Lietuviai antroje rungtynių pusėje sutriuškino Pietų Korėjos krepšininkus © krepsinionamai.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė ankstyvą šeštadienio rytą Pietų Korėjoje pradėjo paskutinįjį pasiruošimo pasaulio čempionatui ciklą.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 9 val. Lietuvos laiku stojo į kovą su Pietų Korėjos rinktine. Antroje mačo pusėje spurtavusi Lietuvos rinktinė 86:57 (21:13, 13:14, 27:18, 25:12) sutriuškino varžovus.

Mūsiškiai susitikimą pradėjo sėkminga atkarpa – 4:0. Visgi aktyviai žaidusi ir agresyvią gynybą demonstravusi Pietų Korėjos komanda vėliau net trumpam buvo įsiveržusi į priekį, tačiau po pirmojo kėlinio 21:13 pirmavo lietuviai.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei buvo ypač nerezultatyvus – sumesta vos 13 taškų. Savo ruožtu agresyvaus žaidimo gynyboje neatsisakiusi Pietų Korėją kėlinį laimėjo 14:13.

Po pertraukos vaizdas buvo gerokai malonesnis – lietuviai pradėjo rengti vieną po kitos rezultatyvias atakas, kurios taip pat baigėsi keliais tolimais metais. Antroje mačo pusėje iš tritaškio varžovus baudė tiek Lukas Lekavičius, tiek Rokas Giedraitis.

Lietuva per trečiąjį kėlinį surinko 27 taškus ir po 30 žaidimo minučių jau turėjo 16 taškų pranašumą. Paskutiniajame ketvirtyje lietuviai pademonstravo puikią gynybą ir ir kone padvigubinę pranašumą pasiekė pergalę 29 taškų skirtumu.

Mūsiškių gretose išsiskyrė Jonas Valančiūnas, surinkęs 20 taškų, dar 12 pridėjo Lukas Lekavičius. Varžovų komandoje efektyviausias buvo Ricardo Ratliffe'as – 24 tšk.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20, Lukas Lekavičius 12, Rokas Giedraitis 11, Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas po 9, Paulius Jankūnas ir Martinas Gebenas po 7, Renaldas Seibutis 6, Arnas Butkevičius 3, Edgaras Ulanovas 2.

Pietų Korėja: Ricardo Radcliffe‘as 24, Seoung-hyun Lee 10.