K. Evansas: „Niekas nesusikuria per vieną dieną“ © zalgiris.lt nuotr.

Naujasis Kauno „Žalgirio“ atakų organizatorius Keenanas Evansas jau spėjo priprasti prie gyvenimo ritmo ir savo komandos draugų Kaune. Krepšininkas, su kitais žalgiriečiais jau pradėjęs kovas „Betsafe-LKL“ čempionate, kitą savaitę laikys ir pirmąjį sezono Eurolygos rungtynių egzaminą.

26 metų 191 cm ūgio amerikietis apie savo įspūdžius Lietuvoje bei visą ligšiolinę karjerą mintimis dalijosi kartu su „Žalgiris TV“ laidų vedėju Ryčiu Kazlausku pirmoje tinklalaidės #ŽalgirisOnAir dalyje. Antroje dalyje, skirtoje „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriams, krepšininkas atsakė į jam sirgalių užduotą šūsnį klausimų.

„Užaugau sportininkų šeimoje. Mano mama žaidė krepšinį koledže, o tėtis – mokykloje. Tėtis greitai persimetė į lengvąją atletiką, kai suprato, kaip gerai jam ten sekasi. Koledže jis užsiėmė šuoliu į aukštį. Kaip bebūtų, augdamas ėjau į mamos krepšinio treniruotes, mano tėčio pirmoji meilė buvo krepšinis. Buvau salėje, ėmiau kamuolį į rankas ir kopijavau, ką darė mano tėvai. Tai tiesiog pateko į mano kraują“, – kalbėjo K.Evansas, kurio tėtis, Kenny Evansas, netgi dalyvavo 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse.

Po ketverių metų studijų ir rungtyniavimo „Texas Tech“ universitete K.Evansas neišgirdo savo pavardės NBA naujokų biržoje, tačiau dalį 2018–2019 m. sezono buvo sudaręs dvišalį kontraktą su Detroito „Pistons“ bei rungtyniavo „G lygoje“. Po pirmojo profesionalo karjeros sezono krepšininkas nusprendė persikelti į Europą, kur sudarė sutartį su Bosnijoje ir Hercegovinoje esančia „Igokea“ ekipa.

Žengus pirmus žingsnius Europoje, K.Evansas sužibėjo Izraelyje. 2020–2021 m. sezono kampanijoje su Haifos „Hapoel“ amerikietis tapo didžiausią naudingumo balų vidurkį Izraelio lygoje renkančiu žaidėju, todėl nenuostabu, kad po tokio sėkmingo sezono gynėjas patraukė Tel Avivo „Maccabi“ klubo dėmesį.

„Sezoną anksčiau žaidžiau komandoje, kur kamuolys nuolat buvo mano rankose. Tada visos akys buvo įsmeigtos į mane kaip lyderį. Bet „Maccabi“ gretose buvo visai puiku, kad galėjau tą naštą su kažkuo pasidalinti, ypač savo pirmajame sezone Eurolygoje. Buvo smagu būti duete su Scottie Wilbekinu. Jis puikus vyrukas aikštėje ir už jos ribų. Buvo smagu padėti jam užsivesti rungtynėse. Negana to, jis būdavo pagrindinis varžovų taikinys, o aš galėdavau tuo pasinaudoti ir rasti lengvesnių būdų pelnyti taškus“,  – pasakojo „Maccabi“ gretose ir Eurolygoje debiutavęs K.Evansas.

Šių metų vasarą K.Evansas pasiryžo dar vienam naujam karjeros posūkiui ir sudarė sutartį su „Žalgiriu“. Krepšininkas tikina, kad Kaune jam patinka ir džiaugiasi naujaisiais komandos draugais bei besiformuojančiu ekipos žaidimu.

„Viskas čia yra šaunu. Kalbant apie komandą ir krepšinį, niekas nesusikuria per vieną dieną. Tai yra procesas. Žiūrime tik į kitą dieną. Bandome suprasti vienas kitą, dar tik bandome būti geresniais. Mūsų pirmosios sezono rungtynėse nebuvo pačios geriausios, bet pergalė yra pergalė. Bet grįžome ir turime būti geresni jau kitame susitikime. Visas kol kas yra gerai. Turime puikių vyrukų, gerų trenerių. Pradedame nuo gero taško. Turime tiesiog į viską žiūrėti pamažu“, – tikino K.Evansas.

Pokalbio temos:

00:00 įžanga;
01:55 tinklalaidės ir kompiuteriniai žaidimai;
04:44 augimas sportininkų šeimoje;
07:30 Teksasas, mokyklos laikai ir „Texas Tech“ universitetas;
13:04 karjeros etapas po universiteto, bandymas prasimušti į NBA ir „G lyga“;
21:25 sprendimas persikelti žaisti į Europą ir pirmas sezonas Bosnijoje;
26:00 sezonas su Haifos „Hapoel“ ir sprogimas renkant taškus;
28:57 persikėlimas į „Maccabi“ ir sezonas Tel Avive;
32:00 pasiūlymas iš „Žalgirio“, pagrindiniai pasirinkimo motyvai;
34:00 kaip Keenanui patinka buvimas „Žalgiryje“.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...