Š. Beniušio dėjimais vainikuotame mače – marijampoliečių pergalė © V.Kuralavičiaus nuotr.

Po dviejų savaičių pertraukos VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (19-4) Naujuosius metus pradėjo pergalingai.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 96:75 (23:18, 22:25, 26:18, 25:14) pranoko Joniškio „Delikateso“ (11-13) krepšininkus ir pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.

Antrojo kėlinio pradžioje Šarūnas Beniušis įkrovė iš viršaus, Martynas Zigmantavičius surinko 4 taškus paeiliui, Tautvydas Kliučinykas pataikė tritaškį ir po laimėtos atkarpos 11:6, „Sūduva-Mantinga“ įgijo dviženklę persvarą – 34:24.

Vis tik ketvirčiui artėjant į pabaigą, Mantvydas Žukauskas įmetė dvitaškį, Eimantas Stankevičius realizavo baudas, dar du taškus pridėjo Paulius Danisevičius ir prieš ilgąją pertrauką „Delikatesas“ deficitą sumažino iki dviejų taškų (43:45).

Šeimininkai dar vieną spurtą surengė trečiajame kėlinyje. Š. Beniušis pataikė dvitaškį, Justinas Jogminas surinko 4 taškus iš eilės, sudėtingą metimą iš po krepšio pataikė M. Zigmantavičius ir „Sūduva-Mantinga“ laimėjo atkarpą 17:6, po kurios atstatė dviženklį pranašumą – 71:61.

Marijampoliečių pergalę įtvirtino sėkminga ketvirtojo kėlinio pradžia. Gintautas Matulis realizavo baudų metimus po nesportinės Šarūno Valuntos pražangos, J. Jogminas bei T. Kliučinykas pridėjo po taiklų metimą iš vidutinio nuotolio ir po spurto 7:2, ekipas jau skyrė 15 taškų – 78:63.

„Visų pirma, aišku, patenkinti pergale. Įsivažiavome sunkiai, bet natūralu, nes turėjome dalį treniruočių lauke ir salėje. Žaidimas akiai nebuvo mielas, bet antroje dalyje gerai apsigynėme ir tas lėmė pergalę.

Šiandien buvo nebloga rotacija, norėjosi, kad visi gautų žaidybinio ritmo. Edvinui (Jezukevičiui) po visų treniruočių atsirado Achilo sausgyslės uždegimas, tad reikėjo keisti didelius, bet tas gavosi neblogai. Esu patenkintas šio vakaro rungtynėmis“, – po pergalės sakė vyriausiasis treneris P. Šakinis.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis (6/9 dvit., 12 atk. kam.) ir Martynas Zigmantavičius (6/8 dvit.) po 16, Aurimas Kieža 15 (5/9 dvit., 8 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 13 (3/3 trit.), Justinas Jogminas 11 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), Jonas Zakas 10.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 22 (4/9 trit.), Mantvydas Žukauskas 14, Andrius Globys 11 (4/10 dvit.).

Kauno „Žalgirio-2“ (11-12) krepšininkai išbarstė dviženklį pranašumą ir patyrė nesėkmę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Arvydo Gronskio auklėtiniai svečiuose 73:78 (20:18, 23:14, 20:23, 10:23) nusileido Šakių „Vyčio“ (11-13) krepšininkams.

Kauniečiai pranašumą susikrovė dar pirmoje mačo dalyje (40:29), o prieš lemiamą rungtynių atkarpą turėjo saugią persvarą – 60:52.

Vis dėlto „Vytis“ neketino pasiduoti ir po dviejų Karolio Kokoškos tritaškių paeiliui komandas skyrė vienas taškas – 67:68.

Paskutinėmis minutėmis inicatyvos ėmėsi Pauliaus Semaškos ir Aurelijaus Pukelio tandemas, pelnęs 10 taškų paeiliui. Įžaidėjo ir vidurio puolėjo vedamas „Vytis“ spurtavo 10:0 ir iškovojo dramatišką pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs K. Kokoška per 35 minutes įmetė 17 taškų (1/2 dvit., 5/7 trit.) ir atkovojo 6 kamuolius.

Žalgiriečių neišgelbėjo sėkmingas Eriko Venskaus žaidimas – 20 taškų (8/14 dvit., 4/5 baud.), 5 atkovoti kamuoliai ir 19 naudingumo balų.

„Vytis“: Karolis Kokoška 17 (5/7 trit.), Aurelijus Pukelis 15 (6/8 dvit.), Paulius Semaška (6/8 dvit., 7 rez. perd., 8 kld.) ir Justas Sakalauskas po 12, Domantas Vilys 11.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 20 (8/14 dvit.), Paulius Murauskas 13, Karolis Babušis 9.

Pergalę VIKINGLOTTO-NKL ir Baltarusijos turnyre pasiekė „Šilutės“ krepšininkai, kurie savo aikštėje 79:72 (27:9, 20:21, 13:24, 19:18) įveikė Minsko „Tsmoki-2“.

Šeimininkai iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 27:9.

Antrojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė 22 taškai (44:22), tačiau svečiai sugebėjo atsitiesti ir po pertaukos sumažino atsilikimą iki vienženklio – 54:60.

Nors svečiai lemiamoje atkarpoje buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo (66:67), „Šilutė“ pergalės iš savo rankų nepaleido.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidęs Omaras Alstonas per 21 minutę įmetė 8 taškus (2/3 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 efektyvumo balus.

„Šilutė“: Simonas Serapinas 14 (21 naud. bal.), Ernestas Sederevičius 11, Robertas Miliauskas 9, Omaras Alstonas 8 (7 atk. kam., 6 per. kam., 27 naud. bal.).

„Tsmoki-2“: Aliaksejus Navoičiukas 13 (7 atk. kam., 7 kld.), Vadzimas Stubeda 10, Ramanas Hests 8 (8 atk. kam.).