K. Maksvytis apsisprendė dėl rinktinės sudėties prieš latvius © Š. Vingelio nuotr./„Krepšinio namai“ nuotr.

Sekmadienį Šiauliuose Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žais kontrolines rungtynes su Latvija. Po trečiadienį Rygoje patirto pralaimėjimo, lietuviai dega noru reabilituotis savų sirgalių akivaizdoje.

Į „Šiaulių areną“ susirinkusių žiūrovų laukia ne tik įdomi krepšinio dvikova, bet ir daug pramogų bei galimybių laimėti puikių Lietuvos krepšinio federacijos rėmėjų įsteigtų prizų.

Nors tai bus draugiškos rungtynės, tačiau komandai nugalėtojai atiteks Prano Lubino taurė. Lietuvos krepšinio šimtmečio proga LKF įsteigė simbolinį trofėjų Lietuvos ir Latvijos dvikovai.

„Lietuvos krepšinio istorijos pradžioje latviai buvo vieni pajėgiausių mūsų varžovų, iš kurių mes paveržėme Europos čempionų vardus 1937-ais metais, o 1939-ųjų čempionate Lietuvoje turėjome pačią atkakliausią dvikovą, – pažymėjo LKF prezidentas Vydas Gedvilas. – Simboliška, kad įsteigta taurė pavadinta Prano Lubino vardu. Jis yra pirmasis lietuvis, tapęs Olimpiniu čempionu, o Lietuvoje vykusio čempionato metu buvo neabejotinas mūsų rinktinės lyderis. Neabejoju, kad tai bus dar vienas papildomas stimulas mūsų krepšininkams kovoti ir siekti pergalės.“

Svarbiausių krepšinio istorijos akcentų paminėjimas taurės įteikimu nesibaigs. Rungtynių didžiosios pertraukos metu įvyks pirmųjų krepšinio rungtynių Lietuvoje inscenizacija. Dvi komandos pavaizduos, kaip atrodė 1922 m. balandžio 23 d. Kaune vykusios pirmosios oficialios krepšinio rungtynės, kurias žaidė Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos ir Kauno rinktinės komandos. Pagal šimto metų senumo mados tendencijas pasiūtomis specialiomis sportinėmis aprangomis apsivilkę krepšininkai žais senoviniu odiniu kamuoliu, o rungtynėms teisėjaus taip pat specialiai apsirengęs teisėjas. Aikštelėje krepšininkai demonstruos prieš šimtą metų žaidėjų naudotą metimo techniką ir derinius.

Prieš rungtynes buvo pranešta, jog mače nerungtyniaus Arnoldas Kulboka, Karolis Lukošiūnas, Laurynas Birutis ir Regimantas Miniotas.

Rinktinės sudėtis: Marius Grigonis, Tomas Dimša, Gytis Masiulis, Vytenis Čižauskas, Martynas Echodas, Tadas Sekederskis, Arnas Velička, Gytis Radzevičius, Eigirdas Žukauskas, Ignas Brazdeikis, Donatas Sabeckis,
Benas Griciūnas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • avluv

  Lietuva – Latvija :: Legendos.clan.su

  • 0
 • avluv

  Lietuva – Latvija :: Legendos.clan.su

  • 0
 • avluv

  Lietuva – Latvija :: Legendos.clan.su

  • 0