K.Evanso ir R.Šmito vedini žalgiriečiai įveikė „Unicaja“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo draugišką turnyrą Ispanijoje. Pirmadienį žalgiriečiai Antekeros miestelyje nugalėjo Malagos „Unicaja“ komandą 79:72 (15:22, 20:15, 23:19, 21:16).

Antradienį 21.30 val. Lietuvos laiku žalgiriečiai dėl pirmosios vietos turnyre susigrums su Madrido „Real“ ekipa.

Rungtynes su „Unicaja“ rezultatyviau pradėjo ispanai, kurie pelnė pirmuosius 6 taškus. „Žalgirio“ tylą nutraukė Keenano Evanso baudų metimai ir perdavimas Edgarui Ulanovui – 4:9. Prasiveržęs pro galinę liniją pataikė Tomas Dimša (6:12), o vėliau žalgiriečiai rinko taškus nuo baudų metimo linijos, kur pasižymėjo E.Ulanovas, T.Dimša ir Laurynas Birutis. Visgi po pirmojo kėlinio priekyje buvo „Unicaja“ – 15:22.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai daug geriau dirbo gynyboje ir per 6 minutes varžovams leido pelnyti tik 4 taškus. Kitoje aikštės pusėje po dvitaškį pelnė Tyleris Cavanaugh ir L.Birutis, pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį įmetė Karolis Lukošiūnas (22:24) bei toliau nuo baudų metimo linijos neklydo E.Ulanovas, Rolandas Šmitas ir K.Evansas – 28:26. Malagos ekipai pelnius 5 taškus iš eilės, tuo pačiu atsakė L.Birutis ir tritaškį smeigęs K.Lukošiūnas (33:31). Manto Kalniečio perdavimas L.Biručio dėjimui užbaigė antrąjį kėlinį – 35:37.

Po didžiosios pertraukos K.Evansas iškart pasižymėjo 5 taškais, iš toli pataikė ir T.Cavanaugh – 43:40. Varžovams vėl persvėrus rezultatą (43:46), įspūdingais dėjimais krepšį drebino Kevarriusas Hayesas ir R.Šmitas – 49:48. K.Evansas metimu iš toli rinko savo 12-ąjį tašką, o kėlinio pabaigoje atakomis „2 plius 1“ varžovus baudė L.Birutis ir R.Šmitsas – 58:56.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje lyderio vaidmens ėmėsi T.Dimša, pataikęs tritaškį ir asistavęs tokios pat vertės T.Cavanaugh metimui – 68:64. Po dar 2 T.Dimšos taškų, K.Evanso tritaškio ir galingo R.Šmito žaidimo po krepšiu žalgiriečiai atsiplėšė 75:66. Mačą uždarė baudas sumetę R.Šmitas ir K.Evansas – 79:72.

„Žalgiris“: K.Evansas 17, R.Šmitas 13 (9 atk. kam.), L.Birutis 12 (5 atk. kam.), T.Dimša 10, T.Cavanaugh 8 (7 atk. kam., 2 per. kam.), K.Lukošiūnas 8 (4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 6, M.Kalnietis 2, K.Hayesas 2, L.Lelevičius 1, K.Kublickas 0.

„Unicaja“: D.Osetkowski 16 (8 atk. kam.), T.Kalinoski 16, A.Mena 10, W.Thomasas 9.