Karjeros rungtynes sužaidęs E. Tubutis nukalė „Perlo“ pergalę © R.Vyšniausko nuotr.

Užtikrintą pergalę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šventė Vilniaus „Perlo“ (11-10) krepšininkai, kurie svečiuose po puikaus trečiojo kėlinio 98:82 (21:24, 19:21, 36:13, 22:24) pranoko Šilalės „Lūšies“ (5-17) krepšininkus.

Po dviejų kėlinių vilniečiai atsiliko 40:45, tačiau po ilgosios kilo į pergalingą šturmą. Einaras Tubutis pataikė iš toli, Jokūbas Rubinas atliko reidą link krepšio, Adas Šimonis realizavo baudas, o „Perlas“ spurtavo 19:2 bei susikrovė dviženklį pranašumą – 63:52.

Apskritai, sostinės klubas trečiąjį ketvirtį laimėjo 36:13 ir ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami triuškinamą pranašumą – 76:58. Per likusį laiką intrigos rungtynėse nebebuvo ir „Perlas“ pasiekė užtikrintą pergalę.

Karjeros rungtynes sužaidęs E. Tubutis nugalėtojams pelnė 26 taškus (7/9 dvit., 3/6 trit., 3/6 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, kartą suklydo bei surinko 41 naudingumo balą.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 22 (8/9 dvit., 9 atk. kam., 26 naud. bal.), Eimantas Žilius 15 (12 atk. kam.), Mindaugas Čepauskas 13 (3/8 trit.).

„Perlas“: Einaras Tubutis 26 (7/9 dvit., 3/6 trit., 9 atk. kam., 4 per. kam., 7 rez. perd., 41 naud. bal.), Simas Jarumbauskas 22 (7/10 dvit., 10 atk. kam.), Erikas Jermolajevas 12 (4/9 dvit.), Augustas Marčiulionis (2/8 dvit., 0/3 trit., 8 rez. perd.) ir Adas Šimonis po 10.

Pergalių seriją VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pratęsė Telšių „Telšiai“ (19-2), kurie pasiekė jau 9-ąjį laimėjimą iš eilės.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 76:65 (14:14, 21:15, 20:15, 21:21) pranoko Klaipėdos „Neptūno-Akvaservio“ (15-6) krepšininkus, kurie patyrė pirmąją nesėkmę po trijų pergalių paeiliui.

Telšiškiai atitrūko po ilgosios pertraukos. Mindaugas Norkus pelnė taškus iš po krepšio, Ovidijus Kaminskis surinko 4 taškus paeiliui, Ignas Razutis smeigė dvitaškį bei tritaškį, o 13:3 spurtavę šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą – 48:37.

Ketvirtajame kėlinyje „Telšiai“ dar labiau atitrūkti nebesugebėjo, tačiau „Neptūnas-Akvaservis“ lemiamo šturmo taip pat nesurengė ir šeimininkai įsirašė įtikinamą pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs I. Razutis pelnė 18 taškų (5/6 dvit., 2/6 trit., 2/2 baudos), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, padarė 2 klaidas bei surinko 29 naudingumo balus.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 21 (8/11 dvit., 7 atk. kam., 8 kld.), Ignas Razutis 18 (5/6 dvit., 10 rez. perd., 7 atk. kam.), Mindaugas Norkus 12 (5/9 dvit.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Deividas Rasys 14 (4/6 trit.), Klaidas Metrikis (3/6 dvit.) ir Lukas Kreišmontas (5/6 dvit.) po 13, Matas Vaitkus 11.

Joniškio „Delikateso“ (11-11) komanda iškovojo sunkią pergalę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Roberto Giedraičio auklėtiniai ketvirtadienio vakarą išvykoje 86:82 (18:17, 23:28, 26:20, 19:17) palaužė „Šilutės“ (16-6) ekipą ir privertė ją patirti antrąją nesėkmę paeiliui.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Iki jo pabaigos rungtyniauti likus 29 sekundes, svečiai turėjo 2 taškų persvarą (83:81), o ją kitoje atakoje vienu taikliu baudos metimu padidino Eimantas Stankevičius (84:81).

Šilutiškių gretose taip pat tik vieną baudą pataikė Simonas Serapinas ir šeimininkų deficitą vėl nukirpo iki 2 taškų (82:84). Visgi šįkart „Delikateso“ ekipa mesdama baudų metimus neklydo: Giedrius Stankevičius pataikė abu kartus, taip padidindamas skirtumą iki 4 taškų (86:82).

Per likusias 15 sekundžių šeimininkams išsigelbėti nepavyko ir Joniškio ekipa iškovojo pergalę.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Giedrius Stankevičius, kuris per 38 aikštelėje praleistas minutes pelnė 32 taškus (11/12 dvit., 2/7 trit., 4/5 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, 5 kamuolius perėmė, blokavo vieną metimą, dukart suklydo ir iš viso surinko net 42 naudingumo balus.

32 taškai ir 42 naudingumo balai – geriausi G. Stankevičiaus rodikliai per jo karjerą.

„Šilutė“: Paulius Poška 19, Simonas Serapinas 18, Ernestas Sederevičius (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Byronas Sanfordas 10 (7 atk. kam., 3 per. kam.), Omaras Alstonas 10 (8 atk. kam.).

„Delikatesas“: Giedrius Stankevičius 32 (11/12 dvit., 11 atk. kam., 5 per. kam., 42 naud. bal.), Eimantas Stankevičius 15 (11 atk. kam.), Aistis Pilauskas 14, Andrius Globys 10 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Mantvydas Žukauskas 9.