Kovoje su pratęsimu – „Žalgirio“ dublerių pergalė bei rekordai © stopkadras

Kauno „Žalgiris-2“ (3-2) trečiąją pergalę VIKINGLOTO-NKL čempionate iškovojo per pratęsimą. Po 45 minučių kovos Arvydo Gronskio auklėtiniai namie 94:92 (24:23, 10:20, 28:20, 23:22, 9:7) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (1-4).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus dviem minutėms jaunieji žalgiriečiai dar pirmavo 6 taškais (85:79), tačiau svečiai spurtavo 6:0 ir komandos turėjo žaisti papildomas 5 minutes.

Iki pratęsimo pabaigos likus 71 sekundei „Delikatesas“ buvo priekyje 90:85, bet tuomet Karolis Babušis surinko penkis taškus iš eilės ir rezultatas tapo lygus.

Šarūnas Valunta neklydo atakuodamas baudų metimus, bet Kerras Kriisa atsakė dvitaškiu su pražanga ir į priekį išsiveržė „Žalgiris-2“ (93:92).

Eimanto Stankevičiaus šūvis skriejo pro šalį, o kamuolį sugriebęs Justinas Ramanauskas buvo sustabdytas pražanga. Jis pataikė tik pirmąją baudą, tačiau svečiai per likusį laiką nepasižymėjo ir pergalę šventė „Žalgiris-2“.

Karjeros rungtynes sužaidė Giedrius Stankevičius, kuris pasiekė pelnytų taškų (28), naudingumo balų (39) ir blokų (5) rekordus.

Tuo metu „Žalgirio“ dublerių komandoje estas Kerras Kriisa savo geriausią rezultatą pasiekė įmetęs 26 taškus. Prieš tai jo rekordas buvo 23 taškai.

Kauno komandai šiame mače nepadėjo Erikas Venskus ir Vitalijus Kozys, o „Delikatesui“ – Andrius Globys.

„Žalgiris-2“: Kerras Kriisa 26 (9/24 metimai, 9 rez. perd.), Karolis Babušis 24 (6/8 trit.), Justinas Ramanauskas 17.

„Delikatesas“: Giedrius Stankevičius 28 (8/13 dvit., 12/14 baudos, 7 atk. kam., 5 bl., 39 naud. balai), Eimantas Stankevičius 22 (8 atk. kam.), Aistis Pilauskas 14 (7 rez. perd.), Airidas Giedraitis 11

Šilalės „Lūšies“ (0-5) komanda išliko vienintele Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO NKL), neiškovojusia pergalės. Trenerį šią savaitę pakeitę lygos debiutantai ketvirtadienį savo namų aikštėje Rietave 75:80 (16:23, 18:17, 25:19, 16:21) nusileido Tauragės krepšinio klubui (3-1).

Antradienį buvusį vyriausiąjį trenerį Valdemarą Kasmauską pakeitę asistentu Mindaugu Kriščiokaičiu, šilališkiai buvo arti pirmosios pergalės, bet mačo pabaigoje geriau pasirodė Tauragės krepšinio klubas.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 4 minutes „Lūšis“ dar pirmavo 73:68, tačiau netrukus Karolis Babkauskas smeigė du tritaškius iš eilės ir persvėrė rezultatą svečių naudai.

Vieną baudą, likus žaisti 2 minutes ir 8 sekundes, pataikęs Mindaugas Čapauskas išlygino rezultatą, tačiau kitoje aikštės pusėje Tadas Sebežiovas pelnė du taškus ir grąžino tauragiškiams persvarą, o po nesėkmingų „Lūšies“ antpuolių dvi baudas realizavęs Deividas Keburys nutolino svečius per saugų atstumą – 78:74.

Po vienos taiklios Šilalės krepšininko Mindaugo Kurkaičio baudos abu baudų metimus realizavo Andrius Aleksandrovas ir mačo baigtis tapo aiški.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 15, Eimantas Žilius 14 (8 atk. kam.), Justas Košys ir Modestas Jurkaitis po 13.

Tauragės krepšinio klubas: Karolis Babkauskas 26 (6/9 trit.), Rytis Biliartas 15, Ernestas Serkevičius ir Deividas Keburys po 14.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (4-0) tęsia pergalingą sezono startą VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 87:70 (22:18, 28:13, 20:15, 17:24) susitvarkė su „Palangos Kuršių“ (1-4) ekipa ir įsirašė ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų.

Šeimininkai atitrūko antrajame kėlinyje. Justinas Jogminas pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo Tomas Galeckas, o J. Jogminas surinko dar 4 taškus paeiliui ir marijampoliečių persvara išaugo iki 13 taškų – 35:22.

Antrąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ pabaigė laimėdama atkarpą 6:0 ir tokiu būdu susikrovė jau triuškinamą persvarą (50:31).

Antroje mačo dalyje vaizdas aikštelėje nesikeitė ir iniciatyvą išlaikę marijampoliečiai šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Šarūnas Beniušis pelnė 17 taškų (5/10 dvitaškiai, 7/8 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, išprovokavo 7 pražangas, kartą suklydo, surinko 29 naudingumo balus ir pasižymėjo įspūdingu dėjimu.

Tuo metu Edvinas Jezukevičius prie pergalės pridėjo 17 taškų (5/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/4 baudos), 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, vieną klaidą bei 18  naudingumo balų.

Komandai šį kartą nepadėjo apsirgęs Tautvydas Kliučinykas, traumą besigydantis Aurimas Kieža ir į kariūnų žaidynes išvykęs Gintautas Matulis.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis (5/10 dvit., 12 atk. kam.) ir Edvinas Jezukevičius (5/6 dvit.) po 17, Julius Liesis (2/3 trit.) ir Jonas Zakas (4/7 trit.) po 12, Justinas Jogminas (3/5 dvit.) ir Martynas Zigmantavičius (3/4 dvit.) po 10.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 21 (8/15 dvit.), Augustinas Jankaitis 14 (7/10 dvit.), Mindaugas Reminas 9.