Įspūdingai spurtavusi „Šilutė“ pabaigoje neatsilaikė prieš „Vytį“ © „Vytis“ nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje 14 taškų deficitą turėjusi „Šilutė“ (5-2) per penkių minučių atkarpą grįžo į rungtynes ir išsiveržė į priekį, tačiau tuomet savo žodį taręs Šakių „Vytis“ (2-5) galiausiai nutraukė pralaimėjimų seriją.

Eriko Kučiausko auklėtiniai išvykos mače 87:82 (16:16, 31:19, 22:22, 18:25) palaužė varžovus, kuriuos prieš šį susitikimą papildė sezoną „Vytyje“ pradėjęs Evaldas Džiaugys, ir nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Justui Sakalauskui pataikius dvitaškį, svečiai pirmavo 73:59, tačiau per kitas penkias minutes pelnė vos du taškus. Varžovų duobe pasinaudoję šeimininkai surinko net 17 taškų ir po Aurelijaus Pukelio techninės pražangos netgi išsiveržė į priekį 76:75.

Visgi tuomet jau kitoje aikštės pusėje Domantas Vilys smeigė tritaškį ir inicijavo „Vyčio“ spurtą 7:0, po kurio šakiškiai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 82:76.

Likus žaisti 36 sekundes, Simonas Serapinas realizavo 2 baudas iš 3 ir dar suteikė vilties „Šilutei“ – 82:85, bet paskui pats prametė iš toli, Paulius Semaška įmetė abu metimus nuo baudų metimų linijos ir padėjo tašką rungtynėse – 87:82.

Nuo suolo pakilęs E. Džiaugys į „Vyčio“ krepšį per 21 minutę įmetė 5 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/4 baudos), sugriebė 2 kamuolius ir sykį prasižengė.

„Šilutė“: Omaras Alstonas 20 (9 atk. kam., 4 per. kam., 4 rez. perd.), Simonas Serapinas 16, Byronas Sanfordas 13, Linas Lekavičius 12.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 21 (5/8 trit., 7 rez. perd.), Aurelijus Pukelis 14, Marijus Užupis 12.

Įtikinamą pergalę NKL čempionate iškovojo Joniškio „Delikateso“ (2-5) komanda su Eimantu Stankevičiumi priešakyje.

Gynėjas surinko 34 naudingumo balus, o jo atstovaujama ekipa namų mače 83:60 (16:7, 16:26, 28:13, 23:14) užtikrintai susitvarkė su Mažeikių „Ereliais“ (2-4).

Asmeninį naudingumo rekordą lygoje pagerinęs E. Stankevičius per 28 minutes pelnė 24 minutes (3/3 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 3 pražangas.

Giedrius Stankevičius prie pergalės pridėjo 12 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balą.

Mažeikiškių gretose dviženklę pelnytų ribą peržengė vienintelis Justas Nausėdas, įmetęs 11 taškų (4/7 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 3/4 baudos).

„Delikatesas“ prarado 9 kamuolius, kai „Ereliai“ suklydo 18 taškų.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 24 (10 atk. kam.), Airidas Giedraitis 15, Giedrius Stankevičius 12 (10 atk. kam.), Andrius Globys 11.

„Ereliai“: Justas Nausėdas 11, Mantvydas Staniulis ir Augustinas Venckus – po 9.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (6-1) ketvirtadienio vakarą Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) čempionate iškovojo pergalę, kai namuose 71:54 (17:13, 13:16, 18:16, 23:12) nugalėjo Tauragės krepšinio klubo (4-2) komandą.

Rungtynių lūžis įvyko lemiamo ketvirčio pradžioje. Po trisdešimties žaidimo minučių klaipėdiečiai pirmavo 6 taškais (48:42), tačiau tuomet spurtavo 22:5 ir pranašumą padidino iki 23 taškų – 70:47.

Per likusias tris minutes tauragiškiai sužaidė atkarpą 7:1, tačiau jos nepakako ir „Neptūnas-Akvaservis“ šventė pergalę.

Klaipėdos klubas stipriai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, kai patys sugriebė 67 kamuolius, o varžovai beveik trimis dešimtimis mažiau – 38.

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 14 (10 atk. kam.), Lukas Kreišmontas (8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Klaidas Metrikis (5 atk. kam.) po 11, Vytautas Šarakauskas (12 atk. kam.) ir Deividas Rasys po 8, … Herkus Kumpys (7 atk. kam.) ir Petras Piekus (6 atk. kam.) po 3, Adomas Sidarevičius 2 (8 rez. perd., 7 atk. kam.).

Tauragės krepšinio klubas: Rytis Biliartas 17 (8 atk. kam.), Tadas Sebežiovas 12, Ernestas Serkevičius 8 (5 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas (6 atk. kam.) ir Deividas Keburys po 7.