Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalyje Kauno „Žalgiris“ neleido savo priešininkams sukurti intrigos.

Namuose atsakomąjį susitikimą žaidę Martino Schillerio auklėtiniai 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir užtikrintai žengė į Panevėžyje vyksiančias Citadele KMT finalo ketverto kovas.

Pirmasis šių ekipų mačas tai pat baigėsi kauniečių pergale (98:82), todėl bendras serijos rezultatas – 201:159.

Vasario 13-14 dienomis žalgiriečiai gins pernai iškovotą titulą. Pastoti jiems kelią turnyro pusfinalyje mėgins Klaipėdos „Neptūnas“. Kitoje poroje dėl bilieto į finalą susirungs Panevėžio „Lietkabelis“ ir Utenos „Juventus“.

„Žalgiris“ savo pranašumu neleido abejoti nuo pat mačo pradžios. Kauno ekipa atlaikė bet kokius pasvaliečių bandymus apkarpyti deficitą, o labiausiai prie pergalės prisidėjo puikus Luko Lekavičiaus žaidimas. Gynėjas per vos 18 minučių pelnė 28 taškus, krepšį iš žaidimo atakuodamas net 81 proc. tikslumu.

Susitikimo pradžioje žaidimas buvo apylygis, kol šeimininkų ekipą į priekį truktelėjo Marius Grigonis, taškais ir išprovokuotomis pražangomis baudęs pasvaliečius (15:10). Nuo suolo pakilę kauniečių žaidėjai tęsė pradėtą darbą ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ jau turėjo solidų pranašumą – 30:18.

Antrajame ketvirtyje žaliai-baltų persvara pasiekė jau 20 taškų – 41:21. Tuomet Edgaras Želionis inicijavo pasvaliečių spurtą 14:3 ir jų deficitas ženkliai sumažėjo (35:44). Visgi pirmosios rungtynių dalies pabaiga priklausė šeimininkams. Jie ilsėtis išėjo pirmaudami 54:37.

Po ilgosios pertraukos kauniečiams jau nepadėjo M. Grigonis, pajutęs peršalimo simptomus ir palikęs „Žalgirio“ areną. Įpusėjus trečiajam kėliniui, svečiams pavyko priartėti net iki 4 taškų – 57:61, tačiau arčiau varžovų kauniečiai neprisileido ir paskutinį kėlinį pasitiko tvirtai kontroliuodami rungtynes ir seriją (76:64).

Per paskutiniąsias 10 minučių didesnės intrigos „Pieno žvaigždėms“ sukurti jau nepavyko. Abi ekipos ant parketo išleido mažiau rungtyniaujančius krepšininkus, „Žalgiriui“ 100-ąjį tašką dėjimu pelnė Martinas Gebenas, o galutinis mačo rezultatas skelbė apie abejonių nekeliantį kauniečių triumfą – 103:77.

„Sveikinimai mūsų vaikinams laimėjus rungtynes tokiu stiliumi. Mes gynėmės labai susikaupę, ypač pirmojoje pusėje. Visgi per pirmas penkias trečiojo kėlinio minutes gynyboje trūko koncentracijos. Džiaugiuosi, kad nuo suolo pakilę žaidėjai sugrąžino mums intensyvumą ir susikaupimą gynyboje“, – po rungtynių kalbėjo žalgiriečių strategas M. Schilleris.

„Žalgiris“ laimėjo pelnytai, abejas rungtynes kontroliavo. Jei pirmosiose rungtynėse galėjome ilgiau palaikyti intrigą, tai šiandien per anksti (juos) paleidome į priekį. Nors skirtumas ir sumažėjo, bet patys suprantame, kad taip nepavyks perlaužti rungtynių. Liūdina individualūs kelių žmonių pasirodymai, o džiugina trečias kėlinys“, – sakė Pasvalio ekipos vairininkas Gediminas Petrauskas.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 28 (5/5 trit., 25 naud. bal.), R. Jokubaitis 15 (8 rez. perd., 19 naud. bal.), Th. Walkupas 12, K. Lukošiūnas 11, M. Geben 8 (7 atk. kam.), M. Grigonis 7.

„Pieno žvaigždės“: E. Želionis 20 (4/4 trit.), B. Mirkovičius (8 rez. perd., 19 naud. bal.) ir K. Giedraitis po 11, P. Petrilevičius ir D. Amigo po 8, T. Lekūnas 7.