L. Birutis: žinome, ką rungtynės prieš „Rytą“ reiškia klubui ir sirgaliams © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ uždarė sezoną Eurolygoje ir gali pilnai koncentruotis „Betsafe-LKL“ batalijoms.

Artimiausias kauniečių mačas laukia jau šį sekmadienį, kuomet „Žalgirio“ arenoje vyks tradicinis „Betsafe-LKL“ lyderių derbis.

Pirmoji „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ akistata baigėsi kauniečių pergale 81:67, o antroji prieš mėnesį – triumfu 97:94. Trečioji akistata vyks šį vakarą Kaune, 17 valandą, ją sekite BTV ir Go3 kanaluose.

„Mes – lietuviai – žinome priešpriešą tarp šių klubų. Žinome, ką tai reiškia klubui ir sirgaliams. Reikia, kad tai suprastų visa komanda. Manau, jog visa komanda jau tai gerai supranta“, – prieš trečiąjį derbį šnekėjo kauniečių centras Laurynas Birutis.

LKL.lt svetainei aukštaūgis dalijosi mintinis apie praėjusį sezono etapą, sutarties pratęsimą bei augimą.

„Visada stengiuosi, darau tai, ką moku, stengiuosi įsiklausyti į trenerių prašymus ir daryti, kaip komandai geriau“, – sako požiūrį dėstė L.Birutis.

Šį sezoną jo skaičiai „Betsafe-LKL“ per 19 minučių siekė 10,5 taško, 5,7 atkovoto kamuolio, 1,4 perdavimo ir 16,5 naudingumo balo.

– Baigtas pasirodymas Eurolygoje – pirmas didelis sezono etapas. Koks šis periodas buvo jums ir „Žalgiriui“?

– Tiek man, tiek komandai – permainingas. Keitėsi treneris, turėjome keletą naujų žaidėjų. Sezonas Eurolygos antrojoje pusėje mums kaip komandai buvo geresnis: ir pergalių buvo iškovota daugiau, ir žaidimas geresnis. „Betsafe-LKL“ irgi ėmėme atrodyti užtikrinčiau. Pozityvo antroje sezono dalyje buvo daugiau.

– Sezonas artėja prie finišo vis labiau. Kaip galite apibūdinti „Žalgirio“ augimą viso sezono metu ir su kokiais iššūkiais susidūrėte?

– Keitėme trenerį, pralaimėjimų buvo nemažai, vėliau pagavome ritmą ir puolime suradome savo vaidmenis.

– Ilgą laiką turėjote Eurolygos įkrintamųjų viltį. Ar jaučiate, kad geresnis žaidimas suteikė daugiau pasitikėjimo?

– Komandos veidas kažkiek keitėsi, buvome konkurencingi Eurolygoje, ypač žaisdami prie savų sirgalių. Tai mus stūmė į priekį. Smagu, jog išsilaikėme kovoje praktiškai iki galo. Kažkiek pritrūko priešpaskutinėse ir paskutinėse rungtynėse, bet gerai, jog nepasidavėme viduryje sezono ir grįžome į kovą.

– Kaip pats adaptavotės prie naujo trenerio Andrea Trinchieri braižo?

– Viskas neblogai, treneris visada turi pastabų visiems žaidėjams, akcentuoja daug detalių. Visi stengiamės gerai jas išpildyti. Svarbiausia bandyti įsiklausyti į jį ir įvykdyti tai, ko jis prašo, nes tikrai turi gerą krepšinio supratimą. Jis tik nori stumti mus į priekį.

– Po rungtynių Monake A.Trinchieri rėžė ilgą monologą, skirtą jums. Kaip priėmėte šią trenerio žinutę?

– Neskaitau žiniasklaidos, visiškai atsiriboju sezono metu. To laikausi porą metų.

– A.Trinchieri buvo atradęs jūsų „floaterių“ ginklą. Ar jaučiate, jog komandos prie to su laiku prisitaiko vis labiau?

– Komandos tikrai akcentuoja tai vis labiau, skiria didesnį dėmesį ir neleidžia išsimesti metimo lengvai. Turiu būti geresnis detalėse – gynyboje ir puolime – o tų metimų vienose rungtynėse vieniems bus daugiau, kitose – mažiau. Tai priklauso ir nuo varžovų bei jų gynybos sistemų.

– Neseniai pratęsėte sutartį su „Žalgiriu“. Ar su šiuo žingsniu atsirado ir daugiau ramybės?

– Smagu čia likti, jaučiu pasitikėjimą iš klubo bei trenerio. Stengsiuosi tobulėti, rodyti gerą žaidimą, dėsiu visas pastangas ir tiek.

– Turbūt daug žmonių jus paminėtų kaip vieną labiausiai nustebinusių šio sezono žaidėjų. Ar pats jaučiatės pranokęs savo paties lūkesčius, ypač – tarptautiniame fronte?

– Gal sezono pradžioje nebūdavo tiek daug žaidimo laiko, ypač – Eurolygoje. Kažkiek prie Kazio gruodžio mėnuo jau buvo geresnis, o vėliau pasikeitė ir treneris. Visada stengiuosi, darau tai, ką moku, stengiuosi įsiklausyti į trenerių prašymus ir daryti, kaip komandai geriau.

– Kaip stengsitės išlaikyti koncentraciją „Betsafe-LKL“ kovoms, kuomet likote žaisti viename čempionate?

– Kiekvienas turime suprasti, jog sezonas nesibaigė. Taip, baigėsi Eurolyga, bet kartais turime vargų ir „Betsafe-LKL“, ypač prieš topines komandas. Tikrai negalime atsipalaiduoti, nes tai gali mums brangiai kainuoti. Laukia svarbiausios dvikovos, dabar koncentruosimės tik į tai.

– Sekmadienį vyks trečioji akistata su Vilniaus „Rytu“. Kokios jos tikitės?

– Kaip ir visada: tikimės fiziškų, emociškų rungtynių. Vis tiek tai – derbis. Kova dėl kamuolių ir energija bus pagrindiniai dalykai.

– Tarpusavyje kovėtės prieš mėnesį. Ar įmanoma per tokį trumpą laiką komandoms į savo žaidimą įnešti kažką naujo?

– Manau, jog tiek ir mes, tiek ir jie kažkiek keis žaidimo planą, kažko naujo tikėtis galima.

– Prieš praeitas rungtynes A.Trinchieri prašė vieno iš jūsų lietuvių pasakyti kalbą apie derbio svarbą. Ar to reikės dabar ir ar tokie dalykai turi efektą komandai?

– Mes – lietuviai – žinome priešpriešą tarp šių klubų. Žinome, ką tai reiškia klubui ir sirgaliams. Reikia, kad tai suprastų visa komanda. Manau, jog visa komanda jau tai gerai supranta.

Straipsnio įvertinimas: 2 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos