Kauno „Žalgiris“ po dviejų pratęsimų palaužė „Dzūkiją“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (2/0) komanda toliau turi paplušėti dėl kiekvienos pergalės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Šįkart Alytuje tik po dviejų pratęsimų dramos buvo palaužta „Dzūkijos“ (1/1) ekipa – 105:100 (26:17, 14:20, 17:14, 24:30, 14:14, 10:5).

Esminiai įvykiai aikštėje ėmė vykti ketvirtojo kėlinio antroje pusėje. Ketvirčiui įpusėjus komandas skyrė tik taškas (64:65), o tolimais metimais užsikūrę dzūkai išliko kovoje – 72:73. Prasidėjo priešpaskutinė minutė, šūviais apsikeitė Mindaugas Lukauskis ir Lukas Lekavičius, o kai „Žalgiris“ pirmavo 76:75, J.Newkirkas smeigė tritaškį. E.Mudiay lygino rezultatą (78:78), liko 39 sekundės, po minutės pertraukėlės J.Newkirkas, rodėsi, artino prie pergalės dzūkus – 82:78. Vis tik Artūras Milaknis ėmė gelbėti „Žalgirį“ (81:81), tad klubų laukė pratęsimas.

Per jį kova toliau virė taškas į tašką (88:88), bet J.Newkirkas vėl ėmėsi iniciatyvos – pataikė jau ketvirtą savo tolimą metimą (91:88), tiesa, jam atsakė E.Mudiay. Komandos išbandė nervus prie baudų metimo linijos, bet galiausiai dzūkai klydo, o E.Mudiay lygino rezultatą (95:95), tad laukė antras pratęsimas.

Jame būta ir dėjimų, bet atitrūkti žalgiriečiams nepavyko (98:97), vis tik reikšmingus taškus, išvedusius į priekį, pelnė N.Giffey – 99:98. E.Mudiay realizavo vieną baudą, o jėgos buvo „Žalgirio“ sąjungininkės, nors „Dzūkija“ ir nepasidavė – 100:102. E.Mudiay pelnė dar du taškus ir „Dzūkija“ galiausiai patyrė nesėkmę.

Justas Furmanavičius pelnė 26 taškus (4/5 trit.), taip užfiksuodamas asmeninį rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Tiek tolimų metimų jis taip pat dar nebuvo pataikęs.

Kartu su J.Furmanavičiumi rezultatyvumu išsiskyrė J.Newkirkas, surinkęs 25 taškus (4/9 trit., 3/11 dvit., 7/7 baud.), atkovojęs 4 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Beje, dzūkų gretose 40 žaistų minučių ribą viršijo J.Furmanavičius (43 min.) ir vyriausias lygos žaidėjas M.Lukauskis (42 min.).

„Žalgirio“ gretose  labiausiai pasižymėjo E.Mudiay – jis žaidė 40 minučių, per kurias įmetė 32 taškus (10/19 dvit., 0/2 trit., 12/14 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko tiek pat perdavimų.

Pirmąkart sezone ant parketo pasirodęs Marekas Blaževičius per 17 minučių pelnė 9 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

„Žalgirio“ komandai nebuvo labai lengva atitrūkti ir rungtynių pradžioje (26:17), o rungtynėms įpusėjus pranašumas buvo trapus – 40:37. Paulius Jankūnas ir E.Mudiay padėjo žalgiriečiams likti priekyje (48:44), o po veteranų metimų skirtumas ūgtelėjo – 53:44. Tai buvo užtikrinčiausias pabėgimas, kurį rengė Kauno ekipa. Tiesa, „Dzūkija“ turėjo atsaką ir žaibiškai artėjo surengusi spurtą 7:0.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuris jaučia kulno skausmus, ir Joffrey Lauvergne’o. Prancūzas rungtynes praleido dėl asmeninių priežasčių.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 32 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Nebo 16 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) – po 11, Marekas Blaževičius 9.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 26 (43 min., 5 atk. kam.), Joshua Newkirkas 25 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Dylanas Frye’us 16 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 13.