Kauno „Žalgirio“ ir „AX Armani“ dvikova: įdomioji statistika © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau šį penktadienį stos į kovą su Milano „Emporio Armani“ krepšininkais. Pergalė šiose rungtynėse leistų kauniečiams susilyginti pergalių skaičiumi su Maskvos srities „Chimki“ komanda, kuri yra 8-oje Eurolygos vietoje. Pirmoji dvikova Milane kauniečiams buvo nesėkminga, tačiau dabar Šarūno Jasikevičiaus treniruojami krepšininkai demonstruoja kur kas brandesnį žaidimą. Eurolygos oficialus tinklapis neseniai paskelbė daugiau statistinių duomenų, kurie tikrai nustebins krepšinio entuziastus.

Pradėkime „Žalgirio“ ir „Armani“ rungtynių statistinę apžvalgą nuo keisčiausių faktų apie abi komandas, kuriuos galima įžvelgti skaičiuose. Kauno „Žalgirio“ komanda neretai turi problemų su asmeninėmis nuobaudomis aikštelėje. Kartais pražangos yra atliekamos netinkamu metu arba oponentais suteikiamos papildomos bonuso situacijos. Overbasket.com duomenimis, kauniečiai pirmauja visoje Eurlygoje pagal aikštelėje praleistą laiką, kurio metu „Žalgiris“ turėjo keturias arba daugiau komandinių pražangų. Viso sezono metu Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių varžovai turėjo net 186,1 minutės laiko tarpą, kurio metu turėjo pranašumą. Kitaip sakant, „Žalgiris“ yra ta komanda, kuri turėtų efektyviau atlikti pražangas. Milano „Emporio“ Armani bonuso laiko rodiklis siekia vos 142,1 minutės.

Įdomus faktas, kad praėjusių Eurolygos rungtynių metu su „KirolBet Baskonia“ ekipa kauniečiai gynyboje praleido vos 4 taškus po pick-and-roll situacijų. Toks gynybinis pasirodymas buvo geriausias visame sezone. Vienas įdomesnių statistinių rodiklių Milano komandos pusėje yra vidutiniškai pelnomi taškai per vieną ataką. Milano ekipa vidutiniškai pelno po 0.93 taško per vieną puolimą. Šioje grafoje pirmauja „Anadolu Efes“ ekipa, kuri renka net po 1.10 taško per vieną ataką. Įdomu, kad antroje vietoje esanti Madrido „Real“ ekipa renka 0.07 taško per ataką mažiau. Lygiai tokiu pat atstumu nuo „Real“ yra ir Milano ekipa, kuri visoje lygoje yra vos trylikta.

Kauno „Žalgirio“ ekipa pirmųjų tarpusavio rungtynių su Milano ekipa metu labiausiai kentėjo dėl gynybinio plano neišpildymo. Nors OlyBet lažybų bendrovės krepšinio ekspertai prieš rungtynes prognozavo apylygę kovą, kauniečiai visų rungtynių metu vijosi italus. Geriausiai žaliai-baltų gretose pasirodė Thomas Walkupas, pelnęs 19 taškų. Būtent šio gynėjo sėkmingi prasiveržimai prieš Luisą Scolą pikenrolo situacijose baudė Ettore Messinos auklėtinius. Paskutiniuoju metu veternaro iš Argentinos žaidimo kreivė smuko ir tai iš dalies yra geras ženklas kauniečiams. Dabar Italijos krepšininkai stipriai remiasi Sergio Rodriguezo individualiais sugebėjimais, o būtent jo pasirodymas pirmosiose rungtynės iki ketvirto kėlinio antrosios pusės buvo kaip reikiant suvaržytas.

Milano ekipos pasirodymas išvykose yra labai prastas, galbūt net ir graudus. Per paskutiniąsias 9 išvykos rungtynes nebuvo pelnyta nei viena pergalė! Nei viena! Vien dėl šios priežasties „EA7 Emporio Armani“ situacija turnyrinėje lentelėje yra ne pati geriausia. Sezono pradžioje tarp lyderių buvusi komanda dabar vos viena vieta lenkia „Žalgirį“ ir nesėkmės atveju Kaune susilygintų pergalių skaičiumi su kauniečiais. Kitaip sakant, Milano ekipa privalo iškovoti pergale Kaune. OlyBet lažybų ekspertai su šiuo teiginiu sutinka, tačiau ant pakilimo esančių kauniečių šansus laimėti vertina vos vos geriau. Tikimybė, kad kauniečiai iškovos net 5-tą pergalę iš 6 paskutiniųjų varžybų, siekia beveik 70 procentų!

Be abejo, prieš šias rungtynes yra aktualus ir dar vienas klausimas. Dėl Italijoje pasklidusio COVID-19 viruso yra reali galimybė atšaukti penktadienio rungtynes Kauno „Žalgirio“ arenoje. Vis dėlto, jeigu toks sprendimas priimtas nebus, kiek pailsėję kauniečiai turi realius šansus pasiekti labai svarbią pergalę. Svarbu laikytis rungtynių plano, o tai kauniečiai labai sėkmingai padarė Vitorijoje paskutiniame Eurolygos ture.

Straipsnio įvertinimas: 3 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos