Kanadiečių stiprybes įvardijęs D. Adomaitis: „Turime juos varginti abiejose pusėse“ © krepsinionamai.lt nuotr.

Lietuvos rinktinė baigia pasiruošimą kertinėms pasaulio čempionato grupės rungtynes su Kanada.

Su žiniasklaida bendravęs Dainius Adomaitis įvardijo Kanados rinktinės stiprybes ir papasakojo, ko reikės išvengti rungtynėse su šia komanda.


– Daug jėgos po krepšiu turinti Australijos rinktinė sukūrė problemų kanadiečiams. Ar mūsų priekinė linija yra pajėgi padaryti tą patį?

– Pamatysime rytoj, bet faktas, kad Domas ir JV turės persvarą, kurią bandysime išnaudoti.

– Cory Josephas prisijungė prie Kanados rinktinės paskutinę minutę. Ką duoda šis žaidėjas?

– Galbūt kiek apsunkino skautingą, nes su juo buvo tik vienos rungtynes ir matėsi žaidimo braižo pasikeitimas. Kai kurie žaidėjai turi prisitaikyti prie kitokių rolių, nes vis tiek jis yra vienas svarbiausių žaidėjų šioje komandoje. Jam bus skiriamas didelis akcentas.

– Ar Kanados žaidime matomas NBA prieskonis?

– Jie turi labai daug laisvės greituose sprendimuose. Pavyzdžiui, vakar rungtynėse jie turėjo 25 atakas, kurios truko apie 10 sekundžių, ir čia neskaičiuojant greito puolimo. Tai yra labai daug, todėl gynyboje turime būti susikoncentravę 100 procentų.

– Vakar tiek Kanada, tiek jūs žaidėte labai greitai. Tikriausiai būtų naivu tikėtis vėl rezultatyvių rungtynių?

– Faktas, kad mes šias rungtynes galime laimėti tik iš gynybinės pusės – privalome sustabdyti juos, o tada galima turėti gerų momentų puolime bei ankstyvajame puolime. Pagrindinis akcentas yra gynyba. Žinoma, kad kai kuriuose situacijose mes norime žaisti greitai, o kai aikštėje turime sunkesnius krepšininkus, tuomet turime išnaudoti savo persvaras. Viskas priklausys viskas nuo žaidėjų aikštėje.

– Vakar Kanada sužaidė įspūdingą trečiąjį kėlinį. Kas paliko didžiausią įspūdį iš šio ketvirčio?

– Viskas tas, ką paminėjau – greiti Wiltjero, Josepho ir Pangoso metimai, kurie jiems patinka. Atkarpa 25:7 per penkias minutes , 37:24 per ketvirtį yra tai, ko mes tikrai nenorime.

– Kas varžovams nepatinka?

– Turime žaisti agresyviai gynyboje, reikia juos varginti tiek puolime, tiek gynyboje. Jie turi dirbti dėl kiekvieno kamuolio abiejose aikštelės pusėse.

– Varginimas iš esmė susijęs su tuo, kad jie neturi ilgo suolelio?

– Suolelis pas juos galbūt ir trumpesnis nei mūsų, bet tai yra solidūs krepšininkai. Jie rodė gerą žaidimą pasiruošime, su fantastiniu pataikymu. Vėlgi, mūsų gynyba lems rezultatą.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos