Krepšinio rungtynės Lietuva – Slovėnija (tiesiogiai internete) © P. Žukausko nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė pasirengimą Europos čempionatui ir stoja į kovą senojo žemyno pirmenybėse.

Pirmasis Kazio Maksvyčio auklėtinių varžovas – Europos čempionų titulą ginantys Slovėnijos krepšininkai.

Vis dėlto gausiai savų sirgalių palaikomi lietuviai 85:92 (27:27, 21:24, 19:18, 18:23) suklupo prieš Europos čempionų titulą ginančią Slovėnijos rinktinę (1-0) ir nepasiekė revanšo už nesėkmę pernykštės olimpinės atrankos finale.

Lietuvos rezultatai

Iki šių rungtynių Lietuvos rinktinė buvo sužaidusi septynerias draugiškas rungtynes ir visose pavyko pasiekti pergales.

Pirmąsias dvejas rungtynes lietuviai žaidė prieš Estijos rinktinę. Pirmąsias rungtynes Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo užtikrintai 14 taškų skirtumu (84:70). Tiesa, antrosios tarpusavio rungtynės klostėsi dramatiškiau ir lietuviai jas laimėjo trapiu 2 taškų skirtumu (90:88).

Kitose dvejose rungtynėse rinktinė egzaminavo Suomijos krepšininkus. Lietuviai abejose rungtynėse neturėjo didelių problemų su savo varžovais ir iškovojo dvi įtikinamas pergales (76:61 ir 87:52).

Paskutiniai du rinktinės testai buvo rimčiausi – prieš pasaulio čempionus ispanus.

Pirmąją akistatą Gran Kanarijoje lietuviai laimėjo 5 taškų skirtumu (82:77), o antrąją Vilniuje – taip pat po dramatiškos kovos triumfavo Lietuvos rinktinė (78:76).

Paskutines draugiškas rungtynes lietuviai žaidė prieš Nyderlandų rinktinę ir iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę (94:68) ir draugiškų rungtynių ciklą baigė be pralaimėjimų.

Rugpjūčio 24 dieną Lietuvos rinktinė sužaidė oficialias rungtynes prieš Vengriją atrankoje į pasaulio čempionatą. Po sunkios kovos Kazio Maksvyčio auklėtiniams pavyko pasiekti pergalę (88:78).

Paskutines rungtynes prieš Europos čempionatą lietuviai sužaidė prieš Juodkalnijos krepšininkus. Du kėlinius vargę lietuviai sugebėjo įsivažiuoti ir įtikinamai įveikti savo varžovus atrankoje į pasaulio čempionatą (90:73).

Slovėnijos rezultatai

Slovėnijos rinktinė iki rungtynių su Lietuva sužaidė aštuonerias rungtynes, kuriuose buvo  iškovotos 7 pergalės ir patirta 1 nesėkmė.

Vienintelį pralaimėjimą Europos čempionai patyrė prieš pat pirmenybes, kuomet 19 taškų skirtumu buvo nusileista Vokietijos rinktinei (71:90).

Pasirengimo pradžioje slovėnai be Luka Dončičiaus įveikė Nyderlandus (83:76) bei užtikrintai susitvarkė su juodkalniečiais (70:52).

Slovėnijos vunderkindui prisijungus prie komandos sekė dramatiška pergalė po pratęsimo prieš turkus (104:103).

Didžiausią dėmesį sutraukė slovėnų rungtynės prieš kitus Europos čempionato favoritus serbus. Rungtynes po atkaklios kovos, kuri pareikalavo pratęsimo, laimėjo slovėnai (97:92).

Prieš pasaulio čempionato atranką slovėnai sužaidė paskutines draugiškas rungtynes prieš Kroatijos rinktinę ir iškovojo sunkią pergalę (94:88).

Be minėto pralaimėjimo vokiečiams atrankoje į pasaulio čempionatą, slovėnai taip pat joje rungtyniavo prieš estus. L. Dončičiaus ir G. Dragičiaus vedami slovėnai sutriuškino savo varžovus (104:83).

Tarpusavio rungtynės

Skaičiuojant rungtynes nuo 2011 metų, Lietuva ir Slovėnija susitiko 6 kartus ir pasidalino po 3 pergales.

Paskutinės tarpusavio rungtynės yra geriausiai prisimenamos, kuomet šios rinktinės Kaune kovėsi dėl vienintelio kelialapio į Tokijo Olimpines žaidynes. Tuomet rungtynes 96:85 laimėjo slovėnai.

2011 metais šios rinktinės sužaidė dvejas rungtynes. Draugiškose rungtynėse įtikinamą pergalę šventė slovėnai (80:66), tiesa lietuviams pavyko revanšuotis savo varžovams kovoje dėl penktos vietos Europos krepšinio čempionate, kuris vyko Lietuvoje (80:77).

2014 metais komandos sužaidė net trejas rungtynes tarpusavyje. Draugiškose rungtynėse šios rinktinės pasidalino po pergale. Pirmąsias rungtynes laimėjo lietuviai (80:76), antrąsias – slovėnai (74:72).

Šios rinktinės vėliau susitiko 2014 metų pasaulio čempionato grupės etape ir tuomet savo pranašumą įrodė Lietuvos krepšininkai (67:64).

Lietuva – Slovėnija rungtynių transliacija

Rungtynės tarp Lietuvos ir Slovėnijos rinktinių bus transliuojamos TV3 kanalu bei internetinėse platformose TV3 Play ir GO3. Rungtynių pradžia – 18:15 val.

Rungtynių rezultatą atnaujinsime šioje naujienoje.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos