Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų © zalgiris.lt nuotr.

Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vainikavo žaidimas į vieną krepšį: nuo pirmųjų minučių finale dominavęs ir pasipriešinimo nesulaukęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Titulą apgynęs Kauno klubas finalo rungtynėse Vilniuje 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23) sutalžė Panevėžio „Lietkabelį“ ir KMT čempionu tapo penktą kartą.

Ši pergalė – didžiausias sutriuškinimas per visą KMT finalų istoriją. Iki šiol didžiausia pergalė šio turnyro finale buvo iškovota 2017 metais, kai „Žalgiris“ tą patį „Lietkabelį“ nugalėjo 21 taško skirtumu 84:63.

Į priekį čempionus vedė vidurio puolėjai Joshua Nebo ir Joffrey Lauvergne'as, kurie pelnė atitinkamai 25 ir 19 taškų.

Solidžiai startavęs Kauno klubas jau pirmojo kėlinio viduryje atsiplėšė 14:5. „Lietkabelis“ tuomet išsibudino, tačiau ketvirčio gale skirtumas tarp komandų pasiekė dviženklę ribą 22:12.

Antrajame kėlinyje aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ pradėjo varžovų triuškinimą. Joffrey Lauvergne'o ir Joshua Nebo taškai leido pabėgti į priekį 46:24.

Po pertraukos kauniečių persvarą pasiekė rekordinę ribą (51:27), o sužaidus tris kėlinius klausimų dėl rungtynių nugalėtojų neliko – likus žaisti 10 minučių J. Zdovco kariauna pirmavo 68:43.

Nors paskutinysis kėlinys buvo tik formalumas, neatsipalaidavęs „Žalgiris“ toliau didino savo pranašumą ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė rekordinę pergalę.