Kas iškovos NBA MVP apdovanojimą? © nba

Nors pastoviai girdime apie tai, kokia stipri yra Anglijos „Premier“ lyga, išties stipriausiu nacionaliniu čempionatu pasaulyje yra Ispanijos „La Liga“. Būtent Ispanijos pirmenybėms ir skiriame šį straipsnį. Jame pakalbėsime apie tris komandas, kurios per paskutinį dešimtmetį yra tapusios tikru šalies futbolo veidu.

Madrido „Real“ – paskutinių metų karalienė Čempionų lygoje

Dar amžiaus pradžioje tituluotasis Madrido „Real“ buvo pramintas „Los Galacticos“, kadangi komandoje žaidė praktiškai visos didžiausios to meto pasaulio futbolo žvaigždės. Vėliau situacija ėmė blogėti ir komanda vis rečiau iškovojo aukščiausios prabos trofėjus. Tiesa, tokia padėtis neužsitęsė. Naują erą klubas pradėjo su žaidžiančia legenda Cristiano Ronaldo.

Per devynis metus Madride C. Ronaldo Ispanijos čempionu tapo du kartus. Taip, išties „Real“ vietinėse pirmenybėse per daug nesisekė. Tačiau nepaisant to, ši komanda sukūrė savo istoriją – per penkerių metų atkarpą „Real“ sugebėjo net keturis kartus triumfuoti UEFA Čempionų lygoje. Tokio dominavimo šiame turnyre Europa buvo nemačiusi jau tikrai seniai.

Šiuo metu „Real“ ir vėl šiek tiek prigesusi. Tačiau, pasak komandos vadovų, jau artimiausiu metu į komandą gali atvykti pačios ryškiausios jaunosios pasaulio žvaigždės. Tai turėtų atversti dar vieną įspūdingą komandos etapą.  Bent jau taip prognozuoja casinolt.com ir sporto ekspertai.

„Barcelona“: katalonų dominavimas vietinėje lygoje

Jei „Real“ gali pasigirti puikiu pasirodymu Europoje, tai vietiniame fronte per pastaruosius penkiolika metų ji gerokai nusileido aršiausiai savo oponentei „Barcelona“ komandai. Vien per paskutinį dešimtmetį „Barca“ Ispanijos čempionatą laimėjo net septynis kartus, o prie to labiausiai prisidėjo geriausias visų laikų futbolininkas Leonelis Messi.

Išties vienu metu būtent „Barca“ buvo laikoma pačia ryškiausia komanda visoje planetoje. Tuomet ją treniravo Pepas Guardiola, o prie L. Messi žaidė jau gyva klubo istorija laikomi saugai Andresas Iniesta ir Xavi.

Išties paskutiniai metai „Barcelona“ komandai nebuvo lengvi. Komandai nepavyko užsiauginti naujos talentų kartos, L. Messi pirmą kartą prakalbo apie galimybę palikti klubą, o klubo valdyba nuolat temdė vidiniai nesutarimai. Visgi, nepaisant visko „Barca“ Ispanijoje šiais metais greičiausiai susižers viską. Kol kas L. Messi dar yra komandos veidas, tačiau visi futbolo Dievai turi savo galiojimo terminus.

Madrido „Atletico“ išsikovojo savo vietą tarp lyderių

Dar prieš dešimt metų Madrido „Atletico“ toli gražu nebuvo galima prilyginti „Real“ ir „Barcai“, tačiau dabar situacija kiek pasikeitusi. Žinoma, gal tokio lygmens „Atletico“ ir nesiekia, tačiau ši komanda gerokai atsiplėšė nuo visų likusių „La Liga“ klubų.

Šį „Atletico“ etapą drąsiai galima pavadinti trenerio iš Argentinos Diego Simeone era. Būtent prie šio specialisto komanda pradėjo rodyti įspūdingus rezultatus ir ne tik trissyk laimėjo Europos lygą, bet taip pat du sykius pateko į didįjį Čempionų lygos finalą.

„Atletico“ sykį laimėjo ir vietinį Ispanijos čempionatą, nors komandos treneris sakė, kad to padaryti lygoje, kurioje žaidžia „Real“ ir „Barcelona“, tiesiog neįmanoma. Faktas tas, kad ši juodoji gulbė užsitarnavo vietą elito klube ir artimiausiu metu tikrai neketina iš jo pasitraukti.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos