Jaunieji žalgiriečiai krito prieš svečius iš Jonavos © stopkadras

Vitalijus Kozys surinko galingą dvigubą dublį, tačiau Kauno „Žalgiris-2“ (2-1) namuose 67:76 (18:21, 14:18, 18:19, 17:18 ) turėjo pripažinti svečių iš Jonavos (1-2) pranašumą.

Jaunieji žalgiriečiai triuškinančiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 52:33, tačiau kamuolio nebranginę kauniečiai suklydo 18 kartų, bei kapituliavo savų žiūrovų akivaizdoje.

Visų varžybų metu iniciatyvą savo rankose laikę Jonavos krepšininkai likus žaisti 6 minutes ketvirtajame kėlinyje įgijo 13 taškų pranašumą (65:52), tačiau tuomet jaunieji žalgiriečiai laimėjo atkarpą 10:3 ir likus žaisti 3 minutes komandas skyrė 6 taškai.

Grįžę po minutės pertraukėlės, Nerijaus Zabarausko auklėtiniai pelnė 5 taškus be atsako ir atitrūko nepavejamai.

Naudingiausias karjeros rungtynes VIKINGLOTTO – NKL sužaidė 18-metis jonavietis Nojus Pankratjevas surinkęs 11 taškų (1/2 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud. met.), atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir pridėjęs 3 atkovotus kamuolius bei taip užfiksavęs 23 naudingumo balus.

Pralaimėjusių gretose galingai po krepšiais kovojo Vitalijus Kozys, sugriebęs 15 kamuolių, pelnęs 13 taškų (2/2 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud. met.) ir surinkęs 20 naudingumo balų.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 15 (6 atk. kam.), Vitalijus Kozys 13 (15 atk. kam. 20 naud. bal.), Modestas Kancleris 9.

„Jonava“: Justas Vazalis 15, Ianas Gardeneris ir  Kahlilas Thomasas po 14, Nojus Pankratjevas 11(6 rez. perd . 23 naud. bal.), Martynas Pacevičius 9.

Po itin prasto sezono starto Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO – NKL“) Mažeikių „Ereliai“ (1-2) sugebėjo reabilituotis.

Raudonai balti išvykoje 101:84 (30:29, 18:19, 29:20, 24:16) nugalėjo „Palangos Kuršių“ (1-2) ekipą.

Rungtynės prasidėjo itin rezultatyviai ir atkakliai – po pirmojo kėlinio minimaliu skirtumu (30:29) pirmavo „Ereliai“.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Mažeikių ir toliau kontroliavo rungtynių eigą, tačiau pabėgti nepavyko – 48:48.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – mažeikiškiai ir toliau išlaikė rungtynių kontrolę savo rankose ir sugebėjo įgyti pranašumą (77:68), kurį ketvirtajame kėlinyje tik dar labiau padidino.

„Kuršiai“: Karolis Sapiega 19, Quincy Tayloras 15, Aidas Viskontas ir Tautvydas Vyšniauskas po 10, Rimantas Daunys 9, Augustinas Jankaitis (7 atk. kam.) 8.

„Ereliai“: Mantvydas Staniulis (7 rez. perd., 29 naud. bal.) 23, Dovydas Daubaris (6 atk. kam., 22 naud. bal.) 18, Ivanas Aladka 13, Justas Nausėdas, Erikas Jakštys ir Augustinas Venckus po 11, Kirylas Čumakovas 10, Edgaras Preibys ir Tomas Balčiūnas po 2.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (2-1) dvejų Žemaitijos ekipų susirėmime šventė antrąją pergalę VIKINGLOTTO–NKL pirmenybėse, kai 80:66 (15:20, 20:16, 27:14, 18:16) nugalėjo iki tol dar pralaimėjimo kartėlio nepatyrusią „Telšių“ (2-1) komandą.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes Vilius Pocius pelnė du taškus ir rezultatas tapo lygus 50:50.

Tuomet svečiai tiesiog sustojo puolime ir, nepelnydami taškų 6 minutes, pralaimėjo atkarpą 0:18, taip įgaudami triuškinantį deficitą (50:68), po kurio atsitiesi nebesugebėjo.

Klaipėdiečiai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 44:28, kurių dėką susikūrė net 19 antrųjų šansų puolime.

Naudingai „Neptūnas-Akvaservis“ gretose rungtyniavo ilgametis LKL žaidėjas Vytautas Šarakauskas, pelnęs 16 taškų (4/8 dvit., 2/3 trit., 2/4 baud. met.), atkovojęs 8 kamuolius ir fiksavęs 19 naudingumo balų rodiklį, tačiau nebaigęs rungtynių dėl išnaudoto pražangų limito.

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 19, Vytautas Šarakauskas 16 (8 atk. kam., 5 praž., 19 naud. bal.), Adomas Sidarevičius 14 (6 rez. perd.).

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 17, Mindaugas Stašys 11 (5 klaid.), Laurynas Kaveckis 10, Antanas Bertašius 9.