Karjeros pasirodymą rengęs M. Girdžiūnas atvedė „Neptūną“ į pergalę © lkl.lt nuotr.

Mindaugas Girdžiūnas nuo rungtynių pradžios ėmė kurti tokį šou, kokio kasdien Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) neišvysi.

Galiausiai jis sužaidė karjeros mačą, o jo atstovaujamas Klaipėdos „Neptūnas“ (5-7) savo sirgalių akivaizdoje 86:79 (30:23, 15:21, 21:19, 20:16) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5-7).

M.Girdžiūnas atsidarė tritaškiu ir tai buvo gynėją užvedęs startas. 24 taškai ir penki tolimi šūviai – taip atrodė „Neptūno“ vedlio pirmasis ketvirtis, kuomet „Nevėžis-Optibet“ visiškai nerado priešnuodžių varžovui. Tai leido šeimininkams išsiveržti į priekį 30:23.

Nepaisant tokio kosminio pasirodymo, antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje buvo kitas. Klaipėdiečiams teko ieškoti ir kitų vedlių (34:25), komandiniu indėliu pavyko laikytis priekyje, kol Kėdainių ekipos legionieriai neėmė mažinti skirtumo – 33:34. Galiausiai Bradley Davisonas persvėrė rezultatą, o svečiai perėmė iniciatyvą (42:36), tik baudas sumetęs ir apie save taip priminęs M.Girdžiūnas grąžino trapią persvarą savo ekipai – 45:44.

Po pertraukos tęsėsi atkaklus mūšis, nė viena komanda nesusikūrė lemtingos persvaros, tad įtempčiausias nusimatė paskutinis ketvirtis. Matas Vaitkus šovė iš toli, Deividas Gailius pridėjo dar du taškus, tad taip šeimininkai atitrūko 71:63. Nepaisant to, varžovai iškart reagavo ir po Danieliaus Lavrinovičiaus dviejų tolimų šūvių vėl artėjo – 71:73. Vis tik rezultato persverti nepavyko, o Ž.Janavičius išlaikė priekį savo ekipą (80:76), žaisti liko 4 minutės.

D.Gailius pataikė svarbų metimą, tuo tarpu M.Girdžiūno taškai su pražanga artino prie pergalės „Neptūną“ – 85:76. Pergalės šeimininkai nebepaleido iš rankų.

M.Girdžiūnui tai buvo geriausios karjeros rungtynės „Betsafe-LKL“ tiek pagal rezultatyvumą, tiek naudingumą. „Neptūno“ vedlys per 30 minučių pelnė 40 taškų (5/8 dvit., 7/9 trit., 9/11 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus klydo, provokavo 8 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir rinko net 41 naudingumo balą.

Ankstesnis jo rekordas buvo 37 taškai ir 37 naudingumo balai, kuomet atstovavo Vilniaus „Rytui“.

Pirmoji komandų tarpusavio akistata „Betsafe-LKL“ baigėsi „Neptūno“ pergale 71:67.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 40 (7/9 trit., 41 n.b.), Deividas Gailius 11 (5 atk. kam.), Rinaldas Malmanis 8, Matas Vaitkus 7, Nojus Mineikis 6.

„Nevėžis-Optibet“: Artūras Žagaras 20 (6 rez. perd., 1/6 trit.), Timas Lambrechtas (11 atk. kam.), Bradley Davisonas (4/8 trit.) ir Danielius Lavrinovičius – po 14, Darylas Doualla 9 (7 atk. kam.).