JAV susitvarkė su Čekijos rinktine © AFP nuotr.

Pasaulio taurės E grupėje užtikrintą pergalę iškovojo pirmenybių favorite laikoma Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė. Greggo Popovičiaus vadovaujama ekipa 88:67 (17:14, 26:15, 23:19, 22:19) nukovė Čekijos rinktinės krepšininkus.

Rungtynių pradžioje amerikiečiai iš karto šovė į priekį pelnydami penkis taškus be atsako. Tuo tarpu pirmuosius Čekijos rinktinės taškus tik prabėgus dviems pirmojo kėlinio minutėms pelnė prie baudų metimo linijos stojęs Vojtechas Hrubanas – 2:5. Įpusėjus ketvirčiui įsižaidę čekai po pirmojo Tomaso Satoransky dvitaškio su varžovo pražanga rezultatą išlygino, o po antrojo – persvėrė rezultatą – 9:7.

Nė vienai ekipai nepavyko pernelyg atitrūkti, tačiau kova taškas į tašką vyko tik iki antrojo kėlinio pradžios. Tada aukštesnę pavarą įjungusi JAV rinktinė pradėjo didinti atotrūkį, o po Derricko White'o tritaškio įgijo dviženklę persvarą – 27:16.

Čekijos rinktinė dar bandė kabintis, tačiau brandų ir greitą krepšinį žaidę amerikiečiai prieš lemiamą ketvirtį susikrovė jau triuškinamą pranašumą ir rungtynių kontrolės iš savo rankų daugiau nebepaleido – 34:43.

Ketvirtajame kėlinyje neleidę varžovams priartėti JAV iškovojo užtikrintą pergalę dvidešimt vieno taško skirtumu ir įsirašė pirmąją pergalę grupių etape – 88:67.

JAV: Donovanas Mitchellas 16 tšk., Harrisonas Barnesas 14 tšk., Kemba Walkeris 13 tšk., Jaysonas Tatumas 10 tšk., Joe Harrisas 9 tšk.

ČEKIJA: Tomasas Satoransky 17 tšk., Jaromiras Bohacikas (9 atk. kam.) ir Vojtechas Hrubanas 13 tšk., Ondrejus Balvinas (8 atk. kam.) 7 tšk.