Kauno „Žalgiris“ atskleidė naujojo sezono biudžetą ir planus © Stop kadras

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui besiruošiant ketvirtadienį įvyksiančioms pirmosioms Eurolygos rungtynėms, „Žalgirio“ arenoje įvyko kasmetinė spaudos konferencija, kurioje klubo direktorius Paulius Motiejūnas ne tik apžvelgė praėjusio sezono rezultatus ir finansus, bet ir pristatė 2022–2023 m. sezono biudžetą ir planus.

Visų pirma organizacijos vadovas pradėjo nuo praėjusio sezono ataskaitos, kuri labiau džiugino ne dėl sportinių rezultatų, o finansinės situacijos. Vietoje planuoto 8,1 mln. eurų biudžeto, dėka pajamų iš TV teisių, sportinių premijų ir pajamų iš bilietų pardavimo pavyko surinkti 10 mln. eurų.

Tiesa, praėjusiame sezone „Žalgirio“ organizacija įvairioms komandos ir administracijos išlaidoms išleido puse milijono eurų daugiau nei planavo, todėl sezoną užbaigė su 0,5 mln. eurų deficitu, kuris buvo padengtas iš praėjusiais metais paimtos paskolos.

Jau prasidėjusiame 2022–2023 metų sezone Kauno komandos biudžetas sieks 11.3 mln. eurų. Didesnis biudžetas yra planuojamas ne tik dėl išaugusių partnerių lėšų, bet ir dėl planuojamų pajamų už parduotus bilietus. Kaip ir pastaraisiais metais, didžiausia dalis 7,2 mln. eurų teks žaidėjų ir trenerių atlyginimams.

Jau dabar daugkartiniai šalies čempionai už parduotus abonementus surinko 1,98 mln. eurų ir žiūrovams gali teikti pilną paslaugų paketą, kurio neriboja dėvimos kaukės ar draudimai maistui ir gėrimams.

„Žalgirio“ direktorius P.Motiejūnas spaudos konferencijos metu taip pat pabrėžė sugrįžtančius projektus kaip „Žalgiris – Tavo mokykloje“, #ManoPirmas, LKL Šeimos ložės ar „ŽalGeriausia komanda“. Taip pat nemažas dėmesys buvo skiriamas pasidžiaugiant darbu su klubo partneriais ir licenciniais produktais.

Sportiniai kauniečių tikslai ir vėl bus patys aukščiausi: Lietuvoje bus siekiama čempionų titulo „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir Karaliaus Mindaugo taurės, o Eurolygoje – pergalių kiekviename mače.

Spaudos konferencijos metu taip pat buvo atskleista, kad Kauno „Žalgiris“ yra padavęs paraišką, kad 2023 m. Eurolygos finalo ketverto turnyras būtų̨ surengtas Kaune esančioje „Žalgirio“ arenoje. Tai leistų pritraukti tūkstančius užsienio krepšinio gerbėjų, kurie čia išleistų beveik 4 mln. eurų.

Tiesa, reikia atkreipti dėmesį, kad finalo ketverto renginio organizatorė yra pati Eurolyga, o tai reiškia, kad visos pajamos už bilietus atitektų pačiai lygai, o ne Kauno „Žalgiriui“ ar „Žalgirio“ arenai.

Spaudos konferencijoje P.Motiejūnas taip pat atsakė į įvairius žiniasklaidos užduotus klausimus.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos