Jaunieji žalgiriečiai parklupdė praėjusio NKL sezono mažojo finalo dalyvę © nklyga.lt

Kauno „Žalgiris-2“ krepšininkai antrąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pasiekė išvykoje per pratęsimą 93:89 (18:22, 26:17, 15:18, 17:19, 17:13) patiesę praėjusio sezono finalo ketverto dalyvę Palangos „Kuršių“ komandą.

Mačo pradžia jauniesiems žalgiriečiams nieko gero nežadėjo, kadangi pirmajam kėliniui įpusėjus patyrę varžovai iškart atitrūko – 4:12. Tiesa, vėliau svečiams pavyko stabilizuoti padėti ir Karolio Babušio taiklių metimų dėka deficitas mažėjo iki 18:22.

Antrajame kėlinyje darbo ėmėsi šešis taškus rinkęs Erikas Venskus, o jo pastangomis kauniečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą į savo pusę 32:31. Prieš didžiąją pertrauką gerą atkarpą sužaidė Justinas Ramanauskas, dėjimu pirmą rungtynių pusę uždarė rekordinę persvarą 44:39 kūręs Laurynas Vaištaras.

Trečiasis kėlinys startavo pagal Arvydo Gronskio scenarijų: po krepšiu sužibėjo G.Bergaudas, o du Kerro Kriisos tolimi šūviai ir Vitalijaus Kozio dėjimas didino atstumą net iki 56:41. Visgi tuomet kauniečiai sustojo ir pralaimėję atkarpą (3:16), į lemiamą ketvirtį nusinešė vos trijų taškų atsargą – 59:56.

Lemiamoje rungtynių dalyje „Žalgirio“ jaunimą į priekį traukė K.Kriisos ir K.Babušio tritaškiai, vėl leidę kiek labiau atsikvėpti – 68:62. Tiesa, savo atsaką surengę palangiškiai greitai sugrąžino pusiausvyrą (68:68). Tuomet užvirė tikra drama, žalgiriečiai turėjo ne vieną gerą progą uždaryti rungtynes, tačiau to nepadarė, buvo nubausti ir viskas nusikėlė į pratęsimą – 76:76.

Pratęsimą puikiai pradėjo keturis taškus be atsako rinkęs E.Venskus – 80:76. Prasidėjus paskutinei minutei didžiulės svarbos tolimą šūvį paleido V.Kozys (88:84), o sėkmingai apgynus savąjį krepšį, baudų metimais pergalę 93:89 tvirtino K.Kriisa.

„Žalgiris-2“: K.Kriisa 23 (4/9 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), E.Venskus 17 (7/12 dvit., 7 atk. kam.), K.Babušis 13 (3/7 trit.), J.Ramanauskas 12 (5 rez. perd., 2 per. kam.), V.Kozys 8 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), G.Bergaudas 8, M.Kancleris 6, L.Vaištaras 4, P.Murauskas 2, M.Rubštavičius 0, D.Stenionis 0.

„Kuršiai“: Q.Tayloras 29 (13/23 dvit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Viskontas 16 (4/8 trit., 5 rez. perd., 5 per. kam.), A.Jankaitis 15 (10 atk. kam.), R.Daunys 12 (3/6 trit.).

Tarp keturių vis dar nepralaimėjusių NKL komandų atsidūrę jaunieji žalgiriečiai artėjantį mačą žais jau ketvirtadienį (spalio 10 dieną), kuomet nuo 18.00 val. namie priims svečius iš Jonavos.