Istorija perrašyta – „Žalgiris“ krito Panevėžyje ir kausis dėl bronzos © lkl.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) istorinį rezultatą užfiksavo Panevėžio „Lietkabelis“.

Aukštaitijos komanda namie trečią kartą laimėjo prieš Kauno „Žalgirį“ – 86:75 (15:17, 28:15, 24:25, 19:18). Tai lėmė triumfą pusfinalio serijoje 3:1 ir čempionų eliminaciją.

LKL istorijoje „Žalgiris“ dar niekada nebuvo likęs už finalo borto.

Jau pirmuosius mačo taškus baudų metimais pelnė grįžęs Edgaras Ulanovas. „Lietkabelis“ pirmuosius taškus pelnė tik Kristupo Žemaičio metimu sužaidus daugiau nei 4 minutes – 2:8. Ledus pramušę šeimininkai netrukus jau buvo priekyje – 9:8. Joffrey Lauvergne‘o dėjimas grąžino iniciatyvą svečiams, o tritaškiais kėlinį uždarė Nikola Radičevičius ir Karolis Lukošiūnas – 17:15.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Lietkabelis“ pirmavo, o E.Ulanovo puskablį nubraukė Gedimino Oreliko tritaškiu – 30:26. Emocijos užvirė po E.Ulanovo pražangos puolime prieš Vytenį Lipkevičių, o Kaziui Maksvyčiui išvengus techninės pražangos „Lietkabelio“ puolėjas netrukus pasižymėjo ir tolimu metimu – 36:28. Netrukus jis pakartojo savo šūvį, o „Žalgiris“ iškart po minutės pertraukėlės suklydo – 28:39. Paskutinis G.Oreliko metimas išsisuko iš lanko – 43:32.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ grįžo aktyviau, tačiau po Tylerio Cavanaugh dvitaškio su pražanga skirtumas aptirpo tik iki septynių taškų – 40:47. Skirtumui grįžus prie dviženklio, K.Maksvytis galiausiai gavo ilgai brendusią techninę pražangą. Po kovos arti krepšio sunkiai nuo parketo kėlėsi T.Websteris – 54:65. Dviženklis skirtumas buvo ir po trijų kėlinių – 67:57.

„Žalgiris“ anksti išprovokavo keturias varžovų pražangas ir dažnai stodami prie baudų metimo linijos priartėjo. Vis dėlto P.Jankūnas kovodamas dėl kamuolio prasižengė nesportiškai, o po V.Lipkevičiaus traumos situaciją gesino iš toli pataikęs Nikola Radičevičius – 80:70. „Žalgiris“ jau neišsikapstė.

„Lietkabelis“ pirmąjį serijos mačą Kaune pralaimėjo 70:71, bet vėliau triumfavo 79:55 ir 73:69 bei galiausiai užbaigė darbą.

Finale panevėžiečiai kausis su Vilniaus „Rytu“, „Žalgiris“ dėl bronzos grumsis su Šiaulių „Šiauliais-7bet“.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (2/7 tritaškių), Dovydas Giedraitis 12 (4/4 dvitaškių), Kristupas Žemaitis, Džordže Gagičius (7 atk. kam.) ir Nikola Radičevičius po 10, Panagiotis Kalaitzakis ir Vytenis Lipkevičius po 8.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh ir Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) po 14, Janis Strelniekas 10, Nielsas Giffey ir Edgaras Ulanovas (6 atk. kam.) po 8.