Jocytės debiutinėse rungtynėse – įspūdinga moterų rinktinės pergalė © FIBA.com nuotr.

2021 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyro E grupės pirmąsias rungtynes Lietuvos nacionalinė rinktinė ketvirtadienį (lapkričio 14 d.) Kėdainiuose žaidė su Albanija. Manto Šerniaus auklėtinės varžoves sutriuškino rezultatu 108:43 (21:11, 24:8, 32:15, 31:9) ir šventė pirmąją pergalę varžybose (1/0). Albanės patyrė pirmąją nesėkmę (0/1).

Rinktinėje debiutavo 13-metė Justė Jocytė. Ji žaidė beveik 10 min. (09:45), pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, po 1 kartą suklydo ir prasižengė bei surinko +6 naudingumo balus.

Lietuvės prieš dvikovą su su Albanija sužaidė kontrolines rungtynes išvykoje ir Rygoje turėjo pripažinti vietos TTT klubo pranašumą (71:75).

Lietuvos ir Albanijos rinktinės jau rungtyniavo tarpusavyje 2019 metų atrankoje į Europos čempionatą. Tada pirmosiose rungtynėse lietuvės išvykoje iškovojo pergalę (119:61), o namuose laimėjo net 88 taškų skirtumu (146:58).

Artėjantį sekmadienį (lapkričio 17 d.) Lietuvos krepšininkės išvykoje grumsis su Turkijos rinktine.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto sudėtis Laura Juškaitė, Gabija Meškonytė, Santa Baltkojienė, Monika Grigalauskytė ir Giedrė Labuckienė susitikimą pradėjo spurtu 5:0, o visus taškus šioje atkarpoje pelnė L. Juškaitė.

Varžovės sušvelnino skirtumą (4:5), bet G. Labuckienė ir Gabrielė Šulskė vėl truktelėjo lietuves pirmyn (9:4). Priešininkių minutės pertraukėlė nepadėjo ir mūsiškės pratęsė dominavimą (16:6). Po pirmųjų 10 min. žaidimo Lietuvos rinktinė pirmavo – 21:11.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar vienu lietuvių spurtu 8:0, kai taškus rinko Eglė Šikšniūtė, Gabija Meškonytė ir S. Baltkojienė (29:11). Po varžovių paprašytos minutės pertraukėlės, Lietuvos moterų rinktinėje debiutavo 13-metė Justė Jocytė, kuri netrukus smeigė dvitaškį (31:11).

Lietuvos rinktinė toliau diktavo savo sąlygas (36:11), o albanės savo pirmuosius taškus kėlinyje pelnė tik 6-ąją min. (36:13). Lietuvės nemažino apsukų, o varžovės taškus rinko baudų metimais. Po 20 min. Lietuva pirmavo – 45:19.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštėje išsiskyrė M. Grigalauskytė (8 tšk.), S. Baltkojienė ir L. Juškaitė (abi po 5 tšk.), kurių pastangomis skirtumas išaugo iki 35 taškų (58:23).

Treneris M. Šernius leido sau keisti iš karto po penkias žaidėjas, aikštėje vėl pasirodė J. Jocytė, bet viešnios iš Albanijos laimėjo atkarpą 7:0 (30:64). Mūsų merginos vėl labiau susikaupė ir po 30 min. pirmavo 43 taškų persvara – 77:34.

Paskutiniajame ketvirtyje dvikovos scenarijus nesikeitė, mūsiškės toliau triuškino albanes, o Lietuvos rinktinei 100-ąjį tašką pelnė G. Meškonytė (100:39). Lietuva sutriuškino Albaniją – 108:43.

Lietuvės pataikė po 50 proc. dvitaškių ir baudų (34/67 ir 10/20) bei 40 proc. tolimų metimų (10/25), patikimai kovojo dėl atšokusių kamuolių (59-30), atliko daug daugiau rezultatyvių perdavimų (30-14) ir žymiai rečiau klydo (8-29).

Lietuva: Monika Grigalauskytė 20 (15 atk. kam.), Laura Juškaitė 18 (10 atk. kam.), Eglė Šikšniūtė 12, Kamilė Nacickaitė ir Laura Miškinienė po 10, Giedrė Labuckienė ir Gabija Meškonytė po 8, Santa Baltkojienė 7, Gabrielė Šulskė 6, Justė Veronika Jocytė 4, Mantė Kvedaravičiūtė 3, Rasa Knyzaitė 2 taškai. Gintarė Petronytė nežaidė.

Albanija: Omela Lalaj 16, Klea Verri 11, Enxhi Xhanaj 10, Adela Aliaj 4, Isavella Mollaj 2 taškai.

E grupėje dar kaunasi ir Serbijos rinktinė, su kuria Lietuvos ekipa susitiks 2020 metų vasario mėnesį.

Ketvirtadienį serbių ir turkių tarpusavio mačą 59:56 laimėjo Serbija.

Į 2021 metų Europos čempionatą Ispanijoje ir Prancūzijoje pateks devynių grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.