Jaunieji žalgiriečiai efektingai nugalėjo Palangos klubą © stopkadras

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) pasiekė Kauno „Žalgirio-2“ (8-8) ekipa, kuri namuose 90:82 (28:14, 28:23, 15:26, 19:19) nugalėjo „Palangos Kuršių“ (5-11) krepšininkus.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris-2“ buvo įgijęs net 23 taškų (56:33) pranašumą, tačiau palangiškiai per likusį rungtynių laiką spėjo šeimininkus prisivyti.

Likus kiek daugiau nei dviems minutėms Mindaugas Reminas taikliu tritaškiu „Kuršių“ atsilikimą sumažino iki 4 taškų (82:86), tačiau tuomet Erikas Venskus įmetė baudą, Justinas Ramanauskas pridėjo tolimą metimą ir jaunieji žalgiriečiai šventė pergalę.

Žalgiriečius į pergalę vedė 21 tašką (6/8 dvit., 9/12 baud. met.) per 25 minutes pelnęs E. Venskus. Krepšininkas prie pergalės dar prisidėjo 6 atkovotais kamuoliais, 6 išprovokuotomis pražangomis ir taip surinko 27 naudingumo balus.

„Žalgiris-2”: Erikas Venskus 21 (6 atk. kam., 6 išprov. praž., 27 naud. bal.), Vitalijus Kozys 13, Justinas Ramanauskas 12 (8 rez. perd.), Mantas Rubštavičius 10 (5 atk. kam.), ..., Modestas Kancleris 7 (10 atk. kam.).

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 19, Karolis Sapiega (8 atk. kam., 5 rez. perd., 32 naud. bal.) ir Aidas Viskontas (8 rez. perd., 5 atk. kam.) po 14.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (13-3) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pasiekė dar vieną pergalę.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 93:65 (26:15, 20:22, 21:14, 26:14) sutriuškino Šakių „Vyčio“ (6-10) krepšininkus bei iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Marijampoliečiai itin gerai pradėjo rungtynes. Aurimas Kieža pataikė dvitaškį, Tomas Galeckas smeigė tritaškį, dar 4 taškus paeiliui pridėjo Martynas Zigmantavičius, o „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 20:5 bei įgijo dviženklį pranašumą – 25:15.

„Vytis“ trečiajame kėlinyje buvo priartėjęs iki 4 taškų (46:50), tačiau tuomet „Sūduva-Mantinga“ kilo į pergalingą šturmą.

A. Kieža pataikė dvitaškį, Šarūnas Beniušis surinko 4 taškus iš eilės, Gintautas Matulis realizavo baudas, o marijampoliečiai laimėjo atkarpą 15:2 bei susikrovė solidžią persvarą, kurios per likusį laiką nebeiššvaistė – 65:48.

Puikias rungtynes sužaidė į rikiuotę grįžęs Justinas Jogminas. Puolėjas pelnė 14 taškų (6/9 dvit., 2/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, kartą suklydo bei surinko 20 naudingumo balų.

Būtent jis buvo naudingiausias žaidėjas nugalėtojų gretose.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 15 (5/9 dvit.), Justinas Jogminas (6/9 dvit.) ir Martynas Zigmantavičius (3/8 dvit.) po 14, Šarūnas Beniušis 13 (4/5 dvit.), Tomas Galeckas ir Edvinas Jezukevičius (4/6 dvit., 8 atk. kam.) po 10.

„Vytis“: Domantas Vilys 20 (4/8 trit.), Marijus Užupis 11, Aurelijus Pukelis 8.

„Šilutė“ (13-3) Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo dar vieną pergalę.

Kęstučio Mačijausko auklėtiniai ketvirtadienio vakarą namuose 88:82 (26:29, 26:18, 15:19, 21:16) nugalėjo Mažeikių „Erelius“ (5-11).

Likus minutei ir 9 sekundėms Omaras Alstonas pataikė dvitaškį ir „Šilutės“ pranašumas išaugo iki 10 taškų (88:78).

Visgi per likusį laiką Rokas Stankevičius baudą, o Justas Nausėdas smeigė tolimą metimą, taip sumažindamas „Erelių“ atsilikimą iki 6 taškų ir įtvirtindamas galutinį rezultatą.

Alstonas buvo rezultatyviausias „Šilutės“ krepšininkas. Krepšininkas per 30 minučių pelnė 21 tašką (10/14 dvit., 1/5 baud. met.) ir atkovojo 12 kamuolių, taip surinkdamas 29 naudingumo balus.

„Šilutė“: Omaras Alstonas 21 (12 atk. kam., 29 naud. bal.), Simonas Serapinas 18, Linas Lekavičius 14, Byronas Sanfordas 13 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Kemalas Canbolatas 11 (6 atk. kam.).

„Ereliai“: Rokas Stankevičius 21, Augustinas Venckus ir Justas Nausėdas po 15, Tomas Balčiūnas 12 (11 atk. kam.), Mantvydas Staniulis 10 (10 rez. perd., 5 atk. kam.).