„Kuršiai“ nuliūdino jaunuosius Vilniaus talentus © stopkadras

Palangos „Kuršių“ (4-5) ekipa NKL („VIKINGLOTTO-NKL“) čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę. Pauliaus Barkaus auklėtiniai išvykoje 81:73 (17:19, 17:22, 31:18, 16:14) įveikė Vilniaus „Perlo“ (5-4) krepšininkus.

„Perlo“ ekipa antrajame kėlinyje po taiklaus Jokūbo Rubino tritaškio turėjo 9 taškų persvarą (41:32), tačiau beveik visas rungtynes atsilikinėję palangiškiai, vedami Quincy Tayloras ir Aido Viskonto, trečiajame kėlinyje surengė spurtą: Robertas Keliačius pataikė baudas, Tayloras smeigė tritaškį ir rezultatas tapo lygus (60:60).

Įsibėgėjęs Palangos klubas kėlinį sugebėjo užbaigti galingai: R. Daunys realizavo du baudų metimus, Aidas Viskontas pelnė 4 taškus iš eilės ir „Kuršiai į ketvirtąjį kėlinį žengė jau pirmaudami (65:59).

Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti kiek mažiau nei 7 minutes, „Kuršiams“ tritaškį pelnė Mindaugas Reminas, vėliau jis dar pridėjo du baudų metimus ir Palangos ekipa įgijo apčiuopiamą 10 taškų persvarą (72:62), kurios vilniečiams per likusį laiką panaikinti nepavyko.

Geriausias nugalėtojų gretose buvo Quincy Tayloras, kuris per 28 aikštelėje praleistas minutes pelnė 23 taškus (9/13 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė ir iš viso surinko 22 naudingumo balus.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis (5 kld.) ir Einaras Tubutis (7 atk. kam.) – po 14, Adas Šimonis 12, Jokūbas Rubinas 10, Augustas Marčiulionis 6 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kld.).

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 23, Taurantas Tamošiūnas 15 (5 atk. kam.), Aidas Viskontas 12 (7 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld.), Rimantas Daunys ir Karolis Sapiega (5 atk. kam., 6 per. kam.) – po 11.

„Šilutės“ ekipa iškovojo pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) ir Baltarusijos turnyre. Kęstučio Mačijausko auklėtiniai namuose 81:61 (16:18, 22:11, 17:11, 26:21) užtikrintai susitvarkė su Minsko „Cmoki-2“ ekipa.

Šilutiškiai nuo varžovų bėgti pradėjo antrajame kėlinyje, kai Byronas Sanfordas ir Simonas Serapinas smeigė po du tritaškius ir savo ekipai padėjo sukurti 12 taškų pranašumą (30:18).

Antroje rungtynių pusėje „Šilutė“ pranašumą tik didino: įpusėjus trečiajam kėliniui Paulius Poška ir Kemalis Canbolatas pelnė po dvitaškį, Byronas Sanfordas taikliai atakavo iš toli ir šeimininkai susikrovė 18 taškų pranašumą (55:37), kurio per likusį ketvirtį panaikinti svečiai iš Baltarusijos nesugebėjo.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Omaras Alstonas, kuris per 24 aikštelėje praleistas minutes pelnė 11 taškų (4/8 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, du kamuolius perėmė, blokavo tris varžovų metimus, dukart suklydo bei iš viso surinko 21 naudingumo balą.

„Šilutė“: Byronas Sanfordas 18 (4/6 trit.), Simonas Serapinas 13 (3/4 trit.), Omaras Alstonas 11 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.), Andrius Gaidys 9 (6 kld.), Paulius Poška (6 atk. kam.) ir Kemalis Canbolatas (5 atk. kam.) – po 6.

„Cmoki-2“: Uladzislau Blizniukas 23 (5 kld.), Vadimas Stubeda 10 (5 atk. kam.), Aliaksejus Navoičykas (4 rez. perd.) ir Danilas Barysevičius – po 6.

Molėtų „Ežerūno“ (4-6) ekipa iškovojo ketvirtąją pergalę NKL („VIKINGLOTTO-NKL“) pirmenybėse. Ji namų arenoje 86:78 (22:27, 26:15, 15:17, 23:19) parklupdė Tauragės krepšinio klubą (4-5), kuriam šiame čempionate tai buvo jau ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

Ilgai atsilikinėjęs „Ežerūnas“ į priekį išsiveržė antrojo kėlinio pabaigoje, kai tritaškį pelnė Dominykas Zupkauskas, Mantas Šerkšnas realizavo vieną baudos metimą, o Dominyko Bučo dvitaškis po dviejų kėlinių šeimininkams leido turėti 6 taškų pranašumą (48:42).

Visgi antroje rungtynių pusėje Tauragės ekipa varžovų nepaleido ir ketvirtajame kėlinyje po Oskaro Pleikio dvitaškio vėl išsiveržė į priekį (67:65), tačiau Molėtų ekipa jau netrukus surengė spurtą: Rokas Jukonis pataikė iš vidutinio nuotolio, M. Šerkšnas smeigė tritaškį, o baudą pataikęs D. Zupkauskas ir dvitaškį pridėjęs Lukošius savo komandai sukūrė 9 taškų pranašumą (80:71), kurio panaikinti per likusias pusantros minutės tauragiškiams nepavyko.

Naudingiausiai „Ežerūno“ gretose rungtyniavo Ignas Lukošius, kuris per 32 ant parketo praleistas minutes pelnė 20 taškų (9/17 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 18 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, tris kamuolius perėmė, blokavo 3 metimus ir iš viso surinko 36 naudingumo balus.

M. Šerkšnas nuo savęs pridėjo 22 taškus (7/12 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 5/6 baudos).

„Ežerūnas“: Mantas Šerkšnas 22 (1/6 trit.), Ignas Lukošius 20 (18 atk. kam.), Rokas Jukonis 12 (8 atk. kam., 4 kld.), Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 10, Tauras Ulevičius 10 (5 rez. perd.).

Tauragės krepšinio lkubas: Rytis Biliartas 23 (7 atk. kam., 4 kld.). Deividas Keburys 17 (11 atk. kam.), Karolis Babkauskas 13 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 2/8 trit.), Andrius Aleksandrovas ir Oskaras Pleikys po 8.