Kaune – masiškiausia „Žalgiris YC“ stovykla Danijos talentams © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ organizacija ir toliau plėtoja dar 2018-aisiais pradėtą bendradarbiavimą su Danijos krepšinio federacija ir šios šalies krepšinio mokyklomis.

Per visus bendradarbiavimo metus daugkartiniai Lietuvos čempionai surengė jaunųjų talentų stovyklą Danijoje ir kasmet organizuoja „Žalgiris Youth Camp“ stovyklas.

Visai neseniai beveik savaitę Kaune praleido jaunieji krepšinio talentai iš Danijos, o dauguma jų – iš ne pirmus metus į Lietuvą atvykstančios Kopenhagos „Ajax“ krepšinio akademijos.

Kaip ir kasmet, Danijos krepšinio ateičiai buvo vedamos individualios ir komandinės treniruotės bei organizuojamos kontrolinės rungtynės su „Žalgirio“ sistemos jaunimu.

Vienas pagrindinių šios stovyklos organizatorių – „Žalgirio“ jaunimo programos vadovas Gediminas Navickas, kuris džiaugėsi augančiu stovyklos populiarumu užsienyje.

„Tai yra tęstinis projektas su Kopenhagos „Ajax“ krepšinio akademija ir Danijos krepšinio federacija. Šie metai yra išskirtiniai savo masiškumu, kadangi dalyvių skaičius yra didžiausias per visus metus – 70. Turime tris vaikinų komandas ir vieną merginų ekipą, visi svečiai treniruojasi su „Žalgiris-2“ ir „Žalgiris-3“ treneriais ir žaidžia draugiškas rungtynes su mūsų Eurolygos jaunimo komanda, kuri jau pradėjo pasirengimą Eurolygos jaunimo atrankos turnyrui Miunchene“, – sakė G.Navickas.

„Sunkiai dirbame ir stengiamės, kad jaunimas susipažintų su kultūra ir pasiimtų tas dalelytes, su kuriomis jiems dar nėra tekę susipažinti. Tuomet žiūrėsime, ar jie gali tai panaudoti savo žaidime“, – sakė „Ajax“ strategas Pascalis Colmanas.

Specialistas taip pat pridūrė, kad susidomėjimas „Žalgirio“ organizuojamomis stovyklomis Danijoje vis didėja.

„Mūsų programa auga, todėl šiemet atvykome su didesniu žaidėjų būriu. Šia kelionė domėjosi ir kitos komandos, o čia atvykusios merginos nepriklauso „Ajax“ krepšinio akademijai. Smagu matyti visus prisijungiančius“, – svarstė specialistas.

Beje, kaip ir kasmet, į Lietuvą krepšinio paslapčių mokytis atvykę jaunuoliai iš Danijos turėjo galimybę „Žalgirio“ arenoje stebėti žalgiriečių Eurolygos namų rungtynes.  

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos