ir i komandą pakviesti nesavanaudžiai žaidėjai, o krepšininkai, kurie galėtų sudaryti gerą pergalių mechanizmą. Deja, įvertinus pirmą sezono pusę, galima pasakyti, kad net krepšinio profesoriaus Ettore Messinos vadovaujama tokia galinga komanda užima vos 8-tą vietą lentelėje.

6 vieta - Atėnų „Panathinaikos“. Graikai visada kovoja dėl atkrintamųjų, bet jie užima vos 16-tą vietą lentelėje. Tarpsezonio pirkiniai rodė, jog komanda turės pataupyti, bet niekas negalėjo pagalvoti, kad ekipa vilksis lentelės dugne. Nereiktų ieškoti pasiteisinimųtraumose ar panašiuose dalykuose, tiesiog tenka pripažinti, jog be rimtesnių pokyčių ši ekipa stebuklų nepademonstruos.

5 vieta - Kauno „Žalgiris“. Lietuvos čempionai tarpsezoniu prarado savo pergalių kalvį, trenerį Šarūną Jasikevičių ir 3 starto penketo žaidėjus. Atrodė, jog komandos laukia atsinaujinimo sezonas, ir galbūt nebus tiek pergalių, kiek įpratome paskutiniuose sezonuose. Tačiau, kaip rodo rezultatai, 10 pergalių ir 6-ta vieta lentelėje, o tai – žymiai daugiau nei fanai ir visi ekspertai tikėjosi rudenį.

4 vieta - Miuncheno „Bayern“. Vokiečiai prieš sezoną tikrai nebuvo matomi akrintamųjų traukinyje, tačiau jam įpusėjus patogiai sėdi 4-oje lentelės vietoje. Didžiausi nuopelnai turėtų būtų skiriami treneriui Andrea Trincheri, tai – specialistas, kuris ne pirmą kartą parodo. jog gali pakelti komandą į aukštesnį lygį. Sunkiai įsivaizduojama, kaip ekipa ir antroje sezono pusėje galėtų išlikti panašioje lentelės vietoje, bet bent kol kas nusipelno tik pačių gražiausių žodžių.

3 vieta - Stambulo „Fenerbahče“. Turkai tarpsezoniu patyrė daug pokyčių, pradedant nuo trenerio, baigiant keliais svarbiais žaidėjais. Buvo galima tikėtis, kad naujai susiformavusiai ekipai prireiks laiko, kol ji bus aukščiausiose vietose, bet matome žymiai baisesnį vaizdą ir kol kas tik 13-ta vietą lentelėje. Viskas galėjo būti dar blogiau, bet situaciją kiek pataisė dvi paskutinės pergalės paeiliui.

2 vieta - Stambulo „Anadolu Efes“. Praėjusiame sezone turkai atrodė sunkiai sustabdomi. Tarpsezonis, atrodo, nieko blogo nežadėjo, reikšmingų pokyčių sudėtyje neįvyko, liko ir treneris Erginas Atamanas. Tačiau kaip parodė pirma sezono pusė, kas veikė pernai, nebūtinai veikia šiemet. Varžovams užtenka tinkamai gintis prieš komandos varikliuką Shane'a Larkiną ir komandos stiprybės nebelieka. Su tokiu žaidimu teks dar labai stipriai pakovoti, kad patekti į atkrintamąsias, kitu atveju, komandai sezonas būtų katastrofiškas.

1 vieta - Maskvos srities „Chimki“. Be jokios abejonės, didžiausias nusivylimas. Tarpsezoniu komanda reikšmingų ėjimų neatliko, bet keliais pirkiniais leido pastiprinti ir taip galingą ekipą. Jeigu sezono pradžioje buvo galima teisintis COVID-19 problemomis ir iškritusiais žaidėjais, tai dabar matyti, jog visiškai neveikia trenerio Rimo Kurtinaičio ir komandos žvaigždės Aleksėjaus Švedo tandemas. Šį sezoną komandą Eurolygoje kažko reikšmingo nebenuveiks, bet jos vadovai turėtų kurti planą kitam sezonui, jeigu nenori, kad ekipa su 25 mln. biudžetu vėl būtų lentelės gale.

Straipsnio įvertinimas: 4 0
 • Jon

  Reikes ir man pradet rasyt savo, gal geriau gausis, tikiuosi irgi publikuosit

  • 0
 • Jon

  Reikes ir man pradet rasyt savo, gal geriau gausis, tikiuosi irgi publikuosit

  • 0
 • Jon

  Reikes ir man pradet rasyt savo, gal geriau gausis, tikiuosi irgi publikuosit

  • 0

Kitos naujienos