„Juventus“ ekipą vėl sutriuškinęs „Žalgiris“ – LKL finale

Kauno „Žalgiris“ – „Betsafe-LKL“ finale. Daugkartiniai šalies čempionai be didesnio vargo eliminavo nukraujavusią Utenos „Juventus“ ekipą.

Martino Schillerio auklėtiniai trečiosiose pusfinalio serijos rungtynėse namuose triumfavo 93:75 (30:22, 25:10, 24:21, 14:22) bei seriją laimėjo 3-0.

Dar niekada LKL finalo nepraleidusį „Žalgirį“ trečiajame serijos mače į priekį vedė Marius Grigonis, įmetęs 18 taškų. Uteniškiams 23 taškus surinko Mindaugas Kupšas.

Utenos komandai šįkart negalėjo padėti ne tik traumuoti Ignas Vaitkus, Martynas Gecevičius bei Vaidas Kariniauskas, bet ir šią savaitę susižeidę Žygimantas Skučas ir Martynas Paliukėnas.

„Esame patenkinti patekimu į finalą. Rungtynių pradžioje atsiplėšėme, vėliau varžovai pavargo, o tai leido mums lengviau užbaigti rungtynes“, – po pergalės sakė M. Schilleris.

„Pasmerkti buvome dar prieš rungtynes. Tiesiog nebuvo variantų. Norėtųsi kažkuo pasidžiaugti, rasti pozityvo, tačiau sunku vertinti šią seriją blaiviai“, – apgailestavo „Juventus“ vairininkas Žydrūnas Urbonas.

Kitaip nei pirmuose dvejuose serijos mačuose „Žalgiris“ į priekį pradėjo bėgti ne antrajame, o jau pirmajame kėlinyje, kurio viduryje sugebėjo spurtuoti 10:2 ir atsiplėšti 20:12.

Antrasis ketvirtis žalgiriems klostėsi dar sėkmingiau – jį šeimininkai pradėjo spurtu 17:2 bei pradėjo varžovų triuškinimą 45:24. Dar iki pertraukos komandas skyrė 24 taškai – 53:29.

Antroji mačo pusė buvo tik formalumas. „Žalgiris“ vienu metu pirmavo 79:51, o Utenos klubas didesnio sutriuškinimo išvengė tik sėkmingiau sužaisto ketvirtojo kėlinio dėka.

Kauno komanda šiame mače pataikė 16 tritaškių iš 36 (44 proc.), kuomet „Juventus“ įmetė viso labo 1 tolimą metimą iš 16 (6 proc.).

Rungtynes „Juventus“ baigė pozityvia nata – paskutinėmis susitikimo sekundėmis kamuolį puolime atkovojo ir pirmuosius karjeros taškus pelnė Redas Šukšta. 17-mečio taiklų metimą komandos draugai palydėjo audringais plojimais.

Kauniečiai „Betsafe-LKL“ finale susitiks su Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ pusfinalio poros nugalėtojais. Vilniečiai šioje serijoje pirmauja 2-0.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18, Nigelas Hayesas ir Rokas Jokubaitis po 10, Lukas Lekavičius 9, Joffrey Lauvergne'as ir Martinas Gebenas (10 atk. kam.) po 8, Thomasas Walkupas 7.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 23 (7 atk. kam.), Bryantas Crawfordas 15, Vytautas Šulskis 9 (7 atk. kam.), Aurimas Urbonas, Marius Runkauskas ir Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.) po 7.