K.Kemzūros treniruojamas „Olympiacos“ patiesė Eurolygos čempionus © „Sputnik“ nuotr.

Dviejų pralaimėjimų seriją Pirėjo „Olympiacos“ (2/3) nutraukė iškovodami įspūdingą pergalę prieš Eurolygos čempionus. Kęstučio Kemzūros treniruojamas klubas išvykoje 84:79 (18:24, 25:15, 21:21, 20:19) nugalėjo Maskvos CSKA (4/1) klubą.

Rusijos klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas pajėgiausiose Senojo žemyno pirmenybėse šiame sezone.

Lietuviškasis „Olympiacos“ klubas rungtynėse startavo pelnydami keturis taškus be atsako, bet spurtu 6:0 atsakę CSKA krepšininkai persvėrė rezultatą (6:4). Netrukus aukštesnę pavarą puolime įjungę šeimininkai pradėjo didinti skirtumą tarp komandų – likus šiek tiek mažiau nei 2 minutėms po Mike'o Jameso dvitaškio CSKA jau buvo priekyje per 8 taškus – 21:13.

Antrojo kėlinio pradžioje neatsipalaidavęs Rusijos klubas neleido „Olympiacos“ priartėti, o rezultatyviai ataką užbaigęs Danielis Hackettas CSKA suteikė dviženklį pranašumą – 29:18. Tačiau sėkminga šeimininkų atkarpa tęsėsi neilgai, gynyboje Maskvos ekipą surakinę svečiai pakilo į šturmą ir laimėję atkarpą 15:2 susigrąžino minimalią persvarą – 33:31.

Pirmosios rungtynių dalies pabaigoje 4 taškų atsargą susikūrę „Olympiacos“ krepšininkai antrąją pradėjo taikliu Willo Cherry tritaškiu, kuris dar labiau padidino skirtumą – 46:39. Beveik įpusėjus kėliniui Kyle'o Hineso dvitaškis su pražanga leido CSKA sumažinti deficitą iki 2 taškų, bet arčiau šeimininkai nepriartėjo, o situaciją stabilizavęs Graikijos klubas prieš lemiamą ketvirtį atstatė iki ilgosios pertraukos turėtą persvarą – 64:60.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje vyko kova taškas į tašką, tačiau „Olympiacos“ visą laiką nors ir su minimalia persvara laikėsi priekyje. Iki rungtynių pabaigos likus minutei svečių komandos veteranas Vassilis Spanoulis pataikė tolimą metimą, kuris suteikė pergalingą 7 taškų pranašumą, kurį tik truputį aptirpdyti – 84:79.

„Olympiacos“ garbę ginantis Mindaugas Kuzminskas šiame mače aikštelėje praleido 17 minučių. Per jas lietuvis į varžovų krepšį įmetė 8 taškus (2/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos) pridėjo atkovotą kamuolį, rezultatyvų perdavimą bei surinko 6 naudingumo balus.

CSKA: Mike'as Jamesas (6 rez. perd., 5 atk. kam.) 22 tšk., Kyle'as Hinesas 19 tšk., Darrunas Hilliardas 17 tšk., Andrejus Vorontsevičius (7 atk. kam.) 5 tšk.

„Olympiacos“: Brandonas Paulas (6 atk. kam.) 20 tšk., Kevinas Punteris 16 tšk., Georgios Printezis (5 atk. kam.) 11 tšk., Willas Cherry 9 tšk., Vassilis Spanoulis, Mindaugas Kuzminskas ir Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.) po 8 tšk.